Скільки буде коштувати бензин в 2021 році

Акцизи на бензин в 2021 році

Вартість автомобільного палива (бензину та дизельного палива) постійно збільшується. Причому пов’язано це не тільки з тим, що виробники піднімають ціни, а й з тим, що щорічно збільшуються акцизи.

Акцизи — це спеціальні податки, які включені у вартість кожного літра палива. У цій статті мова піде про нові акцизи, які будуть діяти в Росії протягом 2021 року.

Акцизи на бензин в 2021 році

Види підакцизних товарівз 1 січня по 31 грудня 2021 року включноз 1 січня по 31 грудня 2022 року включноз 1 січня по 31 грудня 2023 року включно
Автомобільний бензин класу 513 262 рублів за 1 тонну13 793 рублів за 1 тонну14 345 рублів за 1 тонну

У Податковому кодексі розмір акцизу наведено для 1 тонни бензину. Щоб отримати величину податку в 1 літрі бензину, потрібно провести нескладні розрахунки:

АІ 92АІ 95АІ 98
Щільність, кг / м 3735750765
Літрів в тонні136013331307
Акцизи на літр в 2019 році9,38 руб.9,57 руб.9,76 руб.
Акцизи на літр в 2020 році9,75 руб.9,95 руб.10,15 руб.

На підставі наведеної таблиці можна зробити висновки про те, що в 2021 році акцизи нададуть лише невеликий вплив на вартість автомобільного бензину. Різниця з попереднім роком складе 37-39 копійок з одного літра бензину. У 2020 році зростання було приблизно таким же.

Акцизи на дизельне паливо в 2021 році

Акцизи на дизельне паливо винесені в окремий підпункт Податкового кодексу:

Види підакцизних товарівз 1 січня по 31 грудня 2021 року включноз 1 січня по 31 грудня 2022 року включноз 1 січня по 31 грудня 2023 року включно
Дизельне паливо9 188 рублів за 1 тонну9 566 рубль за 1 тонну9 938 рубль за 1 тонну

Розрахуємо, до якого подорожчання дизпалива призведе збільшення акцизів:

Дизельне паливо
Щільність, кг / м 3840
Літрів в тонні1190
Акцизи на літр в 2020 році7,42 руб.
Акцизи на літр в 2021 році7,72 руб.

Тобто через податкової складової вартість літра дизельного палива виросте на 30 копійок.

Підводячи підсумки даної статті потрібно сказати, що в 2021 році збільшення акцизів надасть незначний вплив на підсумкову вартість автомобільного палива.

Однак на практиці бензин і дизельне паливо можуть подорожчати більше, ніж на розрахункові 30-40 копійок. І це буде говорити про те, що вартість збільшена за бажанням виробників і продавців палива.

Акцизи на бензин

Повішення цін на найпопулярніші товари у росіян, такі як паливо, тютюн, алкоголь, не омине стороною і 2020 рік. Дума на останньому, третьому, читанні прийняла закон про зміну в податковому кодексі. Це торкнулося акцизного товару, розширився список підакцизних товарів.

Так що таке акциз, як він впливає на підвищення цін на особливо популярні товари і чи будуть підвищувати акциз на бензин у 2020 році?

Скільки буде коштувати бензин в 2021 році

Що таке акциз і навіщо він потрібен

Обивателі неодноразово чули, що підняття акцизу на той чи інший товар тягне за собою підвищення цін. Так що ж таке цей акциз? Це свого роду непрямий податок, за допомогою якого держава поповнює казну.

Найбільш популярними в списку на підвищення податку (акцизу) є тютюн, паливо, алкоголь. Людина як заправлявся, так і буде заправлятися, навіть якщо ціна на бензин стане вище. Курці як курили, так і будуть курити, тому такі товари завжди в ціні у покупця.

Піднімаючи цей податок, держава б’є по кишені росіянина. Тому акциз потрібен державі, щоб отримати прибуток.

Акциз має відміну від інших видів податків, наприклад, такого як ПДВ. Акцизи діють тільки у виробничій сфері, і список підакцизних товарів дуже обмежений, що дозволяє контролювати їх виробника.

Останнім часом акцизи постійно ростуть, і це тягне зростання цін на особливо значимі продукти, тому багато хто вже знає, якщо зросла ціна на бензин, то коштувати чекати збільшення цін на продукти харчування.

Транспортні компанії заправляються паливом і, щоб покрити власні витрати, збільшують ціни на транспортні послуги, перевозячи продукти харчування до кінцевого покупця. І останній, хто за все платить, і є сам споживач.

На скільки підвищити паливо

Починаючи з січня, гаманці багатьох росіян почнуть худнути. Це пов’язано з тим, що уряд вирішив збільшити податок (акциз). Практично в кожній російській родині є один автомобіль, а то і два. Природно, його потрібно заправляти, і багатьох хвилює питання, на скільки в нашій країні подорожчає бензин.

