Volkswagen wrc club

Volkswagen

Вперше команда Volkswagen Motorsport почала брати участь в чемпіонаті світу з ралі в 1978 році. Використовуючи різні модифікації Volkswagen Golf, вона виступала до 1990 року, після чого прийняла рішення покинути чемпіонат. За цей період швед Кеннет Ерікссон, на Volkswagen Golf GTI 16V, в 1986 році виграв чемпіонат світу з ралі в групі А і в 1987 році ралі Кот-д Івуар.

Повернення Volkswagen Motorsport в чемпіонат світу відбулося в 2011 році на ралі Фінляндії з парою Škoda Fabia S2000s. У цьому сезоні команда взяла участь ще в трьох етапах. І в листопаді 2011 року уклала багаторічний контракт з висхідній французькою зіркою ралі Себастьєном Ожьє та його штурманом Жюльєном Інграссія. У цьому ж році до Volkswagen приєднався і технічний директор Віллі Рампф (Willy Rampf) із завданням підготовки Polo R WRC.

База команди розташовувалася в Ганновері, Німеччина. Керівником команди з травня 2012 року стало Йост Капіто (Jost Capito).

У сезоні 2012 року Volkswagen Motorsport взяла участь у всіх етапах чемпіонату світу за винятком ралі Нової Зеландії з автомобілем Škoda Fabia. Проте Себастьєн Ожьє несподівано виграв спецділянку в Сардинії і посів у підсумку п’яте місце в абсолютному заліку. Цей успіх донині залишається найкращим досягненням для автомобіля S2000 в чемпіонаті світу з ралі. Паралельно Volkswagen Motorsport продовжував удосконалювати свій Polo R World Rally Car, а в жовтні підписали Ярі-Матті Латвалу і його штурмана Мікко Анттілу.

У 2013 році Volkswagen Motorsport з новим Volkswagen Polo R WRC була заявлена ​​в якості повноцінної заводської команди. Більш того, була зареєстрована друга заводська команда, відома як «Volkswagen Motorsport II», з тим щоб отримати якомога більше часу для випробування Polo R WRC. За неї вступав Андреас Міккельсен.

Перший же сезон для Volkswagen Polo R WRC завершився перемогою. З дев’ятьма перемогами на етапах француз Себастьєн Ожьє став чемпіоном світу. Ярі-Матті Латвала виграв ралі Греції. І Volkswagen Motorsport став чемпіоном серед виробників.

У 2014 році обидві команди Volkswagen Motorsport і Volkswagen Motorsport II зберегли свій склад і автомобіль Volkswagen Polo R WRC.

На ралі Австралії 2014 року Volkswagen завоював другий чемпіонський титул FIA серед виробників. При цьому екіпажі Volkswagen зайняли весь подіумом. Це кращий результат в історії команди. Він є найбільш раннім в сезоні завойованим світовим чемпіонським титулом, що був виграний протягом 25 років. А на ралі Іспанії, Себастьєн Ожьє став дворазовим чемпіоном світу з ралі.

Перед сезоном 2015 року сенсації не сталося, команда відновила контракти з Себастьеном Ожье, Ярі-Матті Латвалу і Андреасом Міккельсеном.

13 ралі і 26 подіумів, дванадцять з яких були на першому місці — сезон 2015 увійде в історію як найуспішніший сезон на сьогоднішній день для Volkswagen в Чемпіонаті світу з ралі. Кожен з трьох екіпажів виграв принаймні, одне ралі і фінішував на подіумі, принаймні сім разів. Вигравши 159 231 спецділянок, а також дванадцять (з тринадцяти) гонок. У 2015 році три машини Polo R WRC пройшли загальну відстань в 11 832,08 км.

З моменту повернення в Чемпіонат світу з ралі з Polo R WRC, Volkswagen склав цілий букет з рекордів. Так як він виграв 34 з 39 можливих ралі, зібрав найбільш довгу серію перемог поспіль (дванадцять), і два найуспішніших сезону для виробників, з дванадцятьма виграними перегонами в 2014 і 2015 роках, водії Volkswagen 67 разів побували на подіумі, і були найшвидшими на 504 з 717 спецділянок починаючи з Ралі Монте-Карло 2013 року, зокрема 1192 рази в першій трійці.

Андреас Міккельсен залишається з Volkswagen

А. Ніконов

Volkswagen wrc club

Чи ризикне молодий пілот піти з VW Motorsport і стати легіонером іншого колективу?

