Оновлена ​​bmw alpina b4 s і здоровий консерватизм — Авторевю

Оновлена ​​BMW Alpina B4 S і здоровий консерватизм

Оновлена ​​bmw alpina b4 s і здоровий консерватизм - Авторевю

Ігор Володимирський

Слідом за модернізованим сімейством BMW четвертої серії світ побачила і оновлена ​​версія від незалежної компанії Alpina. Але якщо у вихідній «четвірки» зміни в основному косметичні (фари, бампери, обробка салону), то купе і кабріолети BMW Alpina B4 разом з приставкою S до назви обзавелися ще й модернізованим мотором. Причому це зовсім не той двигун, який встановлюється на сучасні конвеєрні BMW.

Передісторія така. Дореформена Alpina B4 була створена на базі моделі BMW 435i, яка оснащувалася трилітрової «шісткою» N55. У заводському виконанні цей мотор мав один турбокомпресор з подвійною крильчаткою, а його характер був рівніше і нудніше, ніж у колишньої «шістки» N54 з чесним бітурбонаддувом. Тому ще тоді інженери фірми Alpina розробили свою версію двигуна N55 — з тієї ж самої парою нагнітачів Mitsubishi, що і у попереднього серійного бітурбомотор N54.

Ще рік тому на зміну BMW 435i прийшла модифікація 440i з мотором B58 з нового модульного сімейства силових агрегатів. У нього як і раніше один турбокомпресор, але в порівнянні з колишньою «шісткою» N55 зменшений діаметр циліндра і збільшений хід поршня. Такий двигун краще тягне на низьких оборотах, але крутиться не так охоче і гірше піддається форсировке. Тому в компанії Alpina прийняли рішення залишити на своїх машинах колишній мотор N55 з двома турбонагнітачами! А на оновленій версії BMW Alpina B4 S дебютувала чергова ітерація заслуженого двигуна.

Рядна «шістка» N55 обзавелася більш продуктивними турбокомпресорами, новими поршнями і поліпшеною системою охолодження з більшими радіаторами. В результаті потужність збільшена з 410 до 440 л.з., а крутний момент — з 600 до 660 Нм. Причому 600 Нм доступні вже з 2000 об / хв! Для порівняння: бітурбомотор BMW M4 видає 431 л.з. і 550 Нм. Ще одна перевага моделі BMW Alpina B4 S над заводський «емкою» — можливість замовлення повнопривідної трансмісії, хоча кабріолет все одно може бути тільки з заднім приводом. А не так давно Alpina почала пропонувати для «четвірок» ще й самоблокується задній диференціал Drexler. Але якщо «емка» оснащується преселективним «роботом», то Alpina B4 — посиленим «автоматом» ZF від звичайної четвертої серії.

З новим мотором купе BMW Alpina B4 S виїхало з чотирьох секунд: повнопривідна версія розганяється до 100 км / год всього за 3,9 с! Правда, результат задньопривідної версії — 4,2 с проти 4,1 у заводського купе BMW M4. Кабріолет розмінює «сотню» через 4,3 с. Максимальна швидкість — від 303 до 306 км / год залежно від кузова і приводу, тоді як у «емки» вона обмежена електронікою на позначці 250 або 280 км / год.

Одночасно з двухдвернимі «четвірками» модернізований двигун N55 з’явився і на моделях BMW Alpina B3 S. І якщо BMW M3 може бути тільки заднеприводним седаном, то Alpina ж пропонує повний привід і кузов універсал! Такий «сарай» з чотирма ведучими колесами розганяється до «сотні» за 4,1 с, аналогічний седан — за 4,0 с, а задньопривідні версії — за 4,3 с проти 4,1 с у заводського седана BMW M3. Максимальна швидкість — від 298 до 306 км / год.

