В Ізраїлі створили систему автономного управління, якій можна оснастити будь-який трактор (відео)

В Ізраїлі створили систему автономного управління, якій можна оснастити будь-який трактор (ВІДЕО)

В Ізраїлі створили систему автономного управління, якій можна оснастити будь-який трактор (відео)

Blue White Robotics / YouTube

Ізраїльська компанія Blue White Robotics розробила систему автономного управління, що дозволяє перетворити будь-який трактор в безпілотник.

Як пише N + 1, система включає лідар, камери, приймач сигналів супутникових навігаційних систем і захисний бампер з датчиками зусилля, які допомагають машині зупинитися при торканні перешкоди. Також розробники передбачили аварійні вимикачі, що дозволяють оточуючим (робочим ферми) зупинити трактор, якщо щось пішло не так.

Розроблене компанією ПО дозволяє віддалено контролювати безпілотники і складати для них маршрути. Вартість переобладнання звичайного трактора системою автономного управління на сайті компанії не розкривається, але з опису випливає, що Blue White Robotics має намір продавати систему за передплатою. У компанії вважають, що застосування системи дозволить фермам знизити витрати за рахунок автоматизації роботи тракторів.

Нагадаємо, в липні 2019 року Науково-виробниче об’єднання (НВО) автоматики (входить до складу держкорпорації Роскосмос) продемонструвало прототип безпілотного трактора, позбавлений звичних органів управління: керма, педалей і кабіни в цілому.

В описі говорилося, що безпілотний трактор здатний визначати своє місце розташування за допомогою контролера, який отримує з супутника необхідну інформацію для побудови маршруту. «Штучний інтелект машини забезпечує її безпечний рух по траєкторії з оптимальними швидкостями. Очима трактора служать спеціальні камери з функцією точного водіння — машинне зір визначає перешкоди і будує траєкторію руху сільгосптехніки. Безпілотний трактор працює в зв’язці з системою корекції супутникового сигналу, яка забезпечує точність до 10 сантиметрів», — відзначали розробники.

У НВО тоді уточнили, що створену для трактора систему автономного управління є універсальною після невеликих доробок можна буде встановити практично на будь-який трактор або комбайн.

Ілон Маск анонсував розробку людиноподібного робота загального призначення Tesla Bot. Порівняння з «Я, робот» через 3, 2, 1 ..

В рамках сьогоднішнього заходу Tesla AI Day найбільший виробник електромобілів розкрив численні подробиці про прогрес в роботі над технологіями ІІ для власної системи автономного водіння, але, як і очікувалося, не обійшлося без несподіваного анонса з розряду «One more thing» — це не що інше, як роботи. Глава Tesla Ілон Маск розповів, що його компанія працює над роботом-гуманоїдом Tesla Bot — як з фільму «Я, робот» з Уіллом Смітом — і збирається створити перший прототип вже в наступному році.

Ілон Маск відомий своєю риторикою про необхідність суворого контролю і регулювання роботів і ІІ — він дуже любить філософствувати на тему загроз, пов’язаних з цими областями. Але це не заважає одному з найвидатніших IT-новаторів сучасності залишатися на вістрі технологічного прогресу — в тому числі і в згаданих областях. Досить згадати про досягнення його компаній Tesla, SpaceX і Neuralink.

На презентації Ілон Маск охарактеризував Tesla як найбільшу роботизовану компанію в світі з урахуванням можливостей її транспортних засобів орієнтуватися і адаптуватися до мінливого навколишнього світу в реальному часі.

«В принципі, якщо подумати, що ми зараз робимо з автомобілями, то Tesla, можливо, є найбільшою в світі робототехнической компанією. Наші автомобілі — це як напіврозумні роботи на колесах ».

Ілон Маск

співзасновник і голова Tesla

Для створення людиноподібного робота Tesla Bot компанія збирається використовувати досвід з автоматизованими машинами на своїх заводах, а також частина апаратного і програмного забезпечення, що забезпечує роботу системи допомоги водієві (ADAS) Tesla Autopilot.

Розробка носить кодове ім’я Optimus — і це явна відсилання до Трансформерам. Передбачається, що він буде мати висоту п’ять футів вісім дюймів (172,72 см), вага 125 фунтів (56,69 кг) і екран замість особи. Ілон Маск розповів, що робот буде «доброзичливий». Tesla проектує робота так, щоб люди змогли здолати його або втекти від нього.

Tesla Bot запозичить багато технологій, що використовуються сьогодні в автомобілях Tesla, включаючи комп’ютер FSD, який буде отримувати дані від дуже схожого набору датчиків. На презентації компанія показала слайд, присвячений апаратній платформі ІІ в Tesla Bot. В основі — суперкомп’ютер Dojo і нейронні мережі.

Tesla Bot візьмуть на себе виконання «небезпечних, повторюваних або нудних завдань», говориться на веб-сайті компанії.

