У илона маска є три роки, щоб врятувати tesla. електромобілі і електрокари

У Ілона Маска є три роки, щоб врятувати Tesla

Як пише британське видання Autocar, після провалу виробничого плану по електрокарам Model 3, компанію покинули інвестори, в результаті чого Tesla втратила близько одного мільярда фунтів стерлінгів на розвиток бізнесу. Якщо така ситуація продовжуватиметься і в майбутньому, і Tesla буде виробляти в тиждень в 10-15 разів менше автомобілів, ніж планувала раніше, то інвестори продовжать залишати компанію.

У илона маска є три роки, щоб врятувати tesla. електромобілі і електрокари

Автомобільний експерт і професор бізнес-школи Кардіффа Пітер Уеллс впевнений, що знає причину невдач Tesla. На його думку, плани Маска з різкого збільшення обсягу вироблених автомобілів створюють сильний тиск на менеджмент і працівників виробничої лінії, до чого уродженці Каліфорнії і Силіконової долини ментально не звикли. Однак недавно Маск зрозумів, в чому причина, і прийняв рішення задіяти автомобільних експертів з інших регіонів, щоб вирішити проблему.

Проте, потрібно також розуміти, що така концепція суперечить мислення Ілона Маска, який хоче створювати автомобілі переважно роботами, але, на думку Пітера Уеллса, далеко не завжди комп’ютерні симуляції та роботи виправдовують надії, і саме з цією ситуацією зіткнувся Маск.

У 2020-2021 році в сегмент електрокарів масово «зайдуть» великі автовиробники, які запропонують автомобілі з приблизно такими ж характеристиками і ціною, як у Tesla Model 3. Тому якщо Маск хоче врятувати Tesla, то йому будь-що це не стало потрібно терміново нарощувати обсяг вироблених автомобілів, впевнений професор.

На закінчення Уеллс розповів про те, яке майбутнє він бачить для Tesla, якщо компанія не зможе наростити обсяг вироблених машин. На його думку, для Tesla в поточній ситуації є лише три варіанти: або компанія Маска зосередиться на технологіях, які буде продавати великим автовиробникам, або буде поглинена, або ж кане в Лету.

Акціонерам Tesla порадили звільнити Ілона Маска, щоб не платити $ 55 млрд

Інвесторам Tesla пропонується проголосувати за звільнення виконавчого директора Ілона Маск (Elon Musk) з ради директорів компанії, оскільки накопичується невдоволення в зв’язку з операцією з його бонусів, які можуть привести до виплати керівнику рекордних $ 55,8 млрд.

Aly Song / Reuters

Компанія Pirc, що є впливовим радником акціонерів, в тому числі пенсійних фондів Великобританії, у вівторок рекомендувала, щоб інвестори проголосували проти угоди Tesla про виплату винагороди керівникам, оскільки воно несправедливо збагачує виконавчого директора.

Pirc вважає, що виплата може привести до судового позову проти компанії: «Рада директорів, в тому числі виконавчий директор Ілон Маск, винагороджують себе надмірними компенсаційними пакетами протягом трирічного періоду, які дозволяють керівництву збагачуватися за рахунок компанії».

Компанія-радник закликала інвесторів проголосувати проти переобрання Ілона Маска до ради директорів через угоду про виплату винагороди, і попередив, що воно являє собою серйозний ризик нанесення шкоди репутації компанії і її акціонерам. Pirc також нагадала, що часті спірні заяви пана Маска в Twitter коштували Тesla мільйонів доларів, а також приводили до непотрібних репутаційних витратам.

У минулому році пану Маску був пред’явлений позов на $ 190 млн за наклеп і принизливі твіти про британського спелеолога Верноні Унсворте (Vernon Unsworth), який допоміг врятувати 13 осіб, які потрапили в тайську печеру. Суд присяжних ухвалив, що твіти досягли юридичної рівня наклепу, і Ілон Маск не був визнаний відповідальним за шкоду.

