Tesla илона маска — це фінансова піраміда science; future яндекс дзен

Tesla Ілона Маска — це фінансова піраміда?

Акції Tesla, збитковою по суті компанії, за один рік виросли в десять разів, що насторожило дуже багатьох фінансових аналітиків.

Але там, де аналітики насторожилися, любителі теорій змов і шапочок з фольги розійшлися, як то кажуть, на всю котушку, назвавши компанію Ілона Маска фінансовою пірамідою.

Найбільш своєрідні видання списують фінансову успішність компанії на те, що Маск володіє феноменальною здатністю переконувати людей, чим і користується, обводячи весь світ навколо свого найбагатшого тепер пальця.

Чому так відбувається?

Згадайте, як ще в 2018 році все кругом пророкували компанії Tesla неминучу загибель, так як вона не могла вийти в плюс, працюючи в збиток. Маска тоді ще не називали так часто аферистом, кажучи про те, що він просто наївний мрійник, що набирає кредити, які не зможе віддати.

Як же так вийшло, що акції Tesla виросли в 10 разів буквально рік тому, фактично під час кризи?

Все виявилося просто — компанія працює за «принципом фінансової піраміди». Це, до речі, висновок цілком серйозних фінансових аналітиків. Тільки вони так і поміщають це висловлювання в лапки, але хіба ж це когось хвилює?

Справа в тому, що Tesla фінансує свою діяльність, анонсуючи нові продукти. Все просто: як тільки гроші компанії підходили до кінця, Ілон Маск оголошував про розробку нової перспективної моделі, яку можна було купити за передоплатою.

Отримані гроші компанія витрачала на експлуатаційні витрати, виплати по кредитах і тільки потім вже на випуск нової моделі, коли набиралися нові кредити. Перші щасливчики отримували свої екологічні автомобілі з майбутнього, починали їх хвалити, що давало стимул вже новим клієнтам вносити передоплату.

Згідно з даними Value Investors Club, сайту, на якому зібралися, мабуть, кращі інвестори (у всякому разі, вони так точно думають) з усього світу, з 2008 року подібним чином фінансувалося 78% грошового потоку компанії. Якщо дивитися ширше, то замовники були по суті кредиторами Tesla.

Навіть Кімбал Маск, брат Ілона, висловлювався, що є в біографії останнього, про те, що турбується про юридичний бік питання подібного використання грошей клієнтів, так як, на його думку, комісія з цінних паперів може визнати даний факт їх недоцільним використанням.

Зібравши до купи всі ці факти, «змовники» і зробили висновок про те, що Tesla — це фінансова піраміда.

Ну а якщо подивитися на все неупередженим поглядом.

Всі перераховані вище факти є загальнодоступними, комісія з цінних паперів навіть не натякає на те, що з боку Tesla є ознаки несумлінності, клієнти не скаржаться на те, що їх обдурили, адже їх не обманюють.

Власне, це і пояснює той факт, що акції Tesla подорожчали, показавши неспроможність прогнозів більшості «кращих» фінансових аналітиків. У компанії лише одна мета — розвиватися. І принцип роботи, в якому багато хто побачив ознаки фінансової піраміди, спрацював так, як, мабуть, і було задумано — допоміг не тільки втриматися, але і вистрілити компанії, яка збанкрутувала б як раз в тому випадку, якщо б працювала за загальноприйнятими правилами.

Чи є вартість акцій Tesla занадто завищеною? Швидше за все. Компанія є першою в історії, у якій акції торгуються за вартістю вище її реального прибутку в 1000 разів. Але зараз фінансові аналітики заговорили, що справа в зміні правил гри на ринку, які ввів Ілон Маск.

Так, клієнтів Tesla, мабуть, можна назвати навіть гіперлояльнимі, але ж це не на порожньому місці. Вони користуються ультрасучасним продуктом, попит на який перевищує пропозицію. Заводи компанії будуються не просто так. Подібні схеми дійсно застосовувалися в фінансових пірамідах, але маска не яхти собі купував на отримані гроші, а вкладав все в залишалася довгий час збитковою компанію.

Що ж, висновки, думаю, кожен зробить сам, але цікаво ваше ставлення до Tesla і майбутнього електромобілів в цілому — діліться їм в коментарях.

