Новий музей автоконцерну porsche в Штутгарті

Архітектурне бюро Delugan Meissl з Відня будує новий музей Porsche

31 січня в Штутгарті відкриється новий музей Porsche, де будуть представлені основні етапи розвитку автомобілів Porsche. Музей буде відкритий в спеціально обладнаному приміщенні в 5,6 тисячі квадратних метрів поряд зі штаб-квартирою автоконцерну Porsche. Нагадаємо також, що влітку минулого року в Мюнхені відкрився футуристичний музей, присвячений історії іншого німецького автоконцерну BMW.

Новий музей автоконцерну porsche в Штутгарті

Porsche Museum, Stuttgart.

Експозиція музею включає в себе як класичні серійні моделі, так і рідкісні експонати, унікальні моделі Porsche, наприклад, перший прототип моделі 924 і розкішний кабріолет Porsche 356 кінця 40-х років. Крім автомобільної виставки в музеї Porsche, на території нового комплексу розташувалися реставраційна майстерня, музейний магазин, архів Porsche і кілька ресторанів.

Проект будівлі музею Porsche розроблений австрійським архітектурним бюро Delugan Meissl. Новий музей Porsche розташований на тому ж місці, де розташовувався перший офіс дизайн-бюро Porsche.

Класичні моделі автомобілів Porsche із серії 911 різних років випуску.

У музеї буде виставлено на публічний показ 80 рідкісних моделей Porsche, а вся колекція Porsche Museum включає в себе близько 400 автомобілів.

Боліди гоночного автомобіля Porsche 917, який був переможцем практично всіх гонок в 1970-і роки, включаючи знамениті «World Championship» і «Endurance World Championship».

Родстер 1948 Porsche 356/1 — перша серійна модель Porsche.

Алюмінієвий кузов «репліки» першого автомобіля Porsche Type 64 (Aero Coupe)

Директор музею Porsche Achim Stejskal і модель гоночного автомобіляPorsche 956 Porsche 956, зробленого за аеродинамічною концепції Формули-1.

У будівництво музею Porsche було інвестовано близько 100 мільйонів євро.

Архітектура як подія

Одне можна сказати з упевненістю: створене архітектурним бюро Delugan Meissl будівля неймовірно ефектно. Здається, що розташована на трьох V-образних опорах головна конструкція музею, ширяє високо над землею.

У неї входять виставкові зали, ресторан «Christophorus» і зал для заходів з терасою на даху. Під цим ширяє монолітом розташована основна частина будівлі, в якій розміщуються фойє, музейна майстерня і архів, бістро і кафе- бар, музейний магазин, а також гардероб і каси. Піднімається лінія даху основної будівлі дозволяє звільнити навпроти входу місце для другого поверху, на якому розташовується читальний зал архіву.

Дві частини будівлі з’єднані частково заскленої сходами, спрямованої вгору під динамічним кутом, і ліфтом. По ескалатору відвідувач потрапляє в виставковий зал площею 5600 квадратних метрів у верхній частині будівлі. Тепер він сам може вирішити, буде він оглядати виставку в хронологічному порядку, починаючи з 1948 року, року заснування фірми, або ж він відразу піде до основної частини експозиції.

З будь-якого ракурсу летить конструкція і основа будівлі виділяються своїми авангардистськими формами, різною структурою і поверхнями скління з відмінною геометрією. Засклений головний фасад 23-метрового музею з написом Porsche спрямований на північ і зустрічає людей, що в’їжджають в місто на автомобілі. Архітекторам вдалося, з одного боку, створити яке вирізняється із загального оточення будівлю, а з іншого боку — не порушити гармонію міського вигляду.

«Новий музей Porsche створює простір, архітектурно відображає міцну позицію і амбітність підприємства і одночасно виражає динаміку Porsche. Знання, надійність і рішучість є такими ж складовими філософії компанії, як і сміливість, натхнення, міць і незалежність. Кожна ідея сприймається як шанс кинути виклик нових труднощів, знайти межі можливого і при цьому залишитися вірними самим собі. Все це повинно відображатися в цьому музеї», — така дарчий напис відповідального архітектора фірми Delugan Meissl.

Віденське бюро отримало замовлення на створення нового музею Porsche на початку 2005 року, вигравши конкурс, в якому брало участь 170 архітекторів.

