Stellantis поділився планами на alfa romeo, jeep, dodge, ds і lancia — Авторевю

Stellantis поділився планами на Alfa Romeo, Jeep, Dodge, DS і Lancia

Stellantis поділився планами на alfa romeo, jeep, dodge, ds і lancia - Авторевю

Кирило Кадощук

Місяць тому представники альянсу Stellantis розповіли про плани по переходу на гібриди і електромобілі, що має на увазі будівництво п’яти гігафабрік, розробку нових платформ і силових установок, а також про майбутнє ключових марок, що входять до його складу. Того разу увагу приділили найбільш стратегічно важливим брендам: докладного плану удостоїлися Jeep, Ram, Dodge, Opel і Vauxhall. Решта підрозділів залишилися за кадром (хоча для кожної марки були розроблені нові слогани, які, втім, не цілком точно відображають задумку авторів), але тепер в альянсі уточнили, що в найближчі роки чекає європейські бренди DS, Alfa Romeo і Lancia.

Як і слід було очікувати, головним вектором розвитку для трьох європейських марок буде електрифікація. Але якщо Lancia, модельний ряд якої давно складається з одного-єдиного застарілого хетчбека Ypsilon для домашнього ринку, з 2024 року перейде на гібриди і електромобілі, то DS тим часом остаточно згорне розробку автомобілів з традиційними двигунами внутрішнього згоряння (навіть в складі заряджають силових установок) і буде боротися з грандами стрімко зростаючого EV-сегмента. Втім, це не означає, що представлені до 2024-го моделі з ДВЗ підуть у відставку, — швидше за все, їх випуск буде тривати до завершення виробничого циклу.

Глава альянсу Stellantis Карлос Таварес і Maserati Grecale

Спортивний бренд Alfa Romeo теж чекає перехід на електромобілі, проте це трапиться трохи пізніше — в 2027 році. До тих пір компанія продовжить роботу над поточними моделями (вже в наступному році до седану Giulia і кросоверу Stelvio приєднається гібридний паркетник Tonale), проте дебют електромобіля Brennero теж не за горами. Також оголошено, що Fiat готує спадкоємця моделі Punto на новій платформі — його прем’єра запланована на 2023-й. А Maserati через кілька місяців представить кросовер Grecale, після виходу якого італійці займуться електромобілями (перші моделі розсекретять в 2022 і 2023 роках).

Крім того, в альянсі нагадали про американських підрозділах, які в найближчі роки теж чекає поступовий перехід на електрику. Втім, цього разу обійшлося без далекосяжних планів: Stellantis заглянув лише на пару років вперед. У наступному році Dodge представить заряджає гібрид, а в першій половині 2023-го прем’єру справить серійний електричний Jeep — за попередньою інформацією, він стане найближчим родичем моделі Alfa Romeo Brennero. Цікаво, що в стратегії електрифікації на найближчі два роки не згадали марку Chrysler, — почасти це можна пояснити тим, що перспективний серійний електромобіль, побудований за мотивами концепт-кара Airflow Vision, буде готовий тільки після завершення робіт над новою архітектурою, тобто ближче до 2024 році.

Panthera переносить свій дебют у Формулі-1 на 2022 рік

Спорт

Дебют колективу Panthera Team Asia в Формулі-1 відкладено на один сезон, до 2022 року.

Потенційні новачки планували дебютувати в королівському класі в 2021 році, коли в силу повинен був вступити новий технічний регламент. Однак, у зв’язку з тим, що через коронавируса всі плани були зрушені на один сезон, керівник майбутнього формульного проекту Бенджамін Дюран не бачить сенсу розробляти нову машину лише на один сезон під старий регламент і, так само як і вся Формула-1, відклала свої плани на 2022 рік:

«Останнім часом ми були немов на американських гірках. Але ми ще живі. У нас є група співробітників, які працюють над машиною, зокрема, над аеродинамічній складової. Паралельно ми працюємо з інвесторами.

Ми б хотіли почекати і подивитися, що станеться з Формулою-1, перш ніж говорити більше. Люди почали говорити про можливість купити готову машину в іншої команди. Давайте почекаємо і подивимося, що станеться.»

Нагадаємо, що в числі керівників нової команди, крім Бенджаміна Дюрана, який займав посаду керуючого директора в SMP Racing і BR Engineering (яка розробила той самий знаменитий російський прототип BR1 для кузовного чемпіонату WEC) і Тім Мілн, який працював раніше в Renault. Саме з Renault планує співпрацювати Panthera Team Asia, причому розробляється бізнес-модель колективу буде базуватися на прикладі команди Haas, що закуповує дозволені деталі боліда у Ferrari.

При цьому Міжнародна Автомобільна Федерація (FIA) до сих пір не оголошувала тендера на вступ нових команд в Формулу-1. Відповідно, ймовірний дебют Panthera Team Asia в королівському класі автоспорту знаходиться під загрозою зриву.

Альфа Ромео (команда «Формули-1», 1950-1951)

Alfa Romeo S.p.A # 160; — команда Формули-1, яка брала участь в чемпіонатах світу 1950 і 1951 років і яка здобула в них перемоги; в 1950 з Ніно Фаріна, в 1951 з Хуаном-Мануелем Фанхіо.

зміст

Історія Alfa Romeo SpA [| ]

Італійський виробник автомобілів Alfa Romeo вперше взяв участь у Формулі-1 в 1950 році: в перший рік, коли почала формуватися концепція сучасного чемпіонату.

У 1950 році Ніно Фаріна виграв перший чемпіонат світу серед пілотів на боліді Alfa Romeo 158 з системою нагнітача, а в 1951 році успіх повторив Хуан-Мануель Фанхіо, який переміг на Alfetta 159 (оновлена ​​модель 158 з двоступінчастим компресором). Двигуни Alfetta були надзвичайно потужними для свого часу: в 1951 році 159 двигун видавав близько 420 кінських сил (310 кВт). При цьому витрата палива не був критичним, залишаючись в межах 125-175 літрів на 100 км, а болід в середньому дозаправлялся 2-3 рази за гонку # 91; 2 # 93; .

Оцінивши зростаючу конкуренцію в особі колишніх партнерів команди Ferrari і після того як італійський уряд відмовився фінансувати дорогий концепт нового автомобіля, заводська «стайня» вирішила відмовитися від чемпіонату 1952 року. За два роки участі в чемпіонаті Alfa Romeo мала вельми скромний бюджет і використовувала в основному довоєнні технології і матеріали. Наприклад, команда виграла два чемпіонати, використовуючи лише дев’ять довоєнних блоків двигуна.

Результати в гонках Формули-1 [| ]

Alfa Romeo як заводська команда [| ]

Alfa Romeo як постачальник двигунів [| ]

У період 1950-1951 років двигуни Alfa Romeo використовувала тільки заводська команда. Як постачальник двигунів клієнтським командам Alfa Romeo з’явилася в Формулі-1 починаючи з сезону 1961 року.

Posted on