Високо оцінено перспективи науково-технічного та інноваційного співробітництва між столицями

Високо оцінено перспективи науково-технічного та інноваційного співробітництва між столицями Китаю і Росії

Пекін, 9 грудня / Синьхуа / — Науково-технічний та інноваційний співпрацю між Пекіном і Москвою має величезний потенціал. Про це заявили учасники конференції по науково-технічного та інноваційного співробітництва між столицями Китаю і Росії, що відбулася у вівторок в форматах онлайн і офлайн в ознаменування 25-річчя встановлення партнерських відносин між двома містами.

Конференція була організована спільно Комітетом у справах науки і техніки г. Пекін, Департаментом зовнішньоекономічних і міжнародних зв’язків, Департаментом підприємництва та інноваційного розвитку, а також Департаментом освіти і науки г. Москви.

Учасники заходу провели поглиблений обмін думками з питань розвитку інноваційних кластерів та наукових парків, управління наукоград і співробітництва в галузі фундаментальних наук. На конференції також був запущений Китайсько-російський технологічний конкурс.

Заступник керівника Комітету у справах науки і техніки г. Пекін Сюй Сіньчан заявив, що Пекін прискорює перетворюватися в міжнародний центр науково-технічних інновацій і домагається важливого прогресу в таких сферах, як розробка вакцин від COVID-19, розвиток інноваційної економіки і поліпшення ділового середовища.

За його словами, Пекін і Москва мають широкий простір для співпраці в галузях фундаментальних наук, інформаційних технологій і біофармацевтики. Пекін розраховує на велике, тривалий і поглиблене науково-технічний та інноваційний взаємодія з Москвою, додав він.

У червні цього року на базі Пекінського університету був офіційно відкритий Китайсько-російський математичний центр, створений за ініціативою Пекінського університету і Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова / МДУ /. Його створення стало одним з важливих заходів у рамках Років китайсько-російського науково-технічного та інноваційного співробітництва, які проходять в двох країнах в 2020-2021 рр.

Директор зазначеного центру, академік Академії наук Китаю Чжан Цзіпін заявив, що в науковій сфері стратегії Китаю і Росії, які є науково-технічними державами, в значній мірі збігаються один з одним. Вузи двох країн, в тому числі Пекінський університет і МГУ, безперервно поглиблюють співпрацю в областях підготовки талантів, фундаментальних досліджень і розвитку передових галузей науки, завдяки чому були досягнуті великі результати.

Міністр уряду Москви, керівник Департаменту зовнішньоекономічних і міжнародних зв’язків г. Москви Сергій Черемін подякував китайській стороні за допомогу, надану Москві в боротьбі з COVID-19. Говорячи про науково-технічному та інноваційному співробітництві, він нагадав, що раніше між Московським інноваційним кластером і базується в Пекіні корпорацією Zhongguancun Development Group було підписано рамкову угоду про співпрацю, висловивши надію, що взаємодія між ними продовжиться не тільки на рівні двох міст, а й піде ще глибше в співробітництво між двома країнами.

7 грудня 2020 року мери Пекіна і Москви підписали програму співпраці між двома містами на 2021-2023 рр. Столиці Китаю і Росії мають намір просувати прагматичне співробітництво в галузях торгівлі та економіки, інвестицій, науково-технічних інновацій, освіти, міського планування, спорту, охорони здоров’я, туризму і культури, а також ЗМІ.

Інспектор першого рангу Канцелярії у закордонних справах народного уряду г. Пекін Інь Фей зазначив, що Пекін і Москва, що підтримують тісні партнерські відносини один з одним, грають провідну і демонстраційну роль в регіональному співробітництві між Китаєм і Росією. Він висловив надію на подальше розкриття величезного потенціалу співпраці столиць двох країн в таких сферах, як боротьба з COVID-19, науково-технічні інновації та цифрова економіка.

Posted on