Stephen Lam / Reuters

У 2018 році регулятор США з цінних паперів і бірж (SEC) оштрафував Ілона Маска і Tesla на $ 20 млн за твіт, в яких він написав про плани по перетворенню компанії в приватну — це призвело до значного зростання курсу акцій. В рамках врегулювання спору з SEC пан Маск був змушений відмовитися від своєї посади голови ради директорів Tesla. Pirc зазначила, що цей епізод викликав звинувачення в зловживаннях на фондовому ринку, а SEC стверджувала, що Ілон Маск збрехав інвесторам.

Pirc також нагадала про проблемні твіти Ілона Маска, який відмовляється спочатку вживати заходів по боротьбі з пандемією: «Пан Маск був явним противником карантинних заходів проти Covid-19 і, як повідомляється, вимагав, щоб співробітники поверталися на роботу під час карантину, без достатніх запобіжних заходів і захисту, навіть незважаючи на протести робітників. Ця проблема посилилася, коли стало відомо, що кілька співробітників Tesla дали позитивний результат на Covid-19 після повернення на роботу ».

Інвесторів також закликали проголосувати проти переобрання Робін Денхольм (Robyn Denholm) на пост голови ради директорів Tesla. Вона змінила Ілона Маска, коли він був змушений піти у відставку в листопаді 2018 року. Pirc вважає, що вона повинна покинути свою посаду через колишньої ролі в схваленні угоди про надмірні виплати Ілону Маску. Загальні річні збори акціонерів Tesla мало відбутися 7 липня, але компанія в неділю відклала голосування до вересня.

Аналітик: у Ілона Маска є три роки, щоб врятувати Tesla

Зрозуміло ж, постійні читачі порталу Колеса.ру прекрасно знають, які проблеми спостерігаються у каліфорнійській марки Tesla. Компанія досі не змогла вивести обсяг виготовляються електрокарів Model 3 на пристойний рівень, через що терпить позитивні збитки, і така ситуація вічно тривати не може.

Як строчить британське видання Autocar, після провалу виробничого плану по електрокарам Model 3, компанію покинули інвестори, в результаті чого Tesla втратила близько одного мільярда фунтів стерлінгів на розвиток бізнесу. Якщо така ситуація триватиме в майбутньому, і Tesla буде виробляти в тиждень в 10-15 разів менше автомобілів, ніж планувала раніше, то інвестори продовжать залишати компанію.

Автомобільний експерт і професор бізнес-школи Кардіффа Пітер Уеллс впевнений, що відає причину невдач Tesla. На його думку, плани Маска з гострого збільшення обсягу вироблених автомобілів створюють сильний тиск на менеджмент і працівників виробничої риси, до чого уродженці Каліфорнії і Силіконової долини ментальність не звикли. Однак недавно Маск зрозумів, в чому причина, і прийняв рішення задіяти автомобільних експертів з інших регіонів, щоб вирішити проблему.

Проте, необхідно також розуміти, що така концепція суперечить мислення Ілона Личина, який хоче створювати автомобілі переважно роботами, але, по думці Пітера Уеллса, далеко не завжди комп’ютерні симуляції та роботи виправдовують сподівання, і саме з цією ситуацією зіткнувся Маск.

У 2020-2021 році в сегмент електрокарів масово «забегут» великі автовиробники, які запропонують автомобілі з приблизно такими ж характеристиками і вартістю, як у Tesla Model 3. Тому якщо Маск бажає врятувати Tesla, то йому будь-що це не стало потрібно терміново нарощувати обсяг виготовлених автомобілів, впевнений професор.

На фото: Tesla Model 3

У ув’язнення Уеллс розповів про те, яке майбутнє він бачить для Tesla, якщо компанія не зможе наростити обсяг виготовлених машин. На його думку, для Tesla в поточній ситуації є лише три варіанти: або компанія Личина зосередиться на технологіях, які буде продавати великим автовиробникам, або буде поглинена, або ж кане в Лету.

Posted on

Добавить комментарий