У мінфіні запропонували підвищити планку по дивідендах для держбанків новини рбк інвестиції

У Мінфіні запропонували підвищити планку по дивідендах для держбанків

У мінфіні запропонували підвищити планку по дивідендах для держбанків новини рбк інвестиції

Міністерство фінансів РФ вважає, що можна підвищити мінімальний рівень виплати дивідендів для держбанків — з 50% до 75% від чистого прибутку. Про це заявив глава департаменту фінансової політики Мінфіну Іван Чебесков на Міжнародному банківському форумі «Банки Росії — XXI століття».

«Деякі банки, на наш погляд, могли б платити не 50% чистого прибутку, могли б платити 75% чистого прибутку, чому немає? Чому платити ці гроші в бюджет гірше, ніж розвивати екосистему або інвестувати в профільні активи? Ми не впевнені, що тут правильний баланс », — сказав Чебесков.

У розмові з журналістами представник Мінфіну відзначив, що поки конкретних «якихось пропозицій з точки зору директив немає».

«Ця пропозиція чисто аналітичного характеру, якщо можуть інвестувати великі кошти в чисто непрофільні активи і екосистеми, то у нас питання, чому нам більше не платять дивіденди як Мінфіну. Це досить логічне запитання. Ми акціонер багатьох банків, ми бачимо, що по достатності капіталу у деяких великих банків проблем не повинно бути платити такі (дивіденди . — РБК) », — пояснив Чебесков.

У червні уряд Росії затвердив єдиний підхід до дивідендної політики державних компаній. Згідно з розпорядженням, держкомпанії повинні направляти на дивіденди не менше 50% від скоригованого чистого прибутку за МСФЗ. При цьому при розрахунку дивідендної бази не будуть враховуватися доходи і витрати, не підтверджені грошовими потоками (наприклад, переоцінка майна або різниця в курсах валют).

Проти великих вкладень банків в розвиток екосистем в червні виступив Банк Росії. Регулятор запропонував встановити межу вкладень в іммобілізовані активи в розмірі 30% від сукупного капіталу (до 2025ndash; 2027 років). До таких активів належать основні засоби, земельні ділянки, вкладення в нерухомість, технології та нефінансові компанії. При перевищенні ліміту скоригована вартість активів буде відніматися з капіталу, що може чинити тиск на основні нормативи банку.

В інтерв’ю РБК глава ЦБ Ельвіра Набіулліна в вересні заявила, що в цілому регулятор не проти розвитку банками власних екосистем.

«Ми не проти, щоб банки їх розвивали. Але, безумовно, є багато приватних питань в тому, як вибудовувати це регулювання, в тому числі в якій частині основні засоби банків вважати іммобілізованими активами, чому той чи інший коефіцієнт вводиться. Ми зібрали багато зауважень і пропозицій. Обов’язково дамо зворотну реакцію », — пояснила Набіулліна.

Дивідендна політика «Ощад», яку банк прийняв в 2020 році, передбачає виплату акціонерам половини чистого прибутку за МСФЗ за умови досягнення не менше 12,5% достатності капіталу. Коефіцієнт достатності базового капіталу банку першого рівня на кінець 2020 року склав 13,83%. За 2020 рік «Ощад» виплатив ₽18,7 на звичайну і привілейовану акцію.

ВТБ також виплачує 50% чистого прибутку у вигляді дивідендів. За 2020 рік банк виплатив на одну звичайну акцію приблизно ₽0,0014. Дивідендна прибутковість такої виплати склала 2,89%.

Аналіз подій, «розпакування» компаній, портфелі топ-фондів — в нашому YouTube-каналі

акціонери «РосАгро» схвалили виплату проміжних дивідендів

акціонери групи «РосАгро», одного з найбільших російських агрохолдингів, на позачерговому зборах 10 вересня схвалили виплату проміжних дивідендів у розмірі 119,733 мільйона доларів, говориться в матеріалах компанії.

«Рекомендація ради директорів виплатити проміжні дивіденди за рік, що закінчується 31 грудня 2021 року, у розмірі 119 мільйонів 732 тисячі 903,28 долара США одноголосно схвалена», — повідомляється в матеріалах. Дана сума становить 50% загального консолідованого сукупного доходу, що відноситься до акціонерів, за шість місяців 2021 року.

З огляду на, що група володіє 2,135 мільйона власних глобальних депозитарних розписок (5 GDR еквівалентні 1 акції), які не враховуватимуться при розподілі дивідендів, виплати складуть 4,45 долара на акцію (0,89 долара на GDR).

