У програму краш-тестів в сша включили удар пасажирської стороною автоновини

У програму краш-тестів в США включили удар пасажирської стороною

Вказавши свою поштову адресу, Ви підпишіться на новини, автоматично відібрані, згідно Вашої поточної вибіркою.

Американський страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) ввів в програму своїх краш-тестів нове випробування. Воно являє собою фронтальний удар з невеликим перекриттям про бар’єр тим боком машини, де знаходиться сидить поруч з водієм пасажир.

Випробування проводиться при тих же умовах, що застосовуються при фронтальному ударі з невеликим перекриттям, але з боку водія. Швидкість автомобіля під час зіткнення з перешкодою становить 64 кілометри на годину, а перекриття — 25 відсотків (25 відсотків ширини передньої частини автомобіля з боку пасажира).

На введення нової процедури в IIHS зважилися після того, як фахівцям стало зрозуміло, що автовиробники недостатньо добре працюють над безпекою правого боку автомобіля. Це може привести до серйозних наслідків при ударі цієї частини машини об перешкоду з малим ступенем перекриття.

В інституті вже провели краш-тести з ударом з малим перекриттям з пасажирської сторони. У них взяли участь Ford Fusion, Honda Accord, Lincoln MKZ, Subaru Legacy, Subaru Outbak, Hyundai Sonata, Mazda6, Nissan Altima, Toyota Camry, Volkswagen Jetta, Volkswagen Passat і Chevrolet Malibu.

Вид з салону Chevrolet Malibu під час проведення нового випробування IIHS

За результатами випробувань 10 моделей отримали за чотирибальною шкалою вищу позначку, седан Volkswagen Jetta отримав трійку, а «Пассат» і «Малібу» удостоїлися двійки. У IIHS відзначили, що в седані Chevrolet під час проведення нового краш-тесту манекен, який сидів на пасажирському місці, після зіткнення вдарився головою об центральну консоль, не потрапивши ні у фронтальну, ні в бічну подушку безпеки.

Удар з малим перекриттям з боку водія в IIHS почали проводити в 2012 році. У першому краш-тесті з ним брали участь Audi A4 і Mercedes-Benz C-класу. Обидві моделі провалили то випробування.

Краш-тести ближче до реалій. Результати не тішать

Американський страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) підготував черговий сюрприз для світових автовиробників, які вже навчилися створювати свої машини так, щоб ті заробляли якомога більше балів під час краш-тестів. Справа в тому, що в США давно обурюються з того приводу, що автомобільні компанії починають конструювати машини з оглядкою на заробляння балів і «зірочок», а не на догоду безпеки людей.

Кілька років тому в IIHS раптово ввели в програму краш-тесту фронтальний удар об недеформіруемое бар’єр з перекриттям 25% на швидкості 64 км / год, після чого багато тодішніх відмінники «посипалися». Тепер страховий інститут ввів ще одне нове випробування — фронтальний удар з боку пасажира. Перш машину били об перешкоду з частковим перекриттям тільки водійських стороною. Однак, як показує практика, часто в реальних зіткненнях водій підсвідомо намагається отруліть від перешкоди, підставляючи під удар пасажирську сторону авто.

Сам краш-тест являє собою класичний фронтальний удар з невеликим перекриттям про бар’єр стороною сидить поруч з водієм пасажира. Тест проводиться при тих же умовах, що і у випадку з ударом про перекриття в 25%. Швидкість автомобіля в момент зіткнення 64 км / год.

Новий тест вже пройшли такі моделі (максимальна кількість балів 4):

    — 4 -4 — 4 -4 — 4 — 4 — 4 — 4 — 4 — 3 бали — 2 бали — 2 бали

При цьому, у Малібу при проведенні краш-тесту манекен, який сидів на пасажирському місці, після зіткнення вдарився головою об центральну консоль, не потрапивши ні у фронтальну, ні в бічну подушку безпеки.

Перший в Росії незалежний краш-тест з малим перекриттям: Hyundai Creta тримає удар?

У програму краш-тестів в сша включили удар пасажирської стороною автоновини

Юрій Вєтров

Це був експеримент. Ніхто не знав, чим обернеться перший в Росії незалежний фронтальний краш-тест з 25-процентним перекриттям — навіть для такого безпечного автомобіля, як Hyundai Creta, який в нашому рейтингу ARCAP набрав 15,7 бала з 16 можливих. І нехай швидкість перед ударом ті ж 64 км / год, але саме випробування для кузова набагато жорсткіше!

Ч еркесск, 13 серпня: ВАЗ-2110 врізався в опору моста — один загиблий і двоє поранених. Рязань, 30 квітня: ВАЗ-2107 увійшов в стовп — водій в лікарні. Новосибірськ, 2 грудня: Toyota Mark II, удар в стовп — троє постраждалих, включаючи дитину.

