Третій термін для канцлера — газета «ь» Україна — Коммерсант

Ангела Меркель вибирає партнерів по коаліції

У неділю в Німеччині відбулися загальні парламентські вибори. Згідно з даними екзит-полів, блок ХДС / ХСС канцлера Ангели Меркель здобуває впевнену перемогу — 42% голосів. Втім, молодший партнер консерваторів по правлячій коаліції — Вільна демократична партія — ризикує не подолати 5-відсотковий бар’єр і не потрапити в парламент. В такому випадку пані Меркель доведеться укладати альянс із соціал-демократами, які посіли друге місце. Про те, як проходило доленосне для Німеччини голосування і як йшов підрахунок голосів, спостерігала в Берліні кореспондент «ред» ГАЛИНА Дудіна.

Виборча дільниця в східній частині Берліна працює без збоїв з 8.00 ранку. Замість фотографій кандидатів на стіні скотчем приклеєні прапори Євросоюзу, Німеччини та Берліна. Система нескладна: роботу місцевого УІКа забезпечує комісія з восьми чоловік на чолі з головою. Двоє з них просять громадян на вході пред’явити документи і видають виборчий бюлетень. Після акту волевиявлення за перегородкою з ДСП ще двоє членів комісії роблять позначки в списку виборців дільниці і аркуші обліку відвідуваності.

Голова комісії 28-річний Франціскус Регніц сідає поруч зі мною: він на ногах з 6.00 ранку. на «нашому» ділянці виборцям доводиться відстояти чергу в два-три людини, щоб пройти до кабінки. Голова простягає мені листок з відмітками про явку станом на 12 годину: «З 2 тис. людина на нашій ділянці 500 проголосували заздалегідь поштою, ще 488 встигли проголосувати сьогодні вранці — думаю, що до вечора прийдуть ще стільки ж».

Результат виборів можуть визначити лічені відсотки, а то і частки відсотка

Виборча урна закрита на замок, але не опечатана. Чи є хтось із волонтерів в складі комісії політичним активістом — їхня особиста справа. Правил про представництво політичних партій тут немає, як немає і «дня тиші»: Результати останніх передвиборних опитувань були опубліковані в неділю вранці. Однак в тому, що система працює без перебоїв, тут впевнені всі. «Кожен голосує за все один раз, ми стежимо за цим, — пояснює Франціскус.- А присутнім при підрахунку голосів може будь-хто».

Майже всі співрозмовники «ред» були переконані: результат виборів можуть визначити лічені відсотки, а то і частки відсотка. До межі загострили інтригу результати останніх опитувань, опубліковані в неділю вранці Bild am Sonntag. Згідно з ними, правляча коаліція блоку ХДС / ХСС і Вільної демократичної партії (ВДП) всього на відсоток випереджала своїх суперників з лівого табору, до того ж ВДП могла взагалі не подолати 5-відсотковий бар’єр і не пройти в парламент.

У цій ситуації провідні партії всіма силами намагалися уникнути «розпилення» голосів. Хоча в німецьких виборчих бюлетенях громадяни ставлять не один, а два «хрестика» — за окремого кандидата і за партію в цілому, — лідери ХДС на цей раз рішуче зажадали від своїх виборців віддати обидва голоси їм, а не намагатися проголосувати спершу за консерваторів, а другим голосом утримати на плаву ВДП. «Другим голосом ви голосуєте за те, щоб я залишалася канцлером!» — рішуче попередила напередодні Ангела Меркель.

До 19.00 за київським часом, коли закрилися виборчі дільниці і були оголошені дані екзит-полів, стало ясно: стратегія консерваторів принесла плоди. Якщо вірити соціологам, консервативний блок ХДС / ХСС набирає 42% голосів — настільки успішно він не виступав з 1990 року. ХДС / ХСС набрав на 8% більше, ніж на виборах 2009 року.

