Стартував прийом замовлень на електромобіль з запасом ходу 1600 км електромобілі obozrevatel

Стартував прийом замовлень на електромобіль з запасом ходу 1600 км

У США почали приймати замовлення на електромобіль, який здатний проїжджати на одному заряді, як стверджується, 1000 миль (1609 км). Це триколісна двомісна машина під назвою Paradigm від стартапу Aptera.

Як пише The Vegre, Aptera Paradigm є автомобілем з максимальною енергоефективністю. Крім вбудованої тягової батареї (всього є три блоки на вибір — ємністю 40, 60 або 100 кіловат-годин (саме останній акумулятор і забезпечує вищезгадану автономність ходу), електрокар також оснащений сонячними панелями, які забезпечують додатковий пробіг 64 км в день. Завдяки сонячної енергії щорічно набігає 17,7 тис. «безкоштовних» кілометрів.

Стартував прийом замовлень на електромобіль з запасом ходу 1600 км електромобілі obozrevatel

Крім того, Aptera Paradigm доступний в двох потужних версіях — на 136 л.з. і 204 сили. У першому випадку модель йде з переднім приводом, розгін від 0 до 96 км / год займає 5,5 секунд. У другому він вже оснащується повним приводом і здатний досягати тієї ж позначки в 96 км / год за 3,5 секунд.

Важить Aptera Paradigm всього одну тонну, крім цього, у нього рекордно низький коефіцієнт аеродинамічного опору — 0,13. Для порівняння, у Tesla Model 3 відповідний показник становить 0,23.

Ціна такого електромобіля складає від 25 900 до 46 000 доларів на залежності від версії (але за рахунок додаткових опцій вартість може бути ще більше). Поставки своєї новинки стартап розраховує налагодити в 2021 році.

Електромобіль Aptera Paradigma з трьома колесами на сонячних батареях і запасом ходу 1600 км (6 фото + відео)

Незвичайний футуристичний автомобіль Aptera Paradigma, навряд чи втрутиться в битву автомобільних гігантів в сегменті електричних автомобілів, але може стати одним із засобів популяризації екологічно чистих засобів пересування. Унікальний триколісний автомобіль буде зроблений компанією Aptera Motors (США) в обмеженої серії в двох модифікаціях: Paradigma (220 шт) з автономним радіусом 643 км (400 миль) і Paradigma + (110 шт) — з унікальною дальністю поїздки на одному заряді акумулятора в 1600 км або 100 миль.

Корпус електромобілів Paradigma виконаний в дизайні гоночних автомобілів, що дозволило довести коефіцієнт лобового опору до 0,13, тоді як в середньому по автопрому, цей показник коливається близько 0,3, а у Tesla Model 3 знижений до 0.23. Розгін до 100 км / год займає всього 3,5 сек, а максимальна швидкість обмежена 177 км / ч.

Корпус авто з осередком безпеки, натхненної Формулою-1, оснащений інноваційною системою подушок безпеки і створений з використанням енергопоглинаючих композитних матеріалів, сталі та алюмінію. Електромобілі від Aptera Motors складаються з 4-х основних частин конструкції, тоді як в стандартному електромобілі таких частин — 300. При створенні авто також використовується 3D друк.

Відповідно до прес-релізу компанії автомобілі будуть оснащені сонячними батареями (sEV), що дозволяють отримувати додаткову енергію для збільшення пробігу (в середньому в сонячний день на 72 км). У запропонованій обмеженої серії автомобілі мають передній привід і з потужністю від 134 до 201 кінських сили і батареями різної ємності.

При серійному виробництві планується випускати авто споряджені акумуляторами 25 кВтг, 40 кВтг, 60 кВтг і 100 кВтч, з різним радіусом автономної їзди: 250, 400, 600 або 1000 миль. Примітно, що параметри авто споживач зможе вибирати самостійно формуючи комплектацію безпосередньо на сайті виробника.

Автомобілі Paradigma і Paradigma + стали доступні для попереднього замовлення 4 грудня і на сьогодні всі 330 авто обмеженої серії вже заброньовані за 100 доларів за штуку. При цьому ціна Paradigma становить 25,9 тисяч доларів, а Paradigma + варто 46,9 тисяч доларів. Перші моделі потраплять до щасливчиків, які встигли оформити замовлення, вже в наступному році.

