Система повітряного охолодження

Ariel побудує 1200-сильний суперкар

СИСТЕМА ПОВІТРЯНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ

У двигунах з повітряним охолодженням зовнішні поверхні головок і циліндрів оребряются. Це необхідно для забезпечення нормального теплового стану двигуна. Ефективність охолодження залежить від напрямку повітряного потоку уздовж циліндрів.

Спрямованість повітряного потоку уздовж циліндрів рядного двигуна так само як і відведення гарячого повітря створюється капотом 1. Для поділу повітряного потоку по окремих циліндрах служать дефлектори 2 (напрямні пристрої), що направляють повітря в першу чергу до найбільш нагрітих зон. Дефлектори сприяють вирівнюванню температури окремих циліндрів. У деяких випадках повітря через міжреберні канали не нагнітається, а просасивается. Однак через низку недоліків (підвищена витрата потужності на привід вентилятора та ін.) Цей спосіб охолодження майже не застосовується в автомобільних двигунах.

У V-подібних двигунах охолодження може здійснюватися шляхом нагнітання повітря в розвал циліндрів за допомогою осьового вентилятора, встановленого перед двигуном. У наведеній схемі послідовно встановлено два осьових вентилятора 1 і 3. Вентилятор 3 включається за допомогою термостата 5, об’єднаного з золотником 4, що перекриває прохід масла в магістралі, пов’язаної з включенням гідромуфти 2. Допоміжний вентилятор 1 малої продуктивності має механічний привід від вала 6 і нагнітає повітря в систему при всіх теплових режимах.

Крім даної системи для охолодження V-образних двигунів можуть застосовуватися системи, в яких повітря нагнітається уздовж рядів циліндрів з зовнішньої сторони за допомогою двох осьових вентиляторів, а також системи з засмоктуванням повітря одним або двома осьовими вентиляторами, розташованими в розвалі циліндрів.

До переваг системи повітряного охолодження відносяться: мала маса, простота конструкції, відсутність небезпеки руйнування двигуна від замерзання і простота експлуатації двигуна в безводних місцевостях.

Ariel побудує 1200-сильний суперкар

Компанія Lotus готує до дебюту найшвидший суперкар, розроблений у Великобританії. Як заявив виданню AutoExpress глава технічного департаменту марки Вольф Ціммерманн, британський виробник побудує полегшену версію моделі Esprit наступного покоління, яка повинна буде перевершити по швидкості своїх конкурентів — McLaren, Aston Martin і Bentley.

За словами Циммерманна, майбутній флагманський суперкар стане не просто полегшеної модифікацією, а «ретельно продуманої еволюцією стандартного Esprit». Автомобіль буде оснащуватися форсованої версією 4,8-літрового восьмициліндрового двигуна, який на даний момент ще розробляється «Лотус». Очікується, що мотор буде розвивати близько 620 кінських сил (на 50 кінських сил більше, ніж у стандартного агрегату) при дев’яти тисячах оборотах в хвилину.

Також новинка, за інформацією AutoExpress, отримає семиступінчасту роботизовану коробку передач з двома зчепленнями і електрогідравлічний підсилювач рульового управління.

Передбачається, що з нуля до 96 кілометрів на годину полегшений Lotus Esprit зможе прискорюватися менш ніж за три секунди. Максимальна швидкість автомобіля складе близько 340 кілометрів на годину.

Для порівняння, 600-сильний суперкар McLaren MP4-12C розганяється до «сотні» за три секунди, а 517-сильні Aston Martin DBS і V12 Vantage за 4,3 і 4,2 ​​секунди відповідно.

Як повідомлялося раніше, компанія McLarеn Automotive також планує побудувати ще більш потужний автомобіль. За попередніми даними, він отримає 799-сильну «вісімку» і зможе прискорюватися з нуля до 96 кілометрів на годину за 2,8 секунди.

Говорячи про конкуренцію з «Макларена» Ціммерманн зазначив, що майбутній флагман Lotus «не буде схожий на MP4-12C». «Він буде набагато крутіше, він буде дарувати більше емоцій», — заявив топ-менеджер.

Posted on