Реєстр для отримання дивідендів закрився 10 вересня, виплати будуть проведені до 21 жовтня включно.

Дивідендна політика «РосАгро» передбачає виплату дивідендів в розмірі не менше 25% чистого прибутку за МСФЗ і здійснення виплат двічі на рік — за підсумками кожного півріччя.

Проміжні дивіденди компанії за 2020 рік склали 25,561 мільйона доларів, фінальні — 139,913 мільйона, таким чином, загальний розмір виплат за минулий рік становить 165,474 мільйона доларів — 50,01% чистого прибутку за МСФЗ.

гендиректор «РосАгро» Максим Басов в грудні 2020 року говорив, що група вивчає зміна дивідендної політики та менеджмент групи пропонує перехід на виплату дивідендів в розмірі як мінімум 50% від чистого прибутку. У березні топ-менеджер повідомив, що рада директорів «РосАгро» вирішив відкласти питання про коригування дивідендної політики, оскільки бачить потенційні можливості для покупки активів.

Група «РосАгро» входить до п’ятірки найбільших російських виробників свинини, це також один з найбільших виробників цукру та масложирової продукції. Близько 71,9% акцій компанії (за вирахуванням казначейських паперів) належить родині Вадима Мошковича, 7,5% акцій — гендиректору «РосАгро» Максиму Басову. Free float складає близько 20%.

Дати виплати дивідендів в Тінькофф Інвестиції в 2021 році

Папери TCS Group, чиїм основним активом виступає Tinkoff Банк, залучають інвесторів досить стійким становищем емітента, наявністю потенціалу для зростання і дивідендами. Останні стабільно виплачувалися акціонерам вже кілька років і дозволяли отримувати невеликий, але стабільний дохід. У 2021 року ситуація змінилася. Дата виплати дивідендів Тінькофф виявилася невідомою, а після компанія взагалі заявила про припинення їх виплати. Розглянемо, чому це сталося і що чекати інвесторам.

Причини припинення виплат дивідендів в Тінькофф

Тінькофф в цілому демонструє досить хороші показники. Складний 2020 рік компанія завершила з прибутком. Вона виросла на 22% в порівнянні з 2019 роком і склала 44,2 млрд руб. При цьому загальна виручка групи також зросла на 21% і досягла значення в 161,9 мільярда рублів. Її клієнтська база теж збільшується і на початок 2021 року група обслуговувала більш 13,3 млн осіб.

  • Необхідність накопичити кошти для зворотного викупу паперів. Розглядається можливість викупити до 1 млн НДР. При цьому, за словами Олівера Хьюза, на ці цілі може бути спрямована тільки частина з накопиченого капіталу.
  • Інвестиції в органічне зростання. Група планує збільшити прибуток до рівня 55 млрд рублів, причому до 40% планується довести частку некредитних доходів.
  • Інвестиції в неорганічний зростання. Керівництво групи не виключає ймовірність покупки проектів на ринку e-commerce. При цьому компанія поки не розглядає класичні варіанти з придбанням маркетплейсов або створенням власного конкурента для Ozon і Яндекс.Маркет. Швидше група зацікавлена ​​в більш нішевих продуктах.

Однозначної відповіді в Tinkoff про причини призупинення виплати дивідендів не дали. Обмежившись лише загальними заявами, які зводились до того, що виплачувати прибуток акціонерам не будуть, а направлять її на розвиток і зростання компанії.

Коли очікувати виплати за дивіденди Tinkoff в 2021 році

З огляду на, що дивіденди банку Тінькофф в поточному 2021 році виплачувати не має наміру, чекати їх не варто. Чи не будуть вони виплачені і за підсумками року, т. е. на початку 2022 року. Це пов’язано з тим, що компанія направить прибуток на інші цілі.

Повністю впадати у відчай власникам паперів Тінькофф через відсутність дивідендів не варто. Вони формують тільки невелику частину доходу. Основний прибуток від цих паперів можна отримати від різниці вартості їх купівлі та продажу. При цьому напрямок доходу на розвиток компанії дозволить їй зміцнити свої позиції на ринку, а за рахунок цього з’явиться потенціал для зростання ціни акцій. З огляду на, що Tinkoff не платитиме дивіденди в 2021 році, дата виплати їх не встановлюється. Чи відновить компанія виплати в наступному періоді — не повідомляється. Всього швидше рішення з цього питання буде прийматися вже за підсумками року, коли буде наочно видно досягнуті результати і проясниться ситуація з подальшим органічним і неорганічним зростанням бізнесу групи.

Posted on