Фотографії цих розбитих машин в інтернеті ріднить характер пошкоджень кузова. Решітка радіатора майже не зворушена, капот постраждав лише збоку, а ось крило просто знищено. Колесо вм’ятий в поріг, дверний отвір склався. Так відбувається, коли автомобіль б’ється об перешкоду кутом, майже мимохіть. Або випадково так вийшло, або водій вже майже ухилився від удару, але не встиг. Трохи не встиг.

І, як не дивно, зробив гірше. Тому що такий «кутовий удар» небезпечніше! Якщо машина врізається в перешкоду всім передком, то енергію удару поглинають обидва лонжерона. Якщо приблизно половиною передка, то на енергопоглинання працює один з двох лонжеронів. Саме так відбувається під час самого поширеного в світі зміщеного краш-тесту, який використовуємо і ми в нашому рейтингу ARCAP, — з 40-процентним перекриттям. Чому обрано саме 40%? Тому що такий тип удару найчастіше зустрічається в реальному житті.

А якщо перекриття менше — наприклад, 25%? Тоді удар взагалі може припасти повз лонжерона. І практично всю енергію зіткнення прийме на себе колесо, яке вмінает моторний щит, передню стійку, — а далі все обрушується на силову клітку салону. Інша небезпечна особливість таких ударів в тому, що значний розвертає змушує кузов обертатися навколо вертикальної осі швидше, ніж у випадку з великим перекриттям, — і голова водія незмінно зісковзує з розкрилася подушки безпеки.

Наскільки часто відбуваються такі аварії? На жаль, ні ГИБДД, ні російські страхові компанії не збирають настільки детальну інформацію про сутички. А ось в союзі німецьких страховиків (це аналог нашого РСА) точно знають, що на удари з малим перекриттям в Німеччині припадає чверть фронтальних аварій. При цьому частка загиблих в них невисока (близько 7%), а ось число важких травм велике — і це, звичайно, не може не турбувати страхові компанії, так як лікування постраждалих обходиться їм в колосальні суми. Фахівці англійської полігону TRL стверджують, що у Великобританії «мале перекриття» — причина до 12% смертельних випадків. Згідно зі статистикою американського страхового інституту IIHS, на удари цього типу припадає 25% смертей в автомобілях, яким присвоєно найвищий рейтинг пасивної безпеки. А в Швеції, де малим вважається перекриття менше 30%, загиблих вже 48%!

Очевидно, що ймовірність такої аварії залежить ще і від особливостей облаштування доріг в тій чи іншій країні. Влетіти в опору моста на німецькому автобані складно: завадить огорожу. У Швеції другорядних трас без огороджень куди більше. В Америці такі часто-густо.

Як перевірити, наскільки автомобіль безпечний при аваріях такого типу? Розробити відповідний краш-тест. Спочатку цим зайнялися американці з IIHS — і перша ж серія публічних випробувань в 2012 році вийшла скандальною. Audi A4, Mercedes-Benz С 250, Lexus IS і ES — всі ці недешеві автомобілі шість років тому провалили випробування!

Бар’єр для удару з перекриттям 25% за методикою IIHS — це найпотужніша конструкція зі сталі товщиною півтора дюйма (38,1 мм). Висота бар’єру — 60 дюймів (трохи більше півтора метрів), радіус заокруглення в зоні удару — 5,91 дюйма (150 мм). І уклін вазовськім умільцям: незважаючи на відсутність в «вільному доступі» необхідних «дюймових» деталей, вони таки спорудили — і ще до нашого удару зазнали цей бар’єр

чому? Тому що шок від перших незалежних краш-тестів в середині 90-х давно позаду — і автовиробники при розробці нових моделей не тільки враховують сертифікаційні норми, але і мають на думці всі важливі незалежні програми: Euro NCAP, американські NHTSA і IIHS, японський JNCAP. Навіть наш ARCAP.

Але є ще таке поняття, як real safety, «реальна безпека». Так, ви можете розрахувати кузов і налаштувати спрацьовування преднатяжителей ременів і подушок так, що автомобіль з вищою оцінкою пройде звичайний краш-тест на швидкості 64 км / год з 40-процентним перекриттям. Але життя-то, так би мовити, жорсткіше. І різноманітніше.

Саме цим і цінний «25-відсотковий» краш-тест. Перш за все він показує запас міцності кузова при нестандартних ударах. Має такий запас, наприклад, Hyundai Creta російського складання — чи ні? Якою мірою?

Бар’єр впроваджується в кузов Крети там, де до клітини салону немає ніяких силових елементів, — в зоні ураження тільки фара, крило, колесо і стійка підвіски

Posted on