А ще одна важлива відмінність автомобілів Alpina від «емок» — комфорт. Силові агрегати та шасі мають більш «м’які» настройки, які краще підходять для щоденної експлуатації. Також можна замовити індивідуальну обробку салону. А бачите на фотографії додатковий дисплей, розташований на місці дефлектора вентиляції? Це «розширений» бортовий комп’ютер — прямо як на тюнінгових ладах. На кольоровий дисплей можна вивести телеметрію, графіки прискорень і тиску наддуву, температуру робочих рідин і іншу інформацію. Втім, салон можна залишити стандартним: в обов’язковий пакет доопрацювань входить тільки кермо зі шкіряною обшивкою і кнопками перемикання передач з тильного боку.

Автомобілі BMW Alpina, як правило, виготовляють на замовлення, а термін очікування залежить від складності переробки салону. Ціни в Німеччині — від 72900 євро за седан B3 S і від 75300 євро за купе B4 S, тобто приблизно на 1400 євро дешевше заводських M-моделей. На жаль, в Росії офіційні продажі Альпін були припинені ще три роки тому і повернення на наш ринок поки не планується.

Alpina анонсувала нові версії B3 і B4

1 981 BMW / ALPINA B7 Turbo

BMW e12 стала першою громадянською моделлю від БМВ, яку допрацьовувала Alpina для продажу населенню. І в 1973-му році Альпіна випустила перший пакет доопрацювань для 520-й. Після дорабток потужність двигуна зросла до 115 л.з. і розгін до сотні скоротився з 12.5 секунд до 9.3. Так само була дороблена підвіска, замінені амортизатори і пружини, і були трохи змінені важелі. Моделі з такою доопрацюванням називалися Alpina A4. У більш розширений пакет входила заміна 4-х ступінчастої коробки передач на 5-ти ступінчасту, при цьому розгін до сотні скорочувався до 8.8 сек., більш жорсткий стабілізатор і інша, більш сильна гальмівна система.

Після виходу инжекторной BMW 520i Альпіна вирішила взятися і за її. Був перенастроєний уприскування, підвищені робочі обороти двигуна. Двигун став видавати 155 л.з. і до сотні машина Alpina A5 розганяла за 8,7 сек. Завдяки тому, що БМВ і Альпіна перейшли від карбюратора до інжектору, витрата палива знизилася на 20% щодо моделі Alpina A4. У ті роки якраз був розпал нафтової кризи і автомобілі з помірним апетитом користувалися підвищеним попитом. Та й вартість Alpina A5 була не дуже високою, порівнянної з ціною 528-й в максимальній комплектації.

У 1973-му році BMW випустила 525-ю модель, під капотом у якої був М30-й двигун на 150 л.з. Alpina взялася за її доопрацювання, але відразу двигун був замінений на M30B28 з великим об’ємом, який з заводу видавав 170 л.з. Доопрацювання самого двигуна була не така вже суттєва і майже всі доопрацювання торкнулися коробки передач, диференціала підвищеного тертя, заниженої підвіски, більш жорстких пружин і амортизаторів. І Альпіна стала робити перші кроки з доопрацювання салону, почавши з фірмового керма і більш зручних сидінь.

У 1974-му році Alpina випускає відразу чотири нові моделі з 2.8 і трьох літровими двигунами, але не з інжекторами, а карбюраторами. Моделі носили індекси B2, B2s, B3 і B4 і відрізнялися потужністю. Використовую по три карбюратора вдалося зняти 230, 245, 250 і 260 л.з. відповідно. Розгін до сотні вже став займати 6.9, 6.8, 6.7 і 6.6 сек. Шести поршнева передня гальмівна система, допрацьована підвіска. У салоні замінений кермо і на сидіннях з’явилася фірмова рядок, яка пізніше стала відмітною особливістю всіх моделей Альпіна.. З такими характеристиками авотомобілі стали конкурувати зі справжніми спорт карами тих років від Ferrari і Porsche. Alpina B4 і за ціною дуже сильно до них наблизилася.

У 1975-му році BMW випустила 528i, і Alpina взялася і її удосконалити. Інжектор був замінений на Bosch L-Jetronic. І потужність зросла з 165-ти до 200-т л.з. Це менше ніж при використанні трьох карбюраторів, але треба було йти в ногу з часом. Та й ціна на Alpina B8 була нижчою, ніж попередні моделі.

