Tesla лідер глобального ринку електромобілів

Tesla лідер глобального ринку електромобілів

Tesla лідер глобального ринку електромобілів

розвиток електротранспорту

У EV Sales Blog підвели підсумки першої половини 2020 року зібравши статистику продажів електромобілів і гібридів. Всього на глобальному ринку «зеленого» транспорту було реалізовано понад 950 тисяч електромобілів і 650 тисяч гібридів. Якщо взяти за основу загальний сегмент продажів електромобілів (BEV) і плагін-гібридів (PHEV) лідером тут виступає Tesla, продано 179 050 електрокарів. Частка ринку компанії Ілона Маска зросла з 14 до 19%. Друге місце дісталося Volkswagen Group, а третє альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi. П’ятірка виглядає наступним чином:

 1. Tesla: 179 050 -19% ринку
 2. Альянс Renault-Nissan-Mitsubishi 84 501 — 9% ринку
 3. BMW Group 68 503 — 7% ринку (Hyundai, Kia) 63 731 — 7% ринку

Китай, все?

Знаковою подією 2020 року є те, що Європа обійшла з продажу електрифікованого транспорту Китай і вперше в п’ятірку не ввійшли китайські електромобільні бренди. Всі попередні роки лідерами рейтингу трималися бренди BYD, Geely Group і BAIC. Причина тому зростання субсидій та поява нового модельного ряду на електричній тязі практично у кожного з провідних автовиробників.

Рейтинг електромобілів

На ринку чистих електромобілів домінує також Tesla, причому тут частка перевалила за чверть і становить 28% від усього глобального ринку. Рейтинг і кількість реалізованих електромобілів:

 1. Tesla: 179 050 — 28% ринку
 2. Альянс Renault-Nissan-Mitsubishi 65 521 — 10% ринку
 3. Volkswagen Group 64 542 — 10% ринку
 4. BYD 46 554 — 7% ринку
 5. Hyundai Motor Group (Hyundai, Kia) 43 689 — 7% ринку

Раніше стало відомо, що Tesla Model 3 — найбільш продаваний китайський електромобіль. При тому, що фабрика «Гіга Шанхай» ще не вийшла на повну потужність. Цікаво як позначиться на лідерство Tesla серійний дебют седана Xpeng P7, адже він буде дешевше, при цьому обіцяє не поступатися за оснащеністю. Між Xpeng і Tesla досі тривають судові розгляди на тему промислового шпигунства. Мова про систему автоматизованого управління 3го рівня.

Малі підприємства вважають, що їх автопарки будуть повністю складатися з електромобілів протягом 20 років

Малі підприємства вважають, що їх автопарки будуть повністю складатися з електромобілів протягом 20 років

Нові дані від Renault-Nissan-Mitsubishi підкреслюють високий попит на електричні та автономні автопарки в умовах зміни електронної комерції.

Дві третини (66% з 3257 респондентів) малих підприємств прогнозують, що їх автопарки будуть повністю складатися з електромобілів протягом 20 років, а 50% очікують, що це відбудеться в два рази швидше (через 10 років).

Альянс Renault-Nissan-Mitsubishi провів дослідження світового автомобільного ринку і партнерів, щоб отримати уявлення про поглядах власників малого бізнесу на автомобільний ринок. Виявилося, що майже 93% опитаних вважають екологічну стійкість дуже важливою.

Автовиробники різко нарощують свої зусилля по задоволенню зростаючої потреби клієнтів в екологічно чистих транспортних засобах, оскільки підприємства готуються до посилення нормативів по викидах і шукають шляхи вирішення проблеми зміни клімату.

Ця тенденція до електрифікації знайшла своє відображення в останніх результатах продажів альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi, оскільки європейське лідерство Renault з випуску електромобілів (46,2% ринку) сприяло зростанню продажів легкого комерційного транспорту на 13,5% в річному численні.

Група Renault, чия електрифікована лінійка складається з Kangoo Z.E., Master Z.E., Twizy Cargo і Zoe, оголосила, що 100% фургонів будуть електрифіковані до 2022 року. На повністю електричний фургон Nissan e-NV200 спостерігається значне зростання попиту. У 2018 році його виробництво зросло на 50% в порівнянні з попереднім роком і досягла 6 000 одиниць. Mitsubishi пропонує фургон Minicab MiEV в Японії, а також комерційні версії Outlander PHEV на деяких світових ринках.

Останнє дослідження показало, що чим вище оборот компанії і чим більше автопарк, тим важливіше для неї стійкість.

