Забуте зброю «екстра легкий» кулемет максима постріл

постріл

У 1895 році ізобреталь Хайрем Стівенс Максим створив новий легкий кулемет Extra Light Rifle Caliber, який так і не потрапив на озброєння жодної армії. Максим створив його як відповідь прийнятому на озброєння американської армії легкому (для того часу) кулемета Colt M1895 з повітряним охолодженням.

Забуте зброю «екстра легкий» кулемет максима постріл

Здвоєний кулемет Максима на велосипеді

Extra Light Rifle Caliber, або просто екстралегкий кулемет Максима, заснований на конструкції розробленого в 1883 році кулемета з водяним охолодженням. За рахунок спрощеної конструкції і системі повітряного охолодження вага зброї вдалося знизити з 27 кг до 12 кг (20 кг з триногою), що робило його на 4 кг легше Colt M1895, що важив 16 кг.

Стрільба з кулеметів Extra Light Rifle Caliber, встановлених на тандемі

Кулемет Extra Light Rifle Caliber призначався для кавалерії, але для демонстрації компанія розробник — Maxima Gun Company Limited — використовувала досить нестандартне рішення. Щоб показати легкість нового зброї, розробники встановили два кулемети на триколісний тандем.

Хайрем Стівенс Максим демонструє легкість свого нового винаходу

Таким чином, кулеметну обслугу міг легко переміщатися по дорогах і в лічені секунди був готовий до ведення вогню. Але система повітряного охолодження виявилася непрактичною, і вже через 400 безперервних пострілів ствол розпікався, що робило подальшу стрілянину неможливою. Для порівняння, кулемет Максима з водяним охолодженням на тестуванні в 1899 році здійснив 15 000 пострілів.

Через швидке перегріву кулемет Extra Light Rifle Caliber не пішов в серійне виробництво, а кулеметну обслугу на велосипеді так і залишився в стадії прототипу.

постріл

Американська армія шукає заміну гвинтівок M4. Вчора, 6 серпня, портал military.com повідомив про те, що Міноборони США оголосило тендер на закупівлю проміжної бойової гвинтівки (Interim Combat Service Rifle, ICSR) калібру 7,62 × 51 мм.

На сьогоднішній день основним стрілецькою зброєю американської армії є гвинтівка М4 калібру 5,56 × 45 мм. Але після того, як генерал Марк Міллі, виступаючи в Сенаті, повідомив про те, що 5,56-мм патрони M855A1 нездатні пробити новітні бронежилети, парламентарії схвалили програму переозброєння армії стрілецькою зброєю більшого калібру.

Американський солдат з гвинтівкою SCAR-H

Тендер буде проходити в два етапи. В рамках першого військові закуплять сім різних моделей гвинтівок з числа доступних на ринку і протестують їх. Зокрема, буде випробувана здатність солдата в штатної екіпіровці переносити 210 патронів в 20 або 30-зарядних магазинах і проведені стрільби на дистанціях 300 і 600 м. Крім того, у всіх гвинтівок зроблять заміри гучності пострілу, після чого буде визначено можливість її зниження. Матиме значення і наявність кріплень для установки додаткових аксесуарів. Крім стрілецьких якостей, важливими для нових гвинтівок будуть низька вага і базовий комплект додаткових аксесуарів (прицілів, полум’ягасників, ліхтарів і т. д.). В рамках другого етапу Міноборони США вибере переможця і здійснить закупівлю до 50 000 гвинтівок в калібрі 7,62 × 51 мм.

Вперше про недостатні можливості патронів калібру 5,56 мм заявив Корпус морської піхоти, оцінюючи дії солдатів в Афганістані в 2004 році. Морпіхи скаржилися на малу дальність польоту кулі, через що противник, котрий використовував зброю калібру 7,62 мм, мав вогневе перевагу. У 2009 році американська армія прийняла на озброєння Enhanced Battle Rifle (EBR) — модернізовану версію гвинтівки M14 в калібрі 7,62 × 51 мм.

Posted on