Роснефть »оголосила про плани по рекордним дивідендах за півріччя — відомості

«Роснефть» оголосила про плани по рекордним дивідендах за півріччя

Рада директорів «Роснефти» рекомендувала зборам акціонерів схвалити виплату дивідендів за підсумками першого півріччя 2021 р. в розмірі 191 млрд руб., або 18,03 руб. на акцію, йдеться в повідомленні компанії.

Це рекордний показник за всю історію виплати компанією проміжних дивідендів (з 2017 р.). За перше півріччя 2017 р. компанія направила на проміжні дивіденди 40,6 млрд руб. (3,83 руб. на акцію), в 2018 р. — 154,5 млрд руб. (14,58 руб.), В 2019 р. — 162,6 млрд руб. (15,34 руб.). У 2020 р. компанія відмовилася від виплати проміжних дивідендів у зв’язку з пандемією, але заплатила за підсумками всього року 73,5 млрд руб., або 6,94 руб. на акцію. Таким чином, розмір дивіденду за перше півріччя 2021 р. в 2,6 рази більше показника за весь минулий рік.

Компанія перейшла на виплату у вигляді дивідендів 50% чистого прибутку за МСФЗ в 2017 р. У першому півріччі 2021 р. компанія отримала рекордний чистий прибуток: 382 млрд руб. проти збитку в розмірі 113 млрд руб. роком раніше. Виручка в звітному періоді зросла на 39,6% до 3,9 трлн руб. на тлі зростання цін на нафту і обсягів видобутку в рамках переглянутого угоди ОПЕК+. Показник EBITDA в січні — червні склав 1,02 трлн руб., збільшившись по відношенню до показника аналогічного періоду минулого року в 2,1 рази. За прогнозом Bloomberg, EBITDA «Роснефти» за підсумками 2021 р. може вирости на 80% з 1,2 трлн руб. в 2020 р.

Питомі операційні витрати в першому півріччі по відношенню до аналогічного періоду минулого року знизилися на 10,3% і склали $ 2,6 на барель нафтового еквівалента, повідомляла «Роснефть». Мультиплікатор чистий борг / EBITDA в доларовому вираженні з початку року зменшився майже на третину — до 1,7х. «Сильні фінансові результати за перше півріччя 2021 р. формують солідну основу для виплат проміжних дивідендів і значного зростання сумарних виплат за підсумками року », — коментував головний виконавчий директор« Роснефти »Ігор Сєчін.

Дивідендна прибутковість акцій «Роснефти» за підсумками 2021 р. може перевищити 10%, вважає інвестиційний стратег КК «Арікапітал» Сергій Суверов. Він нагадав, що коефіцієнт виплат в розмірі 50% від чистого прибутку є одним з найвищих в галузі і сприяє зростанню капіталізації компанії. «З грудня 2017 р., коли була затверджена фундаментальна стратегія компанії до 2022 р., вартість її акцій зросла більш ніж на 85% », — сказав він.

Серед важливих чинників зростання вартості акцій зниження боргового навантаження, генерація вільного грошового потоку, що ростуть обсяги видобутку нафти, найнижчі в світі питомі витрати на видобуток, а також реалізація нафтового проекту «Схід Ойл», додав експерт Торгово-промислової палати Дмитро Полохін.

З початку року акції «Роснефти» подорожчали майже на 25% до 540 руб. за цінний папір. На початку липня липня вартість цінних паперів компанії досягала рекордного з моменту проведення IPO в 2006 р. рівня — 586,95 руб. за цінний папір.

У липні американський інвестбанк Morgan Stanley підвищив прогноз за ціною акцій «Роснефти» на 14% з $ 9,2 до $ 10,5 за папір — на тлі відновлення цін на нафту і збільшення довгострокового прогнозу середньої ціни на нафту з $ 50 до $ 60 за барель. До нього Bank of America Merrill Lynch в рамках перегляду цільових цін нафтогазового сектора також підвищив цільову ціну паперів «Роснефти» на 10% до $ 9,9.

У травні Райффайзенбанк підвищив цільову вартість акцій «Роснефти» на 62% — з 500 до 810 руб. за папір. На початку квітня Газпромбанк підвищив прогноз по котируваннях на 30% — з $ 7,8 до $ 10,1 за папір. Банк вказував, що акції «Роснефти» мають істотний потенціал зростання за рахунок реалізації проекту «Схід Ойл».

Акції автоваза несподівано подорожчали

Акції автоваза на Московській біржі вчора стрімко росли без видимих ​​причин. Ціна звичайних акцій на 19.38 мск зросла на 12,59%, привілейованих — майже на 10,97%. Капіталізація склала 21,37 млрд. рублів. Протягом дня зростання досягало 17%. Вчора на торах власників поміняли 0,2% від усіх звичайних і 0,7% привілейованих акцій — протягом року середньодобовий обсяг торгів був в 20 і 6 разів менше.

Видимих ​​причин для зростання не було, кажуть опитані газетою «Ведомости» аналітики, трейдери і представник самого підприємства. Ціна акцій АВТОВАЗа при зміні попиту може дуже різко змінюватися, враховуючи низьку ліквідність цих паперів, підкреслюють аналітик «ВТБ капіталу» Володимир Беспалов і аналітик ІФК «Метрополь» Андрій Рожков. За оцінкою В.Беспалова, в дійсності у вільному обігу менше 5% акцій АВТОВАЗу (формально у вільному обігу перебуває близько 19%).

АВТОВАЗ мало хто розуміє, тільки інсайдери, зауважує А.Рожков. Можливо, альянс Renault-Nissan готує пропозицію по викупу акцій з ринку і хтось про це дізнався, міркує він. Renault завжди прагне отримати максимально можливий пакет в своїх дочірніх структурах, пояснює експерт. Швидше за все, пакет акцій купив якийсь великий гравець, який володіє інсайдерською інформацією про завод, погоджується керуючий активами фінансової компанії AForex Сергій Ковжаров. Можливо, ці новини оголосять вже найближчим часом, думає він.

В останній раз акції автоваза сильно подорожчали в грудні 2012 року після появи помилкового оголошення про зворотний викуп акцій. Тоді основні акціонери автозаводу підписали юридично зобов’язуючу угоду, згідно з яким до липня 2014 року альянс Renault-Nissan отримає контроль над Автовазом через СП з «Ростех», а потім в ЗМІ було опубліковано неправдиве повідомлення про зворотний викуп, яке спровокувало зростання акцій. Після того стрибка вартість акцій почала знижуватися.

Вчорашнє зростання можна пояснити з технічної точки зору — близькістю до середньострокового мінімуму, вважає представник автоваза. Ймовірно, близькість мінімумів дозволяє деяким учасникам торгів сподіватися на середньостроковий зростання акцій компанії, говорить він: зниження ціни акцій до кінця дня проти денного максимуму підтверджує цей посил.

Можливо, хтось вирішив, що акції вже досить подешевшали для формування пакета, в надії на поліпшення бізнесу автоваза в перспективі, погоджується В.Беспалов. Зараз продажі Lada знижуються швидше загального скорочення російського автомобільного ринку, але в другому півріччі 2013 роки ситуація може стабілізуватися, а в 2014 році ринок, швидше за все, почне відновлюватися, думає він. Крім того, не виключено, що альянс Renault-Nissan після отримання контролю над Автовазом займеться поліпшенням ліквідності вазовских акцій, думає аналітик. «Renault, як акціонер компанії, буде спільно з Автовазом працювати над тим, щоб капіталізація росла за рахунок підвищення ефективності роботи компанії», — зауважив на це представник Renault.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть лівий Ctrl + Enter.

Posted on