 • 55% опитаних вважають, що їх автопарки стануть повністю автономними протягом наступних 20 років, а 38% респондентів впевнені, що це станеться вже через 10 років.
 • 48% підприємств з оборотом в 100 мільйонів доларів і вище заявили, що екологічна стійкість є для них дуже важливою, 25% підприємств з оборотом від 100 до 9,9 мільйонів доларів сказали те ж саме.
 • 35% респондентів повідомили, що ефективність бізнесу є їх основною мотивацією для впровадження нових технологій.
 • Найбільш значущою логістичної проблемою для бізнесу є зростання електронної торгівлі і зростаючий попит на поставки на 18%, навіть більшою мірою, ніж дотримання правил (17%) і зміна очікувань клієнтів щодо термінів доставки.

На думку п’ятої частини опитаних лідерів бізнесу, електромобільні буде самим ключовим фактором успіху з точки зору логістики. Інші власники бізнесу вважають, що автоматизація буде грати головну роль в їх майбутній успіх (14%).

З точки зору готовності організації впроваджувати нові технології, більш як третина (35%) заявили, що ефективність бізнесу є основною причиною для інвестицій в нові технології в своєму автопарку, 21% заявив, що економія витрат визначає їх вирішення, а 14% респондентів підкреслило своє прагнення бути більш стійким.

Renault пропонує послуги з управління автопарком для своєї комерційної лінійки. Renault Easy Connect for Fleet — це екосистема пов’язаних сервісів для клієнтів, яка спрощує управління автопарком і знижує експлуатаційні витрати.

дані від Renault-Nissan-Mitsubishi підкреслюють високий попит на електричні та автономні автопарки в умовах зміни електронної комерції © europe.nissannews.com

В рамках плану Альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi до 2022 року річні інвестиції перевищать 10 млрд. євро до кінця 2022 року. Компанії-члени також націлені на випуск 9 млн. електричних транспортних засобів на базі чотирьох загальних платформ. 12 нових електромобілів з нульовим рівнем викидів будуть запущені в рамках плану, і 40 автомобілів будуть представлені з різними рівнями автономії.

Renault оголосила про випуск трьох нових електромобілів для китайського ринку

Renault оголосила про випуск трьох нових електромобілів для китайського ринку

Renault оголосила про те, що спільно з китайським підприємством Dongfeng Renault Automotive Company (DRAC) випустить 3 нових електромобіля для китайського ринку до 2022 року. Також компанія планує збільшити виробництво всіх своїх автомобілів в Китаї до 400 000 одиниць завдяки новій лінійці з 9 автомобілів, 3 з яких будуть електричними.

За словами Карлоса Госна, голови і головного виконавчого директора Groupe Renault, Китай є найбільшим автомобільним ринком в світі і глобальним лідером мобільності майбутнього, і саме тому компанія зробила його стратегічним пріоритетом для зростання Groupe Renault. У партнерстві з Dongfeng Group у компанії з’явилися ресурси, масштаб і технології для підтримки стійкого зростання DRAC на китайському ринку.

Як зазначає Франсуа Провост, голова Азіатсько-Тихоокеанського операційного відділу Groupe Renault і генеральний директор DRAC, бренд буде орієнтований на позашляховики і електромобілі. За останні 4 роки група DRAC перетворилася на повноцінну компанію-автовиробника з 2500 співробітників і підтримкою дилерів і постачальників. Очікується, що автомобілі від бренду DRAC будуть представлені в найближчі кілька років, а на ринку з’являться до 2022 року.

Відзначимо, багато світові автовиробники зосередилися на китайському ринку з найбільшим споживанням «зелених» автомобілів. Схоже, що скоро Китай стане лідером у розвитку електро мобільності і за кількістю вироблених і купуються електромобілів.

Звичайно, Китайський ринок «зелених» автомобілів збільшуватиметься через мандата країни на нульову емісію, який змушує автовиробників виробляти автомобілі з нульовим рівнем викидів (ZEV) і представити 10% продажів нових електричних автомобілів в 2019 році і 12% до 2020 року. Китайський мандат ZEV підштовхнув VW, Daimler, Toyota, Ford і GM оголосити про спільне підприємство з виробництва електромобілів в Китаї в 2017 році.

Альянс Renault-Nissan також анонсував нове спільне підприємство з виробництва електромобілів, а тепер і партнерство Renault і Dongfeng принесе Китаю ще 3 нових електромобіля. Ці автовиробники можливо будуть використовувати свої можливості в Китаї, щоб запропонувати нові моделі електромобілів і інших ринків.

Так, Renault недавно оголосила про те, що протягом наступних 5 років запустить ще 8 електромобілів, 3 з яких ймовірно будуть створені у співпраці з Dongfeng для китайського ринку, а 5 електричних моделей для інших ринків.

Posted on