Nissan, renault і daimler; новий стратегічний альянс

Альянс RenaultNissan подбає про створення екологічно чистого майбутнього

Єгор Дубров

Не дивлячись на те, що офіційного підтвердження від компаній-учасників переговорів поки не надходило, деякі джерела стверджують, що автовиробники збираються об’єднати свої ринкові і технологічні потенціали. У тому випадку, якщо їм це вдасться, новий стратегічний альянс посяде третє місце в світі серед автокорпорацій за обсягами продажів. Нагадаємо, що перше і друге місця займають концерн Toyota і альянс Volkswagen-Suzuki.

За деякими даними, при створенні альянсу компанії планують об’єднати зусилля з постачання деталей і матеріалів, а також щодо спільної розробки малолітражних і екологічно чистих автомобілів. Обговорюється також і питання перехресного обміну акціями. За даними газети Financial Times, Daimler і Renault ведуть переговори про обмін 10% -ми пакетами акцій один одного. Нагадаємо, що в грудні минулого року Renault підтвердив факт ведення переговорів з Daimler і з іншими компаніями про партнерство з метою скорочення витрат при виробництві двигунів і трансмісій. Однак на Міжнародному Автосалоні в Женеві президент і глава альянсу Renault-Nissan Карлос Гон відмовився коментувати хід ведення переговорів, мотивуючи відмову тим, що такого роду угоди часто зриваються. Так що поки договір не буде підписаний, керівництво Renault-Nissan не має наміру обговорювати це питання.

Нагадаємо, що три роки тому Renault-Nissan намагався вести аналогічні переговори з General Motors, проте, ця угода так і не відбулася, оскільки GM порахував її невигідною. У 2009 році альянс Renault-Nissan намагався об’єднати зусилля з брендом Chrysler, однак, Fiat запропонував терпить збитки Крайслера більш вигідні умови.

Альянс Renault-Nissan буде робити навколишнє середовище більш безпечною і екологічно чистою. На правах реклами

Альянс Renault-Nissan став новим членом Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (WBCSD), об’єднавши зусилля з більш ніж 200 міжнародними компаніями, щоб робити навколишнє середовище більш безпечною і екологічно чистою.

Прихильність екологічної ефективності, що є наріжним каменем бізнесу Альянсу, сприяє впровадженню інновацій. У той час як Renault-Nissan створює автомобілі майбутнього, увагу Альянсу також зосереджено на розробці продуктів, які позитивно впливають на суспільство, підвищують мобільність всіх його членів, а також допомагають вирішити найважливіші проблеми сучасності — проблеми безпеки і охорони навколишнього середовища.

Renault-Nissan — світовий лідер в сфері електромобілів. З 2010 року Альянсом було продано більше 340 000 автомобілів з нульовим рівнем викидів шкідливих речовин. Інженери Renault-Nissan також працюють над створенням технологій автономного водіння, систем комунікації та інших технологій нового покоління, що сприяє досягненню таких цілей Альянсу, як товариство з нульовим рівнем викидів шкідливих речовин і нульовий смертністю на дорогах.

Пітер Баккер (Peter Bakker), президент і генеральний директор WBCSD, заявив: «Оскільки ми прагнемо до економіки з низьким споживанням вуглеводневого палива, нам необхідні сильні і далекоглядні лідери в автомобільному секторі. Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з Альянсом Renault-Nissan, щоб приступити до розробки бізнес-рішень глобальних проблем, і сподіваємося, що Альянс створить нові світові стандарти в сфері екології для всіх автомобільних компаній ».

Альянс Renault-Nissan розділяє мету Ради по досягненню екологічної стійкості для бізнесу по всьому світу. Альянс прагне відігравати ключову роль в створенні екологічно чистого майбутнього в майже 200 країнах, де Renault-Nissan веде свою діяльність.

Майбутнє електромобілів Nissan: вольти з коліс

Головний аргумент проти електрокарів — непристосованість існуючої інфраструктури до великої кількості машин на електриці. Вивести розетки на фасад кожного будинку і навіть розставити потужні станції для швидкої зарядки — це не дуже дорого. Та й часу багато не займе. Мова про більш глобальному — про енергосистемі в цілому. У жодній країні вона не розрахована на такі додаткові обсяги споживання. Одним з перших автовиробників, що запропонували свої рішення, став Nissan. Готових рецептів у японців трохи.