Американці показали автомобіль з сонячної зарядкою і запасом ходу в 1600 кілометрів

Фото: Aptera Motors

Американська компанія Aptera Motors представила електромобіль з сонячними панелями і вкрай обтічним кузовом з коефіцієнтом аеродинамічного опору 0,13. В ідеальних умовах енергії від сонячних панелей досить, щоб проїжджати 72 кілометри в день, не заряджаючи автомобіль від мережі. А максимальний запас ходу автомобіля складає більше 1600 кілометрів, стверджує компанія. Продажі машини почнуться в 2021 році.

Для автовласника електромобіль відрізняється від автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння насамперед зарядкою. З одного боку, вона відбувається набагато повільніше, ніж заправка паливом, і вистачає її, як правило, на меншу відстань. З іншого боку, якщо у власників традиційних автомобілів є один спосіб зарядки — залити паливо в бак на заправці або з каністри, — то у власників електромобілів можливостей для зарядки більше: фактично, зарядити машину можна всюди, де є розетка, також невеликий заряд можна отримати завдяки рекуперативного гальмування.

Також інженери давно працюють над електромобілями, які можна заряджати за допомогою сонячних панелей в самій машині. Прототипи подібних самозаряджається машин є давно (є навіть щорічне змагання електромобілів з сонячними панелями), також кілька компаній намагалися або намагаються довести цю концепцію до серійного і практичного втілення, але до цього часу їм не вдавалося дійти до повної реалізації та масового попиту.

Один з таких проектів був Aptera 2, розвивався в кінці 2000-х і початку 2010-х. Тоді компанія показала прототип, але не змогла довести його до масового виробництва, а тепер представила нову версію, Aptera 3, яка конструктивно схожа на попередню, але має істотні відмінності.

Як і минула версія, Aptera 3 — це триколісний двомісний електромобіль з незвичайним кузовом, який за компонуванням сильно відрізняється від звичайних седанів. По-перше, колеса винесені в окремі корпуси з боків, а не заховані в колісні арки. По-друге, ззаду кузов сильно піднімається і в ньому заховано третє колесо. Така конструкція кузова дозволила добитися вкрай низького значення коефіцієнта аеродинамічного опору — він становить 0,13. Для порівняння, у самих обтічних серійно вироблюваних автомобілів, таких як Posche Taycan, він становить 0,22. Дрібносерійні автомобілі, такі як GM EV-1 і VW XL1, мали більш низький коефіцієнт, що дорівнює 0,19, а у окремих прототипів він був навіть нижче 0,05, однак на поточний момент класичне компонування кузова не дозволяє домогтися таких результатів.

Головна особливість автомобіля — сонячні панелі, які вбудовані в дах, капот і навіть поверхню над панеллю приладів в салоні. В ідеальних умовах вони за день поповнюють акумулятор приблизно на 72 кілометри пробігу. На сайті виробника є калькулятор і таблиця, що дозволяють приблизно розрахувати ефективність сонячних панелей для свого розташування. Згідно з цими даними, в Південному і Північно-Кавказькому федеральних округах в середньому сонячні панелі будуть поповнювати акумулятори на 40 кілометрів на день, а в самі сонячні дні на 58 кілометрів. Варто відзначити, що компанія не розкриває, як саме проводяться розрахунки, а крім того, машина не заряджається під час поїздки, тому реальні показники, ймовірно, будуть нижчими.

Запас ходу, поповнюваний сонячними панелями, в залежності від місця розташування

Фото: Aptera Motors

В автомобілі використовуються мотор-колеса потужністю 68 кінських сил: в молодших комплектаціях мотори є тільки в передніх колесах, а в старших використовується повний привід. Розгін повнопривідної версії до 96 кілометрів на годину займає 3,5 секунди. У максимальній комплектації встановлений акумулятор ємністю 100 кіловат-годин, якого вистачає на тисячу миль або 1609 кілометрів (поки компанія не сертифікувала автомобіль по їздовим циклам і призводить власну оцінку).

Продажі електромобіля почнуться в 2021 році. Його вартість становить від 25,9 тисячі доларів за молодшу модель і від 46 тисяч за старшу.

Posted on