Друге місце з помітним відставанням займають соціал-демократи — 26%. Їх традиційні союзники «зелені» отримують 8%, а Ліва партія — 8,5%. Зате ВДП, судячи з перших результатів, в бундестаг не пройде. Це означає, що в найближчі години блоку ХДС / ХСС, не добрав всього трьох місць до абсолютної більшості, чекають нелегкі переговори з опозицією про формування нової коаліції. Але як би там не було, ясно одне: пані канцлер — Mutti («матінка»), Як її ласкаво називають багато в Німеччині, — залишиться на своєму посту.

Як живе канцлер Німеччини Ангела Меркель (3 фото)

Днями американський журнал Forbes другий рік поспіль назвав Ангелу Меркель (Angela Merkel) найвпливовішою жінкою світу. Хочете подивитися, як і де вона живе? Адреса відомий: 10117 Berlin, Am Kupfergraben, 6. Будинок багатоквартирний, квартира Ангели Меркель перебуває на четвертому поверсі. Щоб подивитися будинок, необов’язково навіть в Берлін їхати — його зображення є в інтернеті.

Третій термін для канцлера - газета "ь" Україна - Коммерсант

Попередник Меркель на посаді канцлера Герхард Шредер (Gerhard Schr # 246; der) жив у службовій квартирі загальною площею в 200 квадратних метрів прямо в будівлі відомства федерального канцлера. Ангела Меркель і її чоловік професор Йоахім Зауер (Joachim Sauer) вважали за краще залишитися в своїй квартирі.

Ангела Меркель — далеко не багатій

У травні 2012 року Ангела Меркель отримала надбавку до зарплати. Це було перше підвищення зарплати канцлеру Німеччини за останні 12 років. На посту глави німецького уряду Меркель заробляє близько 190 тисяч євро на рік. Крім того, їй покладені спеціальні доплати за службові витрати. А оскільки вона ще й депутат бундестагу, в цілому набирається без малого 290 тисяч євро на рік. Правда, з цієї дуже і дуже пристойної зарплати вона змушена платити податки. Зате, як і всі чиновники, вона не платить пенсійну страховку і страховку по безробіттю.

Топ-менеджери, успішні лікарі, не кажучи вже про футболістів і автогонщиків, заробляють незрівнянно більше. Навіть президент Німеччини, хоча він за німецькою Конституції — чисто представницька фігура, отримує зарплату, що на 11 відсотків більше, ніж у канцлера. У розпорядженні президента знаходиться розкішна резиденція в берлінському замку Bellevue. Одним словом, Ангела Меркель, за німецькими стандартами, далеко не багата.

Квартира навпроти пергамон

Живе пані канцлер у своїй квартирі. Район хороший — самий центр Берліна, навпаки знаменитий музей Пергамон. Ось з музеєм і вийшов конфуз: на його даху була встановлена ​​камера спостереження. Виявляється, вона повністю переглядала квартиру Ангели Меркель. А 25 квітня 2009 року Ангелу Меркель не пустили додому — неподалік від її будинку було виявлено не розірвалася радянська авіабомба часів Другої світової війни.

Відпустка Ангела Меркель любить проводити в горах, наприклад в Тіролі, і платить за нього сама. Час від часу вона навідується і на свою дачу неподалік від Берліна. Коли канцлер у справах буває в Бонні, її чекає невелика квартира в колишньому урядовому кварталі. Одяг Ангела Меркель оплачує зі своєї кишені. Правда, у неї є перевага: примірку кравчиня проводить у неї вдома.

Ангела Меркель їздить на Audi A8 і літає на Airbus А340

У розпорядженні канцлера цілодобово знаходиться машина з шофером. Багато міністрів і прем’єр-міністри федеральних земель вважають за краще броньовані лімузини Mercedes або BMW. Ангела Меркель вибрала для себе Audi A8.

У минулому році були замінені літаки, на яких літають члени уряду Німеччини. Тепер у розпорядженні Ангели Меркель та інших провідних політиків країни є лайнери Аirbus А340 для перельотів на дальні відстані і невеликі машини Global 5000 — на середні. До цього Меркель літала на Аirbus А310. Лайнеру було більше 20 років, колись він належав державній авіакомпанії НДР. Ні яхт, ні розкішних палаців для відпочинку в особистому володінні Ангели Меркель немає. Не надаються вони їй і за посадою.

Posted on

Добавить комментарий