Все в парк

Акумулятори здатні ефективно працювати в електромобілі до тих пір, поки їх ємність не впаде до 70-75% від номінальної. А що далі — відправляти на переробку? дорого! Витрати на утилізацію (400-500 доларів на кожну автомобільну батарею) закладені у вартість електромобіля. І якщо акумулятори відправляти у відставку на цьому етапі, то знизити ціни найближчим часом навряд чи вдасться. Nissan здійснює весь цикл розробки і збірки батарей, включаючи дослідження, так що в компанії усвідомлюють обсяг витрат краще конкурентів, які закуповують акумулятори у сторонніх виробників. Та й занадто марнотратно викидати на смітник джерела енергії з таким залишковим потенціалом. Тому їм знайшли корисне застосування. З поношених батарей формують стаціонарні сховища — так звані акумуляторні парки. Тут вони будуть працювати, поки ємність кожної не знизиться до 10% номіналу.

Досвід компанії Nissan говорить про те, що використовувати батарею можна набагато довше, ніж ми собі уявляємо. Гарантійний термін служби акумуляторів хетчбека Leaf становить вісім років, розрахунковий довше на два — чотири роки. Ще за вісім — десять років послеавтомобільной служби ємність падає до 50%. А загальний термін служби акумулятора може скласти 30-35 років!

Батареї в сховищах стануть отримувати енергію декількома способами: від поновлюваних джерел (сонячні панелі, вітряки) або зі звичайних мереж. В останньому випадку це буде «зайве» електрику, яке працюють з постійною потужністю електростанції дають під час спадів споживання (наприклад, вночі). Ідея не нова. Її, зокрема, вже озвучувала в кінці минулого року фірма Audi (ЗР, 2016, № 1). Але ниссановская опрацювання теми мені здалася більш глибокої і детальної — і, відповідно, більш реалістичною. Пілотний проект в найближчі місяці стартує в Європі.

До слова, думка про скромну виробленні енергії небесним світилом і вітром не має сенсу. Nissan на підтвердження навів цікаву статистику: в Данії поновлювані джерела в деякі дні перекривають добовий обсяг споживання електричної.

дружити будинками

Nissan пропонує варіант ефективного використання акумуляторів ще на стадії їх життя в автомобілі. Диференційована оплата електрики в залежності від часу доби застосовується в усьому світі. Так чому б не використовувати електромобіль як сховище енергії — заряджати за низьким тарифом вночі і витрачати запас днем? Причому необов’язково перетворювати машину в нерухомість: багатьом однієї зарядки цілком вистачить і на поїздку на роботу, і на харчування вдома ввечері.

Ще більше користі таке мобільне сховище принесе при виникненні надзвичайної ситуації, коли відключать електрику. Повністю зарядженої батареї ємністю 24 кВт · год досить для постачання будинку площею 100-150 м² на сім’ю з трьох-чотирьох чоловік протягом чотирьох-п’яти днів — зрозуміло, при дуже економному споживанні. Але це краще, ніж сидіти зовсім без світла. Не дивно, що ідея прийшла в голову японцям, для яких всілякі природні катаклізми в порядку речей.

Шафа з електрикою

Відслужили своє батареї можна не відправляти в акумуляторний парк, а залишити у себе вдома, використовуючи як джерело резервного живлення або резервуар для більш дешевої енергії — аналогічно описаним у попередній главку. Але перш ніж почати економити, доведеться неабияк витратитися.

Ідея отримала назву Energy Storage, «сховище енергії». Її розробляють кілька автовиробників, але орієнтуються вони на різних клієнтів. Американська Tesla пропонує рішення для приватних будинків, альянс Renault-Nissan — для міських будівель (дитсадки, школи, лікарні), а концерн Daimler — для заводів, де споживання становить мегавати.

В цілому погляд фірми Nissan на енергосистему майбутнього оригінальний, але одночасно розумний і раціональний. Схожі схеми вже існують. Наприклад, великі сервіси таксі, які не мають власних машин, а користуються парками безлічі фірм. Соціальні мережі або інтернет-сервіси з фото- і відеоматеріалами, які самі нічого не виробляють, а лише розміщують контент мільйонів передплатників. Те ж саме чекає і енергетику. З кожним роком все більше домогосподарств стануть забезпечувати себе самі, а з часом вони об’єднаються в єдину мережу з сотень тисяч невеликих сховищ, якими можна буде гнучко управляти в залежності від потреб. Мені такі перспективи до душі. Але щоб щось подібне запрацювало і у нас, необхідна трансформація всієї енергосистеми, зміна взаємовідносин між виробниками електроенергії і її споживачами, які поки що будуються по ветхосоветскому принципом: монополіст виробляє — приватник споживає.

Posted on