В Японії після втечі гону зроблять обов’язковим огляд великого багажу приватних літаків —

В Японії після втечі Гона зроблять обовязковим огляд великого багажу приватних літаків

ТОКІО, 7 січня. / ТАСС /. Влада Японії прийняли рішення зробити обовязковим огляд великогабаритного багажу пасажирів приватних літаків і бізнесджетов. Про це у вівторок оголосив міністр державних земель, інфраструктури, транспорту та туризму Японії Кадзуесі Акаба. На такий крок японська влада пішли після того, як був у Токіо під домашнім арештом колишній глава франко-японського автомобілебудівного альянсу Renault — Nissan — Mitsubishi Карлос Гон втік з країни на борту приватного літака.

За даними агентства Kyodo, це вимога стосуватиметься чотирьох японських аеропортів, де обслуговуються прильоти і вильоти приватних літаків — столичні Ханеда і Наріта, аеропорт Тюбу в центральній частині країни і аеропорт Кансай на південному заході Японії, звідки і скоїв втечу Карлос Гон.

Раніше повідомлялося, що Карлос Гон зміг потрапити на борт приватного літака, перебуваючи в ящику для музичних інструментів. Через своїх великих габаритів ящик не буде підтверджено інтроскопів, ручний огляд також проведений не був.

В кінці 2019 року стало відомо, що Гон втік з Японії в Ліван. 31 грудня він підтвердив цю інформацію, звинувативши японське правосуддя в несправедливості й упередженості. На даний момент не відомо, яким чином знаходився під домашнім арештом і наглядом поліції Гон зміг покинути Японію. Раніше агентство Kyodo повідомляло, що Гона нібито вивезли з провінційного японського аеропорту, а потім він був доставлений до Лівану з Туреччини на приватному літаку.

Гон, який має громадянство Франції, Бразилії та Лівану, був заарештований токійській прокуратурою 19 листопада 2018 року. Як стверджує слідство, він не задекларував належним чином свою винагороду в 9 млрд ієн (більше $ 80 млн) в якості голови ради директорів Nissan з 2010 до 2018 року. Йому пред’явлені також інші звинувачення. У квітні минулого року Гона звільнили з в’язниці і відправили під домашній арешт під заставу.

Альянс Renault-Nissan-Mitsubishi

Альянс «Рено-Ніссан-Міцубісі» (англ. Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance) — стратегічне франко-японський партнерство в області розвитку машинобудування між компаніями: французької Рено (Renault) і японської Ніссан (Nissan). У жовтні 2016 року Mitsubishi Motors Corporation (MMC) оголосило про те, що Nissan Motor Co., Ltd. (Nissan) завершив операцію з придбання 34% акцій MMC за 237 мільярдів японських ієн і стає найбільшим акціонером компанії ММС [1] . За підсумками роботи за перше півріччя 2017 року альянс вперше в історії став лідером на світовому ринку автовиробників за кількістю проданих машин (за вказаний період вдалося реалізувати 5,268 млн автомобілів) [2] .

У 1999-2017 роках до приєднання Mitsubishi Motors об’єднання називалося Альянс Renault-Nissan.

Своїм успіхом Рено і Ніссан, які володіють великими пакетами акцій один одного, багато в чому зобов’язані приєднанням до альянсу Mitsubishi Motors в 2016 році [3] .

На тлі спаду продажів на всіх основних ринках акції Ніссан за 2019 рік подешевшали більш ніж на 30%; керівництво компанії активізувало розробку плану з припинення співпраці з французьким концерном Рено (мова йде про повний розрив в технічній і виробничій сферах, а також великих перестановках в правлінні). [4]

Постачальником трансмісій і коробок передач для альянсу, є японська компанія «Jatco», яка належить Nissan і Mitsubishi. [5]

В Китаї

У червні 2003 між китайською компаній Dongfeng і японської Nissan створено спільне підприємство Dongfeng Motor Company. Завод розташований в місті Ухань, Китай. Перелік автомобілів включає в себе: Nissan Sunny, Nissan Bluebird, Nissan Teana і Nissan Tiida. У 2014 році налагоджено виробництво ряду автомобілів на автомобільній платформі D.

