Впровадження плану компенсації на основі запасів; альянс renault-nissan-mitsubishi

Впровадження плану компенсації на основі запасів

Впровадження плану компенсації на основі запасів; альянс renault-nissan-mitsubishi

Nissan ( «Компанія») оголосив, що введе акції з обмеженим доступом ( «RSU») в якості компенсації на основі акцій відповідно до Плану RSU ( «План») починаючи з 2020 фінансового року і після нього. Такі RSU замінять права на підвищення вартості акцій. ( «SAR»), дія яких Компанія припинила з 2019 фінансового року.

Компанія прийняла компанію з трьома статутними комітетами по завершенні чергових загальних зборів акціонерів, яке відбулося 25 червня 2019 року. Всі чотири члени (включаючи голови) комітету з винагород є незалежними зовнішніми директорами. Компанія зміцнила управління щодо винагороди керівників за рахунок введення Комітетом з винагород нової політики винагороди, а також об’єктивних і розумних внутрішніх правил та прозорого обговорення.

Комітет з винагород прийняв рішення припинити надання SAR з 2020 фінансового року і після нього і вивчає нову програму довгострокових пільгових компенсацій для заміни SAR, які дозволять максимально підвищити цінність для зацікавлених сторін Компанії. З впровадженням Плану Компанія прагне підтримати бажання Одержувачів (як визначено нижче) вносити свій вклад в Компанію в довгостроковій перспективі, а також реалізувати більш прозорий бізнес-процес.

Відповідно до Плану виконавчі і корпоративні посадові особи, а також деякі співробітники Компанії та її підприємств групи, а також директори компаній групи Компанії ( «Одержувачі») будуть отримувати RSU. Такі RSU будуть відповідати кількості (заздалегідь визначеним для кожного отримувача) звичайних акцій Компанії ( «Розподілені акції»), за умови виконання певних умов, включаючи безперервну роботу таких Одержувачів протягом періоду, встановленого Комітетом з винагород ( «Тематичний період»). Передбачений період становить три роки, і одна третина RSU буде передавати права (і будуть присуджуватися еквівалентні Розподілені акції) щороку протягом цього періоду.

Суд зобов’язав Карлоса Гона повернути 5 млн євро Nissan і Mitsubishi

Колишній глава альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлос Гон зобов’язаний повернути фірмам Nissan і Mitsubishi 5 млн євро з обсягу виплаченої йому зарплати. Таке рішення прийняв суд в Голландії, причому Гон програв справу, яке сам же й ініціював.

Розгляд проходило в Нідерландах з тієї причини, що одним з роботодавців Гона було юрособа Nissan-Mitsubishi BV, зареєстрована саме в цій країні. Гон подав проти нього позов, оскільки стверджував, що його звільнили незаконно — і вимагав перерахування йому 15 млн євро, в таку суму він оцінив недоотриманий зарплату і вихідну допомогу.

Але окружний суд Амстердама став на сторону автомобільних компаній, заявивши, що у Гона не було чинного трудового договору з спільним підприємством, оскільки не було і необхідної згоди рад директорів Nissan і Mitsubishi.

Член ради директорів, який підписав трудовий договір від імені Nissan і Mitsubishi, не мав на це повноважень, ухвалив суддя. З цієї причини Гон зобов’язаний повернути 5 млн євро, які отримав від голландського СП в період з квітня по листопад 2018 року.

У Nissan і Mitsubishi кажуть, що задоволені рішенням, Гон-таки має намір його оскаржити, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, Карлос Гон був арештований 19 листопада 2018 року слідчими Токійської прокуратури за підозрою в порушенні японського фінансового законодавства. Стверджувалося, що протягом п’яти років топ-менеджер отримав в якості винагороди від Nissan близько 10 млрд ієн (майже 89 млн доларів), при цьому він задекларував для сплати податків приблизно наполовину менше.

29 грудня 2019 року, перебуваючи під домашнім арештом, Гон за допомогою трьох спеціально найнятих спільників таємно покинув Японію — його сховали в чорній коробці з-під музичного інструменту і відправили на приватному літаку в Ліван (він етнічний ліванець).

Гон є творцем альянсу Renault-Nissan. З 1997-го він обіймав посаду виконавчого віце-президента Renault, швидко вивів підприємство в прибуток, в 1999-м з його подачі французька компанія придбала 36,8% Nissan. Під керівництвом Гона був розроблений і реалізований план порятунку японського автовиробника. Протягом довгого часу він був головою альянсу і складових його компаній. У 2016-2018 роках Гон також очолював Mitsubishi Motors, яка приєдналася до альянсу в жовтні 2016- го.

