Уряд може позапланово підвищити акцизи на паливо — відомості

Уряд може позапланово підвищити акцизи на паливо

Рішення додатково підняти акцизи на паливо прийнято на бюджетних нарадах в уряді. Відбутися підвищення повинно в два етапи — по 50 коп. за 1 л з 1 січня і з 1 липня, розповіли кілька федеральних чиновників.

Це істотно більше підвищення акцизів, ніж передбачено Податковим кодексом: індексація на інфляцію в 4%, т. е. приблизно на 30 коп. за 1 л бензину і 23 коп. за 1 л дизельного палива.

Заправка до рівня інфляції

Додаткові доходи бюджетної системи складуть 55-60 млрд руб., кажуть чиновники. Близько 60 млрд, оцінює директор Московського нафтогазового центру EY Денис Борисов, плюс до тих 25 млрд руб., які бюджет отримає від індексації акцизів на інфляцію.

Через підвищення акцизу на 50 коп. 1 л палива в роздробі може подорожчати на 1,5%, або на 60 коп., цитує федеральний чиновник лист Міненерго в Мінфін і апарат уряду, а є ще ринкові ризики зростання цін до кінця 2017 р. на 2,8 руб. за 1 л. При індексації на інфляцію середня ціна палива може перевищити в 2018 р. психологічно важливі 40 руб., цитує він лист. Міненерго пропонує підвищувати акцизи 1 квітня і 1 вересня, додаткові доходи складуть 39 млрд руб.

Представники Мінфіну, Міненерго, Мінтрансу, віце-прем’єрів Аркадія Дворковича і Дмитра Козака або не відповіли на запит, або відмовилися від коментарів, посилаючись, зокрема, на те, що бюджет ще не затверджений урядом. Наталія Тімакова, прес-секретар прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, не коментує бюджет до його розгляду в понеділок на уряді.

Один з чиновників каже: рішення попереднє, але навряд чи в понеділок зміниться.

Зростає ціна «Тавриди»

Уряд виділить на «Тавриду» в 2018 р. більше 14 млрд руб., говорив Медведєв. Траса сильно подорожчала: з 85 млрд руб. в березні 2016 р. до 140 млрд зараз, за ​​словами міністра транспорту Максима Соколова (без урахування севастопольської частини траси).

Можуть врахувати політичні ризики напередодні виборів і рішення переглянути, допускає інший чиновник: дивно боротися з інфляцією, підвищувати МРОТ до прожиткового мінімуму і одночасно приймати рішення, які сприятимуть зростанню цін.

Термін повного перенесення акцизів в ціну на АЗС в останні роки варіювався від 1 до 14 місяців, зазначає Борисов.

Рентабельність переробки дуже низька, підвищення акцизів критичним чином стосується всіх — виробники палива повністю або практично повністю закладуть його у вартість кінцевої продукції, впевнений людина в одній з нафтових компаній.

Зростання акцизів не створює великий ризик для інфляції, відзначає головний економіст ING Дмитро Польовий, але те, що уряд в останній момент перед внесенням бюджету приймає таке рішення, — недобрий знак: лобістський натиск посилюється, будь-які рішення можуть бути змінені в будь-який момент.

Літр бензину Аі-95 в Росії став дорожче 40 рублів

Представники нафтових компаній не говорять, як підвищення акцизів позначиться на них. Якщо зовнішні ціни на нафтопродукти продовжать рости, а рубль не буде пропорційно зміцнюватися, то в умовах низького попиту (особливо взимку) перенести акцизи максимально швидко буде практично неможливо, впевнений Борисов. При найбільш несприятливому для галузі сценарії маржа середнього російського НПЗ може знизитися з поточних 1400 до 1000-1100 руб. за 1 т, прогнозує він.

Ініціатива виходить від Мінтрансу, якому потрібні гроші, зокрема, на будівництво траси «Приморське кільце» в Калінінградській області, кажуть кілька чиновників. Про це писала і газета РБК. Інший претендент на гроші — траса «Таврида» в Криму, вказує чиновник фінансово-економічного блоку. Представники глав Калінінградській області і Криму не змогли в неділю відповісти на питання «Ведомостей».

Надбавка до федерального дорожнього фонду може піти на «Тавриду» і «Приморське кільце», решта — регіональним дорожнім фондам, зауважує гендиректор Infranews Олексій Безбородов. Є доручення президента збільшити в доходах від паливних акцизів частку регіонів, нагадує федеральний чиновник. З 2015 р. вона скорочувалася, а федеральна зросла з 0 до 38,3% в цьому році і досягне в 2018 р. 42,6%. Президент Володимир Путін доручав опрацювати можливість з 2019 р. повернути регіонах акциз на паливо: інакше будемо на возах там їздити. За рахунок акцизів федеральний бюджет частково допомагає регіонам з загальнофедеральних проектами, пояснював тоді міністр фінансів Антон Силуанов, передача частини доходів регіонах створить проблеми для федерального бюджету. Щоб їх не було, і довелося підвищувати акциз, вважає один з чиновників. Чи буде змінюватися федеральна частка в Бюджетному кодексі, з’ясувати не вдалося. За нинішніми нормами з додаткових доходів регіонах дістанеться близько 35 млрд руб.