Daimler і Альянс

7 квітня 2010 року для підвищення якості та обміну сучасними технологіями, а також зниження спільних витрат, німецька компанія Daimler уклала стратегічну угоду з Альянсом. В якості першого кроку Daimler набуває 3,1% акцій Рено і Ніссан, в свою чергу Рено і Ніссан матиме по 1,55% (кожен) акцій Daimler. Завдяки спільним закупівель і використання великої кількості стандартних автодеталей і сучасних технологій, компанії істотно знизять свої витрати. В даному випадку спільні деталі і технології спрямовані на моделі мініавтомобілів: Daimler Smart і Renault Twingo [6]

В США

У січні 2012 року компанії оголосили, що спільно почнуть виробляти двигуни на заводі Ніссан в штаті Теннессі для Mercedes-Benz. [7]

В Індії

У 2010 році альянс відкрив свій завод в Індії в місті Ченнаї з виробництва автомобіля Nissan Micra. Потужність нового підприємства 400 000 автомобілів в рік. [8] На 2012 рік кількість співробітників індійського заводу 6000, серед них 457 менеджерів, 810 контролерів якості, 4831 робочих операторів, середній вік робітників на виробництві 24 роки. [9]

У Бразилії

На початку жовтня 2011 року Голова альянсу Карлос Гон зустрівся з президентом Бразилії пані Ділма Русеф і повідомив, що альянс має намір до 2016 року збільшити своє виробництво в Бразилії [10] . Зокрема, буде розширено виробництво вже існуючого заводу Рено в місті Куритиба і побудований новий завод Ніссан із запланованим продуктивно-дослідним центром [11]

В Росії

У 2009 році Уряд Росії звернулося до керівництва компанії Рено, яка за станом на 2008 рік мала 25% акцій російського підприємства ВАТ АВТОВАЗ, з пропозицією про спільний розвиток російського підприємства. Раніше з 1998 року компанія Renault виробляла свою марку автомобіля в Росії тільки на своєму заводі Автофрамос в Москві. Було прийнято рішення: першою спільною маркою стане випускається сьогодні автомобіль на дочірньому підприємстві Dacia в Румунії. У 2011 році АВТОВАЗ з спільно з Renault в рамках російської державної програми з підтримки російського підприємства направляли на стажування співробітників дочірніх компаній АВТОВАЗ (ТОВ «Реформинг-центр» та ТОВ «АвтоВАЗ-перспектива») на свої заводи Рено в Туреччині (місто Бурса) і Франції. [12]

У 2011 на заводі в місті Тольятті була повністю реконструйована (змонтовано нове обладнання) платформа B0 першої нитки головного складального конвеєра. 4 квітня 2011 розпочато спільне виробництво автомобіля Lada Largus. [13] У травні 2012 року було оголошено, що альянс запланував довести частку своїх акцій ВАТ «АВТОВАЗ» до 67%, після чого російське підприємство увійде до складу спільного підприємства альянсу «АvtoVAZ Renault Nissan». [14]

У березні 2012 Ніссан заявила про відновлення до 2014 року випуску бюджетного автомобіля марки Datsun, для цього розпочато реконструкцію третьої нитки головного конвеєра на АВТОВАЗі [15]

У червні 2012 року Альянс Рено-Ніссан почав тестову збірку автомобілів «Nissan Almera» і на заводі «АВТОВАЗ» в місті Тольятті. У 2013 році розпочато серійне виробництво і продаж автомобілів. [16] [17] [18] У 2016 році на заводі Рено Росія (колишній Автофрамос) розпочато виробництво нового кросовера Renault Kaptur. У 2019 почалося виробництво Renault Arkana.

Renault залишив Карлоса Гона главою концерну

В Японії після втечі гону зроблять обов'язковим огляд великого багажу приватних літаків -

Рада директорів Renault прийняв рішення залишити Карлоса Гона на посаді глави компанії. Про це стало відомо після засідання керівництва концерну. У компанії порахували, що винагорода президенту і генеральному директору Renault «відповідало застосовуваним до нього законодавством». У компанії тимчасовим президентом концерну призначений Тьєррі Боллоре, повідомляє Autocar.

На даний момент колишній глава автомобільного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлос Гон знаходиться під арештом. Японська прокуратура звинуватила 64-річного топ-менеджера в приховуванні доходів на суму 5 мільярдів ієн (близько 44 мільйонів доларів).

Прокуратура вважає, що Гон протягом п’яти років задекларував лише половину зі своїх доходів. При цьому не задекларовані кошти повинні були бути виплачені топ-менеджеру в якості вихідної допомоги після відходу з компанії. За японським законодавством вихідну допомогу теж має бути задекларовано. Також прокуратура Токіо висунула звинувачення проти колишнього члена ради директорів Nissan Грега Келлі.

Сам Карлос Гон відмовився визнати себе винним у фінансових махінаціях. На допитах він заявив слідчим про свою невинність. Гон підкреслив, що не занижував суму своїх доходів у звітах для біржі.

Статті 19 листопада 2018 Скандал року: чому заарештували Гона і що тепер буде
Новини 10 грудня 2018 Карлосу Гону пред’явили звинувачення

Карлос Гон був відправлений у відставку з поста голови ради директорів Nissan Motor Co. 22 листопада. Крім того, був звільнений і член ради директорів Грег Келлі, який теж підозрюється у фінансових махінаціях. Пізніше керівництво японського автоконцерну Mitsubishi також прийняло рішення звільнити Карлоса Гона з поста голови ради директорів. Рада директорів компанії очолить Осаму Масуко.

Posted on