Страховики відповіли на підозри в створенні міфу про збитковість ОСАЦВ

Страховики відповіли на підозри в створенні міфу про збитковість ОСАЦВ

У Російському союзі автостраховиків роз’яснили те, як встановлюється розмір збитку по ОСАГО, який страховому спільноті заподіюють недобросовісні юридичні посередники і страхові шахраї. Лист був відправлений на ім’я депутата В’ячеслава Лисакова, який раніше поділився своїми підозрами про те, що страховики самі створили міф про збитковість ОСАЦВ.

Як розповіли в РСА, на збитки страхових компаній впливають «недобросовісні Автоюрист». Вони активізувалися в 2012 році, після того, як закон про захист прав споживачів поширили на «автоцивілку». Їх мета — заробити на протиріччях між страхувальником і страховиком. Їм «на руку» суди, які передбачають виплату штрафів, неустойок, пені, відшкодування моральної шкоди, оплату послуг юристів і держмита.

Новини / Авто і суспільство

Мінфін РФ пропонує «відкликати» прийняту поправку в закон про ОСАГО

Представник Міністерства фінансів РФ виступив за скасування нещодавно прийнятої поправки в закон про ОСАГО. Вона стосується поширення застосування європротоколу на ДТП за участю більш ніж двох автомобілів. Ініціативу ..

Такі Автоюрист можуть застосовувати фальсифікацію договорів відступлення права вимоги, приписки відсутніх пошкоджень ТЗ, помилкові висновки незалежних технічних експертиз і не тільки. Фахівці підрахували, що загальна сума стягнутих за рішенням суду витрат у 2017 році склала 37,4 мільярда рублів. Це 18,2% від загального обсягу страхового відшкодування.

Страховики, описуючи цю ситуацію, опираються на той факт, що стягнені таким чином кошти як правило відправляються не в кишені клієнтів, а на банківські рахунки юридичних посередників, тобто тих самих «недобросовісних Автоюрист». Варто відзначити, що багато юристів, які діють в рамках закону, дійсно допомагають страхувальникам домогтися реальних, а не занижених виплат від СК. Від їх дій страховики також зазнають збитків, але в таких випадках вина за додаткові витрати лежить тільки на самих гравцях ринку.

СК також страждають від так званого «побутового шахрайства», коли виплати здійснюються на основі завищеною незалежної технічної експертизи. Збиток від цих дій оцінюється РСА приблизно в 15 мільярдів рублів на рік. Раніше портал «Колеса.ру »повідомляв про те, що акредитації позбавили 60 експертів-техніків в ОСАГО.

Інший напрямок шахрайства в ОСАГО — фальшиві поліси. Помітне скорочення загальної кількості укладених договорів «автоцивілки» спостерігається з 2015 року. Нагадаємо, тоді був підвищений базовий тариф, чому «страховка» відчутно подорожчала. У РСА вважають, що на тлі зростання автопарку пояснити це можна або збільшенням числа «липових» документів, або тим, що багато автомобілістів вирішили просто відмовитися від оформлення ОСАГО.

Страховики підрахували, що недобір через цих двох причин становить приблизно 20 мільярдів рублів на рік. На сьогоднішній день штраф для автомобіліста за відсутність поліса становить 800 рублів. Тоді як середня ціна «страховки» приблизно 5 800 рублів. Минулого місяця стало відомо про те, що надійшла пропозиція щодо збільшення розміру матеріального стягнення за це порушення до 5 000 рублів.

Акредитації позбавили 60 експертів-техніків в ОСАГО

Міжвідомча атестаційна комісія для проведення професійної атестації експертів-техніків, які здійснюють незалежну професійну технічну експертизу транспортних засобів (МАК), за 2017 рік анулювала атестацію 60 експертів-техніків в ОСАГО за порушення нормативних правових актів при проведенні незалежної технічної експертизи транспортних засобів після ДТП при визначенні розміру страхових виплат. Про це повідомив президент Російського союзу автостраховиків (РСА) Ігор Юргенс.

МАК отримала повноваження щодо анулювання атестації експертів-техніків з вступом в силу в кінці 2016 роки відповідного наказу Мінтрансу Росії.

«Страхове товариство гаряче підтримав це нововведення, так як воно дозволяє вести з цього ринку недобросовісних експертів, які часто працюють в зв’язці з кримінальними Автоюрист. Вони пишуть свідомо завищену вартість відновлювального ремонту, проводять розрахунки без використання Єдиної методики. Після цього Автоюрист вже в суді стягують зі страховиків ці чималі гроші за завищеною неадекватною оцінкою », — продовжив президент РСА.

Страховики зіткнулися також з проблемою, коли один і той же експерт-технік робить експертизу з заниженою оцінкою для страхової компанії, а потім із завищеною — для Автоюрист. «Спочатку він вважав за єдиною методикою для страховика на 40 тис. рублів, отримав від компанії гроші за свою роботу, наприклад 1 тис. рублів. Далі він починає працювати на Автоюрист, оцінивши збиток вже, наприклад, на 80 тис. рублів. У підсумку в подальшому в суді успішно оскаржується експертиза страховика », — пояснив І.Юргенс.

Ця діяльність МАК — ще одна із складових частин боротьби з шахрайством в ОСАГО, яке зараз є одним з головних ризиків для галузі в цілому, зазначив І.Юргенс.

У 2017 році відбулося 11 засідань МАК. На них були розглянуті різні питання, в тому числі понад 200 скарг від страхових компаній і потерпілих на діяльність експертів-техніків, які порушили нормативні правові акти при підготовці ними експертних висновків.