У підготовці статті брали участь Ольга Адамчук, Єлизавета Базанова, Маргарита Папченкова

У Росії можуть вирости акцизи на паливо

В Уряді РФ прийнято рішення про підвищення акцизів на паливо. Про це пишуть «Ведомости», посилаючись на інформацію, надану виданню декількома федеральними чиновниками.

Згідно з попередньою інформацією, підвищення відбуватиметься в два етапи. На 50 копійок за 1 літр палива вартість акцизів виросте вже з першого січня 2018 року, ще на стільки ж — з 1 липня наступного року. Крім того, вартість акцизу буде також збільшена на величину інфляції, це передбачено в Податковому кодексі РФ. Зростання складе 4%, це близько 30 копійок за 1 літр бензину і приблизно 23 копійки за 1 літр дизельного палива.

Загальні додаткові доходи бюджету, за оцінкою експертів, складуть близько 85 мільярдів рублів (з яких 60 мільярдів рублів — доходи, отримані в результаті поетапного збільшення акцизів, а 25 мільярдів рублів — додаткові доходи, в результаті збільшення вартості акцизів на величину інфляції).

Зрозуміло, збільшення вартості акцизів відбитися і на вартості палива для споживачів. За приблизними розрахунками аналітиків Міністерства енергетики РФ, в 2018 році середня ціна палива може перевищити 40 рублів за літр.

Як відзначають «Ведомости», поки рішення про підвищення вартості акцизів попереднє, але, за інформацією джерел видання, воно навряд чи буде переглянуто.

Стверджується, що додаткові кошти, які планується виручити за рахунок збільшення вартості акцизу, потрібні на потреби Міністерства транспорту РФ, зокрема — на будівництво автодороги «Приморське кільце» в Калінінградській області і автотраси «Таврида» в Криму. На ці цілі буде спрямовано федеральна частина додатково отриманих коштів. Регіональна частина, відповідно, буде зарахована в регіональні дорожні фонди і буде розподілятися на розсуд суб’єктів федерації.

Мінфін запропонував повторно підвищити акцизи на паливо

З 1 квітня 2016 року Мінфін пропонує збільшити акцизи на паливо на 2 рубля на літр бензину і на 1 рубль на літр дизельного палива, повідомляє РБК з посиланням на джерело.

Джерело повідомило, що ця ідея вже обговорювалася на нарадах всередині міністерства, але з нафтовими компаніями розмови поки не проводилося. Він попередив, що підсумкові цифри зростання акцизів ще можуть змінитися. Він також розповів, що метою підвищення акцизів є збільшення надходжень до бюджету через дефіцит, спровокованого низькими цінами на нафту.

Джерело повідомило, що у президента вже підтвердили рішення про підвищення акцизу на паливо. Він зазначив, що підставою для такого рішення є те, що вартість палива повинна впасти через падіння цін на нафту. У зв’язку з цим з ринку можна взяти додаткові гроші. Співрозмовник додав, що Мінекономрозвитку відповідно до на зростання акцизів тільки на 1 рубль.

Офіційний представник Мінфіну підтвердив РБК, що такий законопроект дійсно підготовлений, а його рішення вже не раз обговорювалося в уряді. «У поточній вкрай складною бюджетної ситуації це єдиний спосіб поповнити дорожні фонди», — підкреслив представник відомства і додав, що через падіння нафтових цін при інших рівних умовах ціна на бензин на внутрішньому ринку повинна знижуватися. Виходячи з цього, за оцінкою Мінфіну, зростання акцизів чи не позначиться серйозно на роздрібних цінах. Представник відомства зазначив, що якщо ціни на нафту знову почнуть рости, вони запропонують повернутися до попередніх ставок акцизів і знижувати їх.

У жовтні 2015 року голова Міненерго Олександр Новак запропонував забезпечити додаткові доходи в бюджет за рахунок зростання видобутку нафти і газу і підвищення акцизів на паливо. У свою чергу керівники найбільших нафтових компаній Росії підготували лист, в якому попередили, що збільшення ПВКК скоротить обсяг інвестицій в галузь на 2 трлн рублів, а видобуток — на 100 млн тонн. В якості альтернативи кабмін вирішив розглянути варіанти більш повільного зменшення експортного мита на нафту, а також коригування інших джерел з метою отримання додаткових доходів бюджету.

Posted on