У 1976-му році БМВ виробляє рестайлінг своєї e12-й і перестає продавати Альпіне дорестайлінговий кузова. При цьому BMW веде активні переговори з Полом Роше по можливості установки 3.5 літрового двигуна в п’ятірку. І після її випуску чолі Альпіна Буркард довелося припинити випуск практично всіх моделей. І терміново зайнятися розробкою максимально конкурентоспроможної моделлю Alpina B7 Turbo E12, Alpina B6 2.8 E21 і Alpina B7 Turbo Coupe E24, які відразу ж після презентації викликали фурор.

В Alpina B7 Turbo E12 був встановлений блок М30 на три літри, але все інше було унікальне, деякі вузли були виготовлені самої Alpina, а система уприскування була замовлена ​​у Zenith, Pierburg і ​​DL. Dr Harting. Було встановлено турбонаддув із змінною ступенем наддуву, від 0.55 до 0.85 бар. Система охолодження була доповнена интеркулером, масляним радіатором. Після таких доробок двигун став видавати 300 л.з. і передавалися вони за задні колеса через 5-ти ступінчасту КПП від Getrag. До сотні Alpina B7 Turbo розганяла за 6.1 секунди # 33;

Підвіска і гальмівна система допрацьовувалася за таким же принципом, що і у попередніх моделей Альпіна. А ось салон все більше і більше став ставати унікальним, з ковшами замість сидінь, новою панеллю приладів, всілякі датчики і контролери були розміщені на центральній консолі.

Для поліпшення аеродинаміки встановлювалися більш агресивні обважування і спойлер.

А вже в 1981-му році звання найшвидшого в світі седана прийняла на себе Alpina B7S Turbo. В його основу ліг блок M30B35, система впуску була від AFT і піковий тиск турбіни підняли до 0.9 бар. І тоді двигун став видавати 330 л.з. і 500 Нм крутного моменту. Коробку передач вирішили поставити від ZF і диференціал від Sasch. До речі, в коробці передач стояло керамічне зчеплення # 33; Розгін до сотні став просто космічний, 5.8 сек.

Моделі Альпіна на базі Е12-й випускалися до 1982-го року. Моделей Alpina B7S Turbo і Alpina B7 Turbo було випущено 60 і 149 примірників.

Головна

Ласкаво просимо на Minecraft Wiki — доступну і вільну для редагування вікі, де кожен може знайти інформацію про Minecraft та об’єкти, пов’язані з ним. Зараз на вікі 8070 статей, які обслуговуються 82 активними учасниками з числа спільноти Minecraft. Внести свій вклад може кожен!

Minecraft — це будівельна гра в жанрі «пісочниця», розроблена компанією Mojang Studios і розділена на два видання: Java і Bedrock. Ігровий процес включає в себе взаємодію гравців з ігровим світом через розміщення і руйнування різних блоків в трьох різних вимірах. В такому середовищі гравці можуть створювати творчі структури, будови різного типу і навіть твори мистецтва на серверах для багатокористувацької гри і в одиночній грі, маючи можливість перемикатися між декількома режимами гри.

Minecraft Dungeons — це рольова відеогра жанру «екшн / пригода», де гравці можуть подорожувати по процедурно генеруються рівнями і боротися віч-на-віч з монстрами і головним антагоністом гри — архізлодеяніном.

Minecraft: Story Mode і Minecraft: Story Mode — Season Two були серіями епізодичних пригодницьких відеоігор, заснованих на грі жанру «пісочниця» Minecraft, де гравець приймав рішення, що впливають на подальший розвиток сюжету.

Minecraft Earth — це мобільна гра з доповненою реальністю (AR), де гравці подорожують по реальним локаціях, щоб будувати споруди і збирати ресурси. Вона має безліч унікальних аспектів ігрового процесу і взаємодій, схожих на основну гру. З 30 червня більше не підтримується розробниками.

Posted on