Екскурс в історію Porsche

«Ті, кому пощастило перетворити свою мрію в бізнес, зобов’язані бути в світі хранителями цієї мрії». Можна сказати, що це висловлювання дипломованого інженера і почесного доктора Фердинанда Porsche стало першим, по крайней мере, ідейним каменем, закладеним у фундамент музею Porsche.

Ця думка перетворилася в реальність. Адже сьогодні поруч зі штаб-квартирою компанії Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG в Штутгарті-Цуффенхаузене розташовується музей Porsche — один з найбільших і ефектних будівельних об’єктів в історії підприємства, що випускає спортивні автомобілі преміум-класу.

Музей, розроблений в футуристичному стилі віденським архітектурним бюро Delugan Meissl, має площу експозиції 5600 квадратних метрів, на яких представлені більше 80 автомобілів — від самого першого в світі автомобіля, сконструйованого Порше, електромобіля Egger-Lohner моделі C.2 Phaeton 1898 року побудови, до нинішнього покоління Porsche 911.

Після свого відкриття, яке відбулося 31 січня 2009 року, музей Porsche відвідали вже понад 2,5 мільйона гостей з усього світу, які познайомилися з чарівністю і різноманітністю марки Porsche. Музей став місцем зустрічі для клієнтів з інших країн, а також багатьох інших відвідувачів з усього світу, які хоча і не їздять самі на Porsche, але дуже люблять спортивні автомобілі. У той час як смілива архітектура будівлі відображає унікальність, самосвідомість і відданість традиціям Porsche, сам «музей на колесах», виставка, на якій представлені спортивні автомобілі, в будь-який момент готові вийти на старт змагань, розповідає про історію підприємства. Тому музей — це не просто виставка, а центр спілкування, що став невід’ємною складовою частиною того безперервного діалогу, який Porsche веде з громадськістю.

На відміну від інших автомобільних музеїв музей Porsche не просто пропонує так званий світ відчуттів. У музеї Porsche автомобілі говорять самі за себе, вся ідея музею побудована на основі представлених експонатів, а не на відчуттях. Слід також сказати і про педагогічної складової музею і його значенні для культурного життя Цуффенхаузена: завдяки найсучаснішим дидактичним матеріалами виставка сприяє поширенню широких історичних і сучасних знань про підприємство Porsche. У відповідності зі своїми особистими потребами відвідувач може знайомитися з експонатами і історією підприємства під цікавлять його кутом зору. В кінці огляду дванадцятиметрова сенсорна панель забезпечує можливість інтерактивного віртуального занурення в історію Porsche.

Спілкуючись з відвідувачами, в музеї Porsche свідомо відмовляються від орієнтованих на маркетинг висловлювань і висувають на передній план завдання культурного розвитку. У відповідності зі своїм становищем в німецькій автомобільній промисловості Porsche використовує музей в якості платформи, щоб проінформувати відвідувачів з Німеччини та з-за кордону про історію та успіхи національної автомобільної промисловості. Поряд зі змістовною стороною, концепція музею відрізняється притаманною марці Porsche гнучкістю: всі автомобілі з колекції зберегли мобільність в прямому сенсі цього слова. Це означає, що експозиція може бути легко змінена разом з усіма медійними засобами, щоб шляхом заміни експонатів домогтися високого ступеня різноманітності і привабливості. Екскурсія в хронологічній послідовності розповідає про історію гоночних і серійних автомобілів компанії.

У музеї, який в основному витриманий в білому кольорі, тобто не тільки експозиція, історичний архів і майстерня для історичних автомобілів за скляною перегородкою, а й кава-бар, бістро і висококласний ресторан. Тут також є конференц-зали, які дозволяють музею Porsche незалежно від роботи виставки проводити різні заходи — засідання, демонстрації фільмів або концерти.

Музей на площі Порше-Платц розташовується в місті, який займає важливе місце в історії німецької автомобільної промисловості. Уже в 1938 році конструкторське бюро Porsche переїхало з центру Штуттгарта в цеху підприємства номер 1 в Цуффенхаузене. У тому ж році тут народилися попередники «жука» від Volkswagen, а в 1939 з’явився Typ 64 — предок всіх спортивних автомобілів Porsche, так званий «Berlin-Rom-Wagen» («Автомобіль Берлін-Рим»). З 1950 року в Цуффенхаузене проводилися спортивні автомобілі з добре відомим сьогодні в усьому світі гербом Porsche.

Posted on