1. Автори цієї статті задаються питанням, чи працює Tesla за схемою Понзі (форма шахрайства, яка заманює інвесторів і виплачує прибуток більш раннім інвесторам за рахунок коштів більш пізніх).

2. Ось в цій статті йдеться про те, що компанії, при нинішньому співвідношенні ціни і прибутку, буде потрібно 1600 років, щоб заробити стільки грошей, скільки в неї інвестували.

3. А в цій статті аналітики пояснюють, як Tesla перевернула уявлення про ринок цінних паперів.

Підписуйтесь на S F, канал в Telegram і чат для дискусій на наукові теми.

Ілон Маск: варіант Tesla для масового споживача з’явиться через три роки

Про це Маск оголосив у вівторок на так званому «дні батареї».

Відкриваючи захід, за яким спостерігали в мережі більше 270 тис. глядачів, Маск вийшов на сцену під привітальні сигнали клаксонів 240 автомобілів Tesla Model 3, в кожному з яких сидів акціонер компанії.

Згідно із заявою глави компанії, новий елемент циліндричної форми буде запасати в п’ять разів більше енергії, буде в шість разів потужніший за попередній і дасть надбавку в дальності пробігу на 16%.

Автор фото, Tesla

«У нас поки що немає доступної за ціною машини, але ми отримаємо її в майбутньому. Однак для цього необхідно знизити вартість батареї», — сказав Ілон Маск. За його задумом, нова машина повинна коштувати в межах 25 тис. доларів.

Для цього Маск планує зайнятися переробкою батарей на своїй «гігафабріке» в Неваді і звести практично до нуля використання кобальту — одного з найдорожчих матеріалів, що застосовуються в таких батареях.

Зараз Маск закуповує батареї у Panasonic і LG Chem, проте ще в квітні минулого року він зізнавався, що з закупівлями батарей для Model 3 у компанії Panasonic виникли проблеми.

І хоча Tesla не планує відмовлятися від закупівель на стороні, Маск хоче зайнятися виробництвом власних акумуляторів на своїх автоматизованих підприємствах по всьому світу.

При цьому в ході виступу глава компанії визнав, що процес такого виробництва ще не розроблений, та й дизайну власної батареї поки немає.

Інвестори не впечатлились

Автор фото, Tesla

За вартістю активів Tesla вийшла на перше місце в світі, обігнавши Toyota: багато в чому цьому сприяло зростання вартості акцій компанії на протязі останніх чотирьох кварталів.

Однак останні обіцянки Маска не викликали в інвесторів особливого ентузіазму, і курс акцій пішов вниз, так що Tesla разом втратила 50 млрд від своєї вартості.

Його продовжують звинувачувати в тому, що багато технологічні досягнення і прориви, про яких він завжди поспішає заявити, на ділі виявляються дещо перебільшені.

Так, на початку місяця організація із захисту прав споживачів Consumer Reports опублікувала розгромний звіт про машинах з автоматичним управлінням, в якому говориться, що заявлені можливості автопілота поки не відповідають дійсності.

Заява, що до кінця року Tesla стане повністю автономним автомобілем, зроблене Маском на початку липня, також була зустрінута експертами з великим скептицизмом.

Втім, Маск продовжує робити гучні заяви: він уже пообіцяв, що через місяць або близько того з’явиться бета-версія програмного забезпечення для повного автопілота.

Скільки ще чекати?

Автор фото, Getty Images

Будівництво черговий гігафабрікі Tesla під Берліном

У міру того, як автовиробники переключаються з кінських сил на кіловат-години, щоб відповідати новим жорстким екологічним стандартам, інвесторам потрібні вагомі докази того, що Tesla може зберегти лідерство в області виробництва електроавтомобілів, що не поступившись ним традиційним гравцям на авторинку.

Але хоча ціни на електромобілі завдяки новим технологіям помітно знизилися, вони про раніше помітно дорожче машин з двигунами внутрішнього згоряння, оскільки вартість батареї становить від чверті до третини вартості всієї машини.

За оцінками деяких експертів, паритету вдасться досягти, коли кожен кіловат-годину батареї буде коштувати не більше 100 доларів.

У минулому році, за даними консалтингової фірми Cairn Energy Research Advisors, батареї для Tesla коштували по 156 доларів за кожен кіловат-годину. Тобто кожен комплект батареї на 90 кВт / год коштував близько 14 тис. доларів.

Posted on