«Я думаю, що в майбутньому фізична робота стане необов’язковою — ви зможете виконати ту чи іншу роботу, якщо захочете самі».

Ілон Маск

співзасновник і голова Tesla

Ілон Маск показав креслення робота в самому кінці Tesla AI Day, де розповіли про деякі знаходяться в розробці технології, пов’язаних з ІІ і суперкомпьютерами — в майбутньому ці технології повинні зробити реальністю безпілотні автомобілі. На сцені також був присутній манекен Tesla Bot — макет. Робочий прототип, як згадувалося вище, Tesla планує створити в наступному році.

Частиною презентації став виступ актора в костюмі Tesla Bot, станцювали під пісню «Everywhere» Lil Nate Dogg (її можна було чути в мультсеріалі Netflix «Любов, смерть, роботи»). Маск зазначив, що актор не був справжнім роботом, але «Tesla Bot буде саме таким».

Історія Tesla рясніє незвичайними ідеями, які так і не були реалізовані — наприклад, мережа зарядок Supercharger на сонячній енергії, станції швидкої заміни батарей і роботизована змієподібна система зарядки (з іншого боку, в кінці 2020 го Маск говорив, що від ідеї не відмовилися). Чи побачимо ми робочу версію Tesla Bot, поки можна тільки гадати. Але інакше не було б Tesla — принаймні тієї, яку ми знаємо її сьогодні. Відповідаючи на питання про економіку виходу на ринок робототехніки в перспективі, Ілон Маск заявив: «поживемо — побачимо».

ЗМІ: у Apple проблема з розробкою автомобіля — немає збирача

Ніхто з сучасних автовиробників не хоче бути просто майданчиком для збірки.

Ілюстрація: Світлана Чувілёва / Wylsacom Media

Марк Гурман з Bloomberg в черговий раз розповів, як справи у автомобіля, який робить Apple. В останній раз ми зупинилися на інформації, що компанія припинила обговорювати співпрацю з Hyundai Group.

Bloomberg: Hyundai і Kia призупинили переговори про виробництво Apple Car

/gt;Костя Баранов

У новому тексті Марк Гурман підтверджує раніше озвучену ним думка: Apple буде важко знайти компанію, яка займеться виробництвом розробленого Apple автомобіля. Логіка проста: компанії, до яких звертається Apple, не хочуть бути лише партнерами по збірці.

А ось Apple хоче саме цього: співробітники компанії збираються продумати екстер’єр, інтер’єр, розроблять систему для автономного водіння і всю техніку в самому автомобілі. Apple взагалі хоче кинути виклик і провести революцію в розумінні того, як повинен виглядати автомобіль. А такий собі автомобільний виробник буде лише збирати вже розроблений продукт і вішати на нього надкушене яблуко. Для представника традиційного автопрома це виглядає підривом власного бізнесу, в чому він сам буде активно допомагати потенційному конкурентові.

По суті, купертіновци хочуть тих же відносин зі збирачем, які у них є зараз з Foxconn, яка збирає айфони. І ось тут наклёвивается один з можливих виходів з ситуації, що склалася, оскільки у Apple в цьому місці з’являються варіанти. І зараз можна сказати, що їх три.

Перший — той же Foxconn. У минулому році компанія представила платформу для електромобілів. Ймовірно, саме на ній побудують новий автомобіль Fisker:

Fisker жива і буде випускати автомобілі спільно з Foxconn, яка збирає iPhone

/gt;Ілля Кіча

25 Лютий 2021

До того ж у Foxconn вже є досвід співпраці з автомобільною промисловістю: в числі партнерів компанії значаться Fiat Chrysler і Zhejiang Geely Holding Group.

Інший варіант — Magna International. Це канадський виробник, який є, по суті, Foxconn му світу автомобілів: він збирав деякі моделі концернів BMW, Daimler AG, Jaguar Land Rover і Toyota, а також постачав зібрані комплектуючі начебто дахів для Porsche. Наприклад, Magna більше 38 років збирає Mercedes-Benz G-Class на своєму виробництві в Граці, Австрії.

Mercedes-Benz G-Class. Джерело: Magna

Повідомляється, що Apple вже обговорювала співпрацю з Magna кілька років тому, але тоді розробка автомобіля тільки почалася і купертіновци не могли визначитися, що саме хочуть отримати. У підсумку переговори були припинені.

Але є ще й третій варіант. Судячи з усього, Apple активно думає про нього. Про це може говорити недавня вакансія старшого інженера-технолога. І це може натякати на можливість створення власного виробництва Apple. Tesla же змогла, ось і Apple зможе. Але тут є складність: компанія не робить власне виробництво айфонів через низьку рентабельність фабрик. І у випадку з автомобілем ситуація буде точно такий же.

Posted on