Ульяновська область продасть контрольний пакет акцій санаторію «Ітіль».

Ульяновська область продасть контрольний пакет акцій санаторію «Ітіль»

Ульяновська область продасть контрольний пакет акцій санаторію «Ітіль».

Нагадаємо, згідно із затвердженим планом приватизації на 2013 рік, великі підприємства виставлялися на торги, як наприклад ВАТ «Тепличне» або ВАТ «Середня Волга», в розмірі 49,9999% акцій. Ulnovosti.ru вже повідомляли, що аукціон з продажу «Тепличного» був визнаний не відбувся через відсутність бажаючих взяти в ньому участь.

Сьогодні на засіданні уряду Ульяновської області керівник департаменту майна та земельних відносин Ульяновської області пан Мішин виступив з новою ініціативою — виставляти на продаж або 100% акцій підприємств, або їх контрольний пакет. Виставляти менший пакет акцій він вважає нерентабельним. Першим, схоже, потрапить під нову схему розпродажі в новому 2014 року санаторій «Ітіль», занадто багато про нього сьогодні йшлося під час наради.

Втім, інформація про те, що «Ітіль» піде з молотка, ходили давно. Спочатку регіональні влади припускали продати 49,9999% акцій, залишивши контрольний пакет акцій в руках держави.

Санаторій «Ітіль» є одним з найбільш привабливих державних активів. Розташований в межах міста на березі Волги, санаторій працює цілий рік. Рік тому губернатор Морозов поставив на посаду гендиректора санаторію свою людину — колишнього міністра спорту, а згодом керівника справами обладміністрації Андрія Баранова.

Варто відзначити, що в регіоні практично вся діяльність пана Баранова пов’язана зі скандалами, що супроводжуються з відторгненням держмайна. При ньому в 2005 році без відома депутатів ЗСО «пішли» 30% акцій підприємства «Ульяновськ-Курорт», трохи пізніше не без участі Баранова був проданий ОГУП «Ульяновський молочний комбінат« Заволзький », новим власником якого стало ЗАТ« Алєв ». Опоненти влади тоді заявляли, що комбінат пішов менше ніж за 50 млн. рублів при ринковій вартості в 500 млн. рублів.

З приходом в минулому році Андрія Баранова на посаду директора санаторій почав оживати. Крім вкладень у нове медобладнання, «Ітіль» поповнив свої активи елітним шматком землі, площею в 1 024 886 кв. м під кадастровим номером 73: 19: 084901: 17, разом з розташованими на ньому 12 об’єктами нерухомості (10 спальних корпусів, лазня і сторожовий будинок) за адресою: Ульяновська область, м. Ульяновськ, сел. Карлінський гай. На базі майна планувалося створення і функціонування Карлінський оздоровчого центру ВАТ «Санаторій« Ітіль ». В рамках центру повинні були створити дитячу зону, екоферми з агротуристичних об’єктами, спортивно-оздоровчу зону, місця перебування гостей і цілий парковий комплекс.

Загальна вартість об’єктів, за даними департаменту майна та земельних відносин уряду Ульяновської області, оцінювалася на 2012 рік в 126 244,2 тис. рублів. У власність Ульяновської області надійшло 1262 442 штук акцій додаткового випуску ВАТ «Санаторій« Ітіль ».

До речі, на той момент директор цього департаменти Марина Водолазко відзначала позитивні соціально-економічні наслідки прийняття законопроекту: «Буде створено до ста нових робочих місць, збільшиться туристичний потік в Ульяновську область, виростуть податкові платежі до бюджетів різних рівнів». Загалом, як завжди, плани амбітні, реалізовано нуль.

Час прийшов. Обласний бюджет як ніколи потребує поповнення. Орієнтовна вартість контрольного пакета акцій «Ітіль», зі слів директора регіонального департаменту майна пана Мішина, оцінюється приблизно в 70 млн.рублів. А всіх тих, хто не вірить в чистоту помислів і майбутньої угоди, або бачить в цьому корупційну складову, губернатор Морозов сьогодні запевнив, що до розпродажу держмайна треба ставитися спокійно. Мовляв, воно з Ульяновської області нікуди не йде: робочі місця збережуться, майно залишиться тут і буде працювати на бюджет регіону. Про те, наскільки виростуть ціни на путівки в санаторій після його приватизації, губернатор не сказав.

Posted on