Водіям в россии пояснили, чому не можна гальмувати перед дорожніми ямами в 2021 році

Водіям в Росії пояснили, чому не можна гальмувати перед дорожніми ямами в 2021 році

Правильна їзда по розбитим дорогам — ціле мистецтво, що дозволяє продовжити життя підвісці і менше витрачатися на її ремонт. Чому, рухаючись по поганій дорозі, не варто гальмувати перед ямами, розповіла «Російська газета».

Під «оттормажіваніі» в даному випадку маються на увазі, перш за все, ті випадки, коли водій, помічаючи яму або нерівний стик, просто б’є по гальмах з метою миттєво знизити швидкість і безпечніше (з його точки зору) проїхати дорожній дефект.

По темі

/gt;Водіям в РФ пояснили, чому атмосферний мотор не можна глушити 2 хвилини після поїздки

Насправді при такому гальмуванні автомобіль буквально «клює» носом, а пружини з амортизаторами стискаються, зношуючись сильніше звичайного. На високій швидкості хід підвіски швидко виробляється, і, коли колесо наїжджає на краю вибоїни, енергія удару переходить прямо на елементи шасі і всіх тих, хто сидить в автомобілі, включаючи водія. Паралельно зростає ризик пробити відразу два передніх колеса, погнути диски і остаточно доламати амортизатори, спровокувавши необхідність їх заміни.

Проте, гальмувати перед ямами все ж потрібно — головне, робити це не прямо перед ними, а хоча б за 5-7 метрів. Тоді підвіска почне «розвантажуватися», передні пружини і амортизатори разожмутся і, тим самим, знизять навантаження на передню частину автомобіля при проїзді нерівностей.

Джерело: Російська газета

Коментарі до новини

Цей «великий фахівець» забув уточнити, що саме метод проїзду вибоїн і нешироких ям з різким гальмуванням є найбезпечнішим, точно так же, як і проїзд виступаючих перешкод таким способом. Звичайно, під’їжджаючи до ями, потрібно оцінити її ширину і можливість «перестрибування її. Але якщо ширина (або висота) перешкоди дозволяють проїхати його таким методом — приблизно в метрі перед перешкодою робимо КОРОТКЕ різке гальмування — передня частина машини стискає пружини підвіски, які як раз до моменту зустрічі з перешкодою розпрямляються і піднімають «ніс» машини, тим смим практично повністю розвантажуючи підвіску. Яму в такому стані підвіска практично не помічає, а на перешкоду закочувати повністю розвантажена підвіска, для якої 10-15 см висоти вже не є небезпечними — це просто повернення до звичайного стану. Останнє уточнення: проїжджаючи таким способом через вузьку яму, швидкість знижувати не потрібно, навіть шкідливо. Якщо ж переїжджаєте таким способом перешкода -не розганяйтеся вище 40 км / ч — такий метод проїзду вже не допоможе.

Вассер: Я розглядаю кандидатуру Тео Пуршер

Водіям в россии пояснили, чому не можна гальмувати перед дорожніми ямами в 2021 році

У Alfa Romeo не поспішають підтверджувати контракти з гонщиками на наступний сезон, і в паддоку ходять чутки, що крім діючих пілотів на місця в команді претендують Валттері Боттас, Ніко Хюлкенберг, Каллум Айлотт і Роберт Шварцман. Керівник команди Фредерік Вассер включив в цей список і Тео Пуршер, слухача гоночної академії Sauber, який виступає в цьому році у Формулі 2 в складі ART.

Фредерік Вассер: «Я поки не знаю, що нас чекає в наступному році, але розглядаю кандидатуру Пуршер. Я не знаю, чи приєднається він до команди в наступному році або в більш віддаленому майбутньому, але Тео — частина нашої родини, слухач нашої гоночної академії. Ми вкладаємо багато коштів в його розвиток, оскільки впевнені, що в майбутньому Тео може стати одним з кращих гонщиків. Я впевнений, коли-небудь так і буде, але не знаю, чи відбудеться це в 2022, 2023 або 2024 году ..

Ми з самого початку планували дати Тео можливість один день попрацювати на тестах, і все пройшло непогано. Він відмінно почав сезон у Формулі 2, здорово виступив в Монако, але не варто квапити події. На тестах він повинен був не тільки проїхати кілька кіл — ми хотіли дати йому можливість попрацювати з командою і краще зрозуміти особливості машини Формули 1.

Час від часу Тео займається на симуляторі в Хінвілі і, по-моєму, непогано впорався. Гонщику ніколи не буває легко, адже його день починається з того, що йому говорять: «Намагайся не розбити машину», а під кінець дня його просять активніше атакувати. Не можна забувати, що наша мета — допомогти йому набути досвіду і відчути машину.

Тести пройшли успішно. Я не хотів, щоб він намагався справити на нас враження. У цих тестів була інша мета. Коли гонщик на самоті проїжджає кола по трасі, складно судити про швидкість. Найважливіше для мене — щоб він успішно з усім впорався, стабільно прогресував, зберігав спокій і точно зрозумів, що треба робити за кермом. Він відмінно відпрацював за всіма пунктами програми. Але головне для нього — не ці тести, а сезон у Формулі 2.

Що стосується складу команди в наступному році, то я повинен поговорити з Кімі, щоб визначитися з нашими планами. Не турбуйтеся, ви все скоро дізнаєтеся ».

Posted on