Портативний транспорт до власників електросамокатів почнуть пред’являти вимоги автопортал

Портативний транспорт: до власників електросамокатів почнуть предявляти вимоги

Портативний транспорт до власників електросамокатів почнуть пред'являти вимоги автопортал

Мова про необхідність ввести законодавчі обмеження для власників портативного транспорту на електротязі зайшла в ході слухань в Мосміськдумі, з нею виступив речник міського парламенту Олексій Шапошников. Він пропонує вирішити питання, що стосуються перевезення, зберігання і використання електросамокатів, Сегвея, моноколёс і т.д. на дорогах і в парках.

За словами депутата, в Москві багато хто користується портативним транспортом. Як правило, він рухається безшумно, пішоходи його не бачать і не чують, а значить, можуть потрапити в «аварію» на тротуарі. Питання про зберігання теж був піднятий неспроста: у квітні поточного року через вибух акумулятора електросамоката сталася пожежа в житловому будинку в Хамовниках. Крім цього регулювання вимагає і проблема перевезення такої техніки в метро, ​​на цьому наполягає глава думської комісії з безпеки Інна Святенко.

Конкретних пропозицій від депутатів поки не надходило. Як нагадав «Комерсант», в листопаді 2017 року Мосміськдумі також проходили слухання, де ті ж депутати знову ж без певних ідей говорили про необхідність регулювання руху техніки на електричному ходу.

Однак оформлені ініціативи є у глави громадського руху «Союз пішоходів Росії» Володимира Соколова. Так, він пропонує зобов’язати власників електроскутерів, моноколёс, Сегвея і іншого подібного транспорту оформляти страховку, крім цього потрібно врегулювати статус ДТП з їх участю. Також він виступає за введення заборони на здачу в оренду техніки, яка здатна розганятися до швидкості більше 20 км / год. Він вважає, що в парках ім можна буде пересуватися тільки за спеціальними маршрутами.

До мотоциклів запропонували прирівняти особистий електротранспорт потужністю понад 250 Вт. Це означає, що на федеральному рівні його визнають механічним транспортним засобом. У підсумку власникам, наприклад, електросамокатів зможуть виписувати адміністративні штрафи в разі їх провини в ДТП.

У країні в 2018 році було зафіксовано 39 аварій за участю особового електротранспорту. У них постраждало в цілому 40 чоловік. На наїзди на пішохода довелося 12 інцидентів, на зіткнення — 21 випадок. Кожне п’яте ДТП сталося в столиці РФ. За початок 2019 го сталося 7 подібних аварій.

За словами глави наукового центру БДР МВС Дмитра Митрошина, у портативного транспорту на електротязі немає серійних номерів і ідентифікаційних документів, на відміну від тих же мотоциклів. Це, швидше за все, призведе до проблем з оформленням страховки.

В інших країнах, наприклад, в США, Іспанії та Німеччини альтернативний транспорт уже вписали в ПДР. Скоро до них приєднається також Франція: в цій країні з осені 2019 го власникам електросамокатів дозволять їздити лише по велодоріжках або невеликих вулицях, де встановлено обмеження швидкості до 50 км / год.

Пора брати під контроль: ПДР оновлять через електросамокатів і гіроскутеров

Згідно з нинішніми Правил дорожнього руху, люди, що пересуваються на електросамокатах, сегвеях, гіроскутерах і моноколёсах, прирівнюються до пішоходів. Про те, що необхідно розробити спеціальні правила, які б регулювали пересування на такому індивідуальному транспорті, законодавці говорять вже не перший рік.

Тепер Громадська палата Москви має намір дати рекомендації, які ляжуть в основу майбутніх правил для власників електросамокатів і т.д. Їх повинні будуть розробити в Держдумі РФ і Міністерстві транспорту. Як повідомляє агентство «Москва» з посиланням на заступника голови комісії ГП столиці по транспорту Норайр блукаючого, для них хочуть ввести якісь обмеження по швидкості, по дозволеним зонам, де можна буде користуватися тим чи іншим альтернативним ТС.

Норайр блукаючого додав, що потрібно розробити і ввести нові правила до того, як різко зросте невдоволення городян, зокрема, пішоходів. За даними ГИБДД, за 2018 рік у Росії зафіксували 39 аварій за участю «мікротранспорта», в них постраждало 40 осіб. А за перші п’ять місяців 2019 року відбулася 12 ДТП тільки з участю електросамокатів.