Подорожчання бензину планується на наступні три роки. Подивимося, як будуть збільшені ціни на бензин Євро-5 протягом трьох запланованих років:

201710 130 за тонну
201810 535 за тонну
201910 957 за тонну

Подорожчання бензину, відповідно, потягне за собою збільшення акцизів на дизельне паливо в 2020 р.. Зростання цін на цей сегмент будуть спостерігатися таким чином:

20176 800 за тонну
20187 072 за тонну
20197 355 за тонну

Заплановане збільшення цін підвищує частку податкової складової. Дизельне паливо збільшиться на 80 відсотків, бензин на 25 відсотків.

Як вважають аналітики, загальне підвищення акцизів на бензин в 2020 році становитиме приблизно 10 відсотків. Нафтові компанії також можуть накинути свою частку наслідування, так як будуть нести витрати. І росіянам доведеться заплатити за бензин АІ-95 в середньому 38 рублів за літр. Якщо раніше заправка бака становила півтори тисячі рублів, то зараз потрібно буде викласти 1 700 рублів.

Ціна на бензин залежить від акцизу, введеного урядом. Не варто прив’язувати вартість бензину до зростання або падіння цін на нафту. Скільки доведеться росіянам платити за бензин, сигарети, квитки і т.д., вирішують чиновники, а не курс долара і ціна на нафту.

Підвищення цін — вимушений захід?

Підвищуючи акцизи на бензин, уряд таким чином намагається закрити в бюджеті дірки. Можна бути впевненим, що індексація цін на нафтопродукти потягне за собою підвищення цін інших споживчих товарів.

Якщо рівнятися на ціни на нафту, то можна зробити висновок, що має всі знижуватися, але зростання цін на продукти, які найбільш популярні у населення, триватиме протягом трьох років.

Аналітики припустили, підвищуючи акциз на бензин 2017 році, що підніметься бензин зразкову на 2 рубля. І буде спостерігатися стабільне підвищення протягом наступних трьох років. Через нестабільний економічного становища в країні, через санкції, введених заходом, економіка країни сильно похитнулася.

У зв’язку з тим, що акцизи на нафтопродукти в 2020 році будуть збільшені, уряд планує зібрати до бюджету держави понад 50 мільярдів рублів, в 2020 році збільшення досягне 75 мільярдів, в 2020 бюджет поповниться на 90 мільярдів рублів.

Поки в країні не настане стабілізація і економіка не нормалізується, можна очікувати, що підняття акцизів буде продовжуватися.

Якщо зменшується інвестування в виробництво, то це призводить до кризи на підприємстві, знижується його рентабельність, можлива навіть його ліквідація. Єдина надія на уряд, який намагається якось вирівняти ситуацію в країні, навіть вводячи підвищення акцизу на значущі товари.

Мінфін пропонує з квітня збільшити акцизи на паливо

Хоча ціни на нафту і досягли рекордних з початку 2000-х показників, на дешевий бензин і раніше надії немає. З 1 квітня акцизи на паливо в черговий раз можуть збільшитися: на 2 рубля на літр бензину і на 1 рубль — на літр дизельного палива. На цьому наполягає Мінфін. Як заявив журналістам глава відомства Антон Силуанов, бюджет завдяки цьому в 2016 році отримає додаткові 80 млрд рублів.

У Мінфіні вважають, що це найбільш безболісний спосіб заповнити втрати бюджету через дешевшає нафти. логіка така. Рублеві ціни на нафту зараз знижуються, ціна бензину повинна падати слідом за ними. Ось цю потенційну різницю і «з’їсть» підвищення акцизів. Ну не зможуть автомобілісти і транспортні компанії хоч на чомусь заощадити — невелика біда.

— Це не повинно призвести до зростання цін. Тому ми вважаємо, що автолюбителі не повинні відчути цього зміни, — стверджує Антон Силуанов.

Експерти, втім, не впевнені, що зростання цін на бензин в результаті не буде. Паливні акцизи один раз в цьому році вже підвищувалися — з 1 січня. Ставка акцизу на бензин Євро-5 підвищилася на 36%, або 2 рубля, на дизельне паливо — трохи менше.

— Звичайно, ціни на бензин виростуть. Ще не відіграно січневе підвищення акцизів, інфляція, зросли витрати на ремонтні роботи. А тут хочуть ще одне підвищення провести, — вважає глава Російського Паливного Союзу Євген Аркуша. — Ми сподівалися, що зростання цін на бензин у нас буде хоча б нижче рівня інфляції, але з новим збільшенням акцизного навантаження не виключено, що він навіть пережене інфляцію.

А В ЦЕЙ ЧАС

Силуанов підтвердив: У Росії введуть податок на шкідливу їжу

Газована вода і продукти з пальмовою олією подорожчають вже в липні

В уряді підтвердили плани по введенню акцизу на шкідливу їжу. Йдеться про солодких газованих напоях, а також всіх продуктах, які готуються із застосуванням пальмового масла. (Подробиці)

Читайте також

Вікова категорія сайту 18 +

Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнадзором, свідоцтво Ел № ФС77-80505 від 15 березня 2021 р. Головний редактор — Сунгоркин Володимир Миколайович. Шеф-редактор сайту — Носова Олеся В’ячеславівна.

Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону.

Posted on