Навколо появи команди Toyota в WRC в найближчому майбутньому вже відбувається багато шуму: тести Yaris WRC перемежовуються офіційними заявами виробника і безліччю іншої, менш формальною інформації. Зокрема, нещодавно раллийную громадськість розбурхала звістка, що Андреас Міккельсен є одним з претендентів на місце пілота в новоспеченої команді.

Старт програми щодо участі бренду в WRC намічений на 2017 рік, але тести автомобіля йдуть повним ходом

Дійсно, в ралі може трапитися всяке, і Андреас був дуже швидкий. Проте в VW Motorsport з усіх боків заявляли, що ніякої критики на адресу гонщика бути не може. Дивний збіг: чутки про можливий перехід Андреаса Міккельсен в команду Toyota виникли відразу ж після Ралі Швеції, де пілот VW Motorsport додав переживань своєму командному керівництву — перемога вислизнула від нього на останньому допі.

У Toyota багата ралійна історія, яка включає чотири особистих титулу і три перемоги в заліку виробників

А ось у його колег по команді, Ярі-Матті Латвали і Себастьяна Ожьє, договірні зобов’язання продовжені до кінця 2016 року, що в цілому дає їм велику впевненість у своєму майбутньому і, ймовірно, більше службового завзяття. Що ж може змусити Міккельсен покинути найуспішнішу команду WRC на сьогоднішній день і змінити її на новачка, нехай і вельми перспективного? Крім виникли чуток, є тільки один істотний фактор, який може вплинути на рішення Міккельсен — його контракт закінчується в кінці цього сезону.

За всіма іншими пунктами положення Міккельсен виглядає досить стійким: він швидкий гонщик, у нього є чинне місце в сильній команді (нехай навіть і третій номер за іменитими колегами) і амбіції на цей сезон.

Міккельсен став зіркою Ралі Швеції, і не в останню чергу завдяки йому увагу до команди не згасало ні на хвилину

Колись на подібний крок зважилися Тьєррі Нёвілль з Hyundai і Себастьян Ожьє з Volkswagen. Тоді ж у його колег по цеху відкриється ще одна ласа можливість — багато гонщиків WRC мріють про місце в VW Motorsport! Але у Андреаса є й інші амбіції — реалізовувати свій потенціал на повну силу, виступаючи на перших ролях у своїй, можливо, тепер уже новій команді.

У будь-якому випадку велика ясність в цій картині настане протягом декількох найближчих місяців цього сезону.

Нагадаємо, що Себастьян Ожьє блискуче виграв Ралі Швеції.

Андреас Міккельсен залишається в Volkswagen Motorsport

Норвезька гонщик Андреас Міккельсен (Andreas Mikkelsen) і його штурман Ола Флоене (Ola Fløene) продовжили контракт з командою Volkswagen Motorsport на кілька років і продовжать виступи на Чемпіонаті з ралі. На даний момент Міккельсен і Флоене займають треті позиції в Чемпіонаті в заліках пілотів і штурманів.

«Продовження контракту Андреаса Міккельсен і Оли Флоене — дуже хороша новина для всієї ралійної сім’ї Volkswagen, — говорить директор Volkswagen Motorsport Йост Капіто (Jost Capito). — За останні два роки і в поточному сезоні ми разом досягли високих результатів, і ми не сумніваємося, що перша перемога Андреаса і Оли — це тільки питання часу. Ми вражені талантом Андреаса, його аналітичним і тактично вірним підходом до справи. Ми раді тому, що продовження контракту відбулося. Маючи в команді дворазового чемпіона світу Себастьяна Ожьє, срібного призера минулого сезону Ярі-Матті Латвалу і володаря бронзової нагороди серед пілотів Андреаса Міккельсен, Volkswagen Motorsport сформував склад, про який в ралійному світі можна тільки мріяти ».

За команду Volkswagen виступають три екіпажі — крім норвежців це французький дует Себастьєн Ожьє та Жюльєна Інграссія (Sébastien Ogier / Julien Ingrassia) і фіни Ярі-Матті Латвала і Мікка Анттіла (Jari-Matti Latvala / Miikka Anttila).

Обидва норвежця беруть участь в ралійних змаганнях в складі гоночної команди VW з 2011 року, а в 2013 році Міккельсен на Volkswagen Polo R WRC пройшов майже всі етапи Чемпіонату світу з ралі WRC. У 2014 році разом зі штурманом Мікко Марккула (Mikko Markkula), гонщик вперше взяв призове місце на етапі в Швеції. А після повернення Флоене екіпаж взяв ще вісім етапів.

У 2015 році норвежці прийшли першими в чотирьох з шести відбулися на даний момент етапів Чемпіонату.

Posted on