Нагадаємо, питання, що стосується правил для «мікротранспорта» (так електросамокати, Сегвей, гіроскутери і моноколёса назвали в ОП Москви), обговорювалося в травні поточного року в Московській міській думі, але в підсумку конкретних пропозицій від депутатів так і не послідувало.

Тоді учасники зустрічі пропонували зобов’язати власників альтернативного транспорту купувати страховку, виступали за заборону на здачу в оренду самокатів, які здатні розвивати швидкість понад 20 км / год, а також хотіли прирівняти мототехніку з мотором потужністю понад 250 Вт до мотоциклів. Однак в ГИБДД очікувано сказали, що рух електросамокатів і Сегвея складно контролювати, так як у них немає серійних номерів і ідентифікаційних документів.

Як повідомляє «Комерсант» з посиланням на заступника глави УГІБДД по Москві Олексія Діокіна, науковий центр БДР в кінці поточного року повинен визначити «адміністративно-правовий статус» користувачів «мікротранспорта». На думку президента Російського велотранспортного союзу Ігоря Налимова, коли нові правила будуть розроблені, їх треба буде поширити також на велосипедистів. Він додав, що Мінтранс РФ вже розробляє єдині ПДР для індивідуального мобільного транспорту, в них будуть включені нові дорожні знаки та розмітка.

Крім цього керівник Союзу пішоходів Росії Володимир Соколов вважає, що необхідно посилити відповідальність для тих власників альтернативного транспорту, які здійснюють наїзди на пішоходів. На сьогоднішній день в разі заподіяння здоров’ю шкоди середньої тяжкості їх карають лише штрафів в розмірі 1,5 тис. рублів.

У ряді інших країн, наприклад, в США, Іспанії та Німеччини альтернативний транспорт уже вписали в ПДР. Скоро до них приєднається також Франція: в цій країні з осені 2019 го власникам електросамокатів дозволять їздити лише по велодоріжках або невеликих вулицях, де встановлено обмеження швидкості до 50 км / год.

Мінтранс розробив нові поправки до ПДР для автомобілістів і власників електросамокатів

Повідомляється, що документ вже направлений в аналітичний центр при уряді в одну з робочих груп, яка діє в рамках «регуляторної гільйотини».

У Росії зміняться правила складання іспиту на водійські права

Перший блок змін стосується правил зберігання транспорту: буде заборонено зупинку та стоянку на так званих острівцях безпеки. Передбачається, що зона дії знаку «Зупинка заборонена» буде припинятися після знака «Парковка».

Що стосується перевезення пасажирів, то автобусам, які обладнані ременями безпеки, дозволять розганяти до 90 кілометрів на годину. Для інших маршрутних автобусів ліміт складе 70 кілометрів на годину.

Вперше вводиться знак «Рух автобусів заборонено». Якщо ззаду під склом автобуса загорілася напис «Увага, пасажир», то наступний за ним автомобіль буде зобов’язаний зупинитися, дочекатися, поки пройдуть всі пасажири.

Змінюються і правила контролю тонування. У новій редакції вітрове скло повинне буде пропускати не менше 70% світла, зараз — 75%, для інших норма не встановлюється.

У машині можна буде використовувати будь-яку аптечку, знак аварійної зупинки і вогнегасник. Врегулюють також пересування електросамокатів, моноколес, Сегвея, скейтборду і роликових ковзанів.

У Москві запустять цифровий сервіс перевірки таксистів

Дитина до семи років зможе кататися на перерахованих вище засобах індивідуальної мобільності по тротуарах і пішохідних доріжках, але в супроводі дорослих.

Діти з 7 до 14 років зможуть кататися там же, але одні. Підлітки старше 14 років зможуть користуватися велосипедними зонами або тротуарами, в разі їх відсутності дозволено буде виїжджати на проїжджу частину, але тільки на правий край або узбіччя, за умови, що є ліхтар, катафоти і гальма.

При русі з пішоходами розганятися на засобах індивідуальної мобільності більше 20 кілометрів на годину буде заборонено.

Що кажуть експерти

Як пише «Комерсант», ця пропозиція вже розкритикували в Громадській палаті і готуються лист в міністерство. У той час як в «Союзі пішоходів» вважають, що на швидкості 20 км / ч самокат може нанести каліцтва пішоходам.

У ГИБДД ж вважають, що користувачів ковзанів і скейтів потрібно прирівняти до пішоходів, оскільки вони використовують «мускульну силу людини».

У «Мосміськтрансі» в свою чергу підтримали посилення для автобусів, оскільки нові правила повинні посилити безпеку пасажирів.

Posted on