З’явився автомобільний монстр, якому не потрібна Росія

Всі новинні стрічки автомобільної тематики облетіла звістка: «Те, про що говорили стільки часу, нарешті, здійснилося!»Що ж сталося? Закінчено процес юридичного злиття двох світових автомобільний гігантів. Італо-американський FCA (FIAT-Chrysler) і французька група PSA (Peugeot-Citroen) стали новим автомобільним монстром — альянсом Stellantis. На зразок, вже добре знайомого нам альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi. Але це на перший погляд. Насправді взаємопроникнення в Stellantis і взаємодія будуть глибше і міцніше. Про місце провідних автомобільних концернів ми писали в цьому матеріалі.

Керівник PSA Карлос Таварес зазначив, що перед альянсом не стоїть завдання стати найбільшим в світі за обсягами випуску автомобілів. Мета в тому, щоб стати кращим за якістю автомобілів, що випускаються, післяпродажного обслуговування.

Карлос Таварес передбачає, що всі 14 автомобільних брендів будуть збережені.

Нагадаємо, що в новий альянс влилися як європейські бренди — Peugeot, Citroen, DS, Opel, Vauxhall, FIAT, Lancia, Alfa-Romeo, Maserati, Abarth, так і американські з «крайслеровского» спадщини — Jeep, RAM, Chrysler, Dodge.

У пресі вже з’явилися спекуляції, мовляв, в результаті об’єднання найслабшою ланкою став Chrysler, модельна лінійка якого сильно ослабла в останні роки. Вся справа в тому, що нові італійські господарі концерну FCA вирішили зробити пріоритетними марки Jeep (зрозуміло, що їм була важлива позашляхової-кроссоверним лінійка під легендарним ім’ям) і RAM (для сегмента пікапів так популярних в Північній Америці).

Звичайно, як і для будь-якого альянсу в автомобілебудуванні, перед новоутвореним монстром стоять завдання скорочення витрат і витрат. Планується, що оптимізація всередині Stellantis дозволить заощадити до п’яти млрд євро. І ось тут постає цікаве питання, заснований на роботі аналогічного альянсу Renault-Nissan. Як відомо, в його стратегії прописано, що ряд європейських підприємств можуть бути закриті. Поки в Stellantis не хочуть вдаватися до подібних заходів і залишити робочими все 14 марок.

Відповідно, наш російський не найвдаліший завод ПСМА в Калузі, де випускають автомобілі Peugeot і Citroen не закриватимуть. Хоча цифри проданих автомобілів двох французьких марок вселяють тільки глибокий песимізм. Нагадаємо, згідно зі статистикою в 2020 році в Російській Федерації було продано 4516 «пежо» і 3 257 «Сітроенів», французькі марки виявилися на 30 і 31 місцях в рейтингу російського авторинку. Так, з таким ринковим «багажем» тримати цілий завод в країні нерентабельно. Тому, незважаючи на заяви керівників концерну про збереження всіх підприємств і брендів, якісь рішення будуть все-таки прийняті. У свою чергу, італійські марки в Росії представлені слабо. Також як і американські Chrysler, Jeep, продажі яких мізерні. Свого часу, шеф італійського концерну Серджіо Маркьонні не побачив потенціалу російського ринку і прийняв рішення зосередитися на злитті з Chrysler для роботи на перспективному північно-американському ринку.

Заявлено, що також в числі головних пріоритетів нового автомобільного монстра Stellantis буде входити «електрифікація» модельного ряду. Адже більшість марок в альянсі європейські, а на цьому ринку пріоритет за автомобілями з нульовим вихлопом. Наш канал звертався до цієї тематики і труднощів реалізації цих планів єврочиновників автовиробниками. За заявами керівників альянсу, до кінця 2021 року буде презентовано з десяток нових електромобілів, а до 2025 року всі моделі будуть мати гібридні версії.

Також однією з важких проблем є доля марки Vauxhall. Свого часу колишній власник General Motors позиціонував марку як «британський Opel», навіть назви моделей у них збігалися — Opel Astra — Vauxhall Astra і т.п. У зв’язку в прийнятим нещодавно британським урядом вирішенні про заборону виробництва автомобілів з бензиновими і дизельними двигунами з 2030 року зберігати заводи Vauxhall на британських островах не вигідно.

Нам все ж варто подбати про Калузькому підприємстві ПСМА і його майбутньому. Нагадаємо, що в 2019 році французи підписали з профільним міністерством промисловості і торгівлі спецінвестконтракт (СПІК), згідно з яким зобов’язалися випускати легкові і легкі комерційні автомобілі двох французьких марок Peugeot і Citroen, в тому числі і «каблучки». А також розгорнути виробництво малооб’ємних дизелів для своєї модельної лінійки. Тепер доведеться стежити за появою презентації стратегії Stellantis, в якій будуть окреслені контури роботи в Росії.

Posted on