В результаті за 2017 рік 83 експертам-технікам винесено попередження, анульована атестація 60 експертів-техніків.

Наказ Мінтрансу Росії набув чинності 19 грудня 2016 року. Згідно з документом, МАК отримала повноваження щодо анулювання атестації експерта-техніка в тому числі за неодноразове (два і більше) порушення вимог нормативних правових актів, що регулюють діяльність в області незалежної технічної експертизи транспортних засобів, що призвело до перевищення межі статистичної достовірності результатів експертизи більш ніж на 10%.

За оцінками РСА, близько 15-20% експертів-техніків працюють з кримінальними Автоюрист і відводять чималі кошти зі страхового ринку. «А частина експертів, які не пов’язані зі злочинними угрупованнями, іноді все ж завищує вартість. Тому дія нового наказу стане ударом по кримінальним Автоюрист. А ті, хто лише іноді допускають неправомірні дії, зайвий раз задумаються, позбавлятися їм аттестатаціі », — зазначив І.Юргенс.

В даний час в держреєстр Мін’юсту РФ внесено близько 7 тис. експертів-техніків.

Вимога страховиками довідок про ДТП в ЦБ визнали незаконним

Страховики відповіли на підозри в створенні міфу про збитковість ОСАЦВ

Як сказали представники Банку Росії, страхові компанії при врегулюванні збитків в рамках полісів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, не мають права вимагати від потерпілого надання довідки про ДТП за тим аварій, які трапилися, починаючи з 20 жовтня 2017 року.

«Для встановлення страховиком об’єктивної картини ДТП, визначення розміру заподіяної шкоди та прийняття рішення про страхову виплату інформація про водіїв і транспортних засобах, які брали участь в ДТП, їх видимих ​​пошкодженнях, страхові поліси ОСАГО водіїв — учасників аварії повинна бути.

У роз’ясненні йдеться про те, що вся необхідна страховим компаніям інформація міститься в повідомленні про ДТП, яке на місці аварії заповнюють її учасники, і копії протоколу, постанови чи ухвали про адміністративне правопорушення (в разі, якщо оформлення аварії здійснювалося за участю співробітників ГИБДД).

Адміністративний регламент МВС, який скасував видачу співробітниками поліції учасникам дорожньо-транспортних пригод довідок про ДТП, вступив чинності 20 жовтня 2017 року. Відзначимо, згідно зі словами начальника управління методології страхування Російського союзу автостраховиків Михайла Порватова, в перспективі очікуються зміни в правилах страхування по ОСАГО.

У Росії в силу вступили нові правила страхування автотранспорту, які були затверджені Банком Росії. Нова редакція «правил обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників тр …

Причиною рішення МАК стали порушення нормативних правових актів при проведенні незалежної технічної експертизи транспортних засобів. Атестація 60 експертів-техніків в обов’язковому страхуванні …

Як заходи боротьби зі шахраями по ОСАГО страхові компанії пропонують лібералізацію тарифів. Як передає інформаційний портал URA.RU, за інформацією російського союзу автостраховиків (РСА), …

Страхові компанії розповіли про роботу з новими регламентами ГИБДД, за якими перестають видаватися довідки про ДТП. Як заявляють в страховій компанії ERGO, довідка від інспектора ДПС залишається обязатель …

Банк Росії очікує скорочення числа страхових компаній на ринку ОСАЦВ в зв’язку зі збитковістю цього напрямку, заявив директор департаменту страхового ринку Центробанку Ігор Жук. В рамках наради …

Йдеться тільки про тих водіїв, які не попередили страхову компанію, що використовують машину в комерційних цілях В ситуацію зі страховками для таксистів Верховному суду довелося втрутитися з …

Росія з 1 січня перейшла на нові бланки полісів ОСАЦВ. На них передбачений спеціальний QR-код. Це зроблено для того, щоб отримувати з його допомогою повідомлення про договір страхування. Буде доступн …

На офіційному сайті ГИБДД було опубліковано офіційне роз’яснення, що стосується автоматичного продовження водійських прав, тим самим міністерство спростувало інформацію про можливі зміни по ча …

Посилення покарання має мотивувати водіїв до покупки страховки, тому що штраф буде порівнянний з її вартістю. Член комітету Держдуми з праці, соціальної політики та у справах ветеранів Сергі …

Демонстративна відмова ГИБДД від оформлення аварій без потерпілих і припинення набору співробітників в структури ДПС підтверджують чутки про те, що російську Державтоінспекцію чекають, як мінімум, серье …

Президія РСА прийняв рішення продовжити як мінімум на півроку роботу Єдиного страхового агента з продажу полісів ОСАЦВ, хоча ще в жовтні йшлося про те, щоб припинити його роботу з наступного го …

Обов’язкове страхування без обов’язкових виплат: іноді страхові вимагають, щоб винуватець аварії доплатив за чужий ремонт зі своєї кишені, і це за умови, що у нього є поліс ОСАГО, а сама з …

Одні страхові компанії самі біжать з ОСАГО, інших позбавляє ліцензії Центробанк. Але найбільше страждають від «чехарди» на страховому ринку рядові автомобілісти. Вони б і раді відмовитися від страхових у …

Відповідну вказівку Центрального банку Росії набуде чинності на початку 2018 року. Проміжок часу, протягом якого клієнт має право відмовитися від нав’язаної або непотрібної йому стра …

Російське представництво німецької автомобілебудівної компанії Mercedes відкликає з РФ майже тисячу транспортних засобів моделі Gelandewagen. Причиною тому послужили проблеми з системою стабили …

Posted on