Заробітна плата илона маска в tesla за 2020 рік виявилася нульовою

Заробітна плата Ілона Маска в Tesla за 2020 рік виявилася нульовою

Згідно з повідомленням компанії Tesla, заробітна плата її виконавчого директора Ілона Маска (Elon Musk) за 2020 рік склав нуль доларів. У 2019 її розмір був $ 23 760, проте згодом Маск попросив припинити ці виплати.

Заробітна плата илона маска в tesla за 2020 рік виявилася нульовою

При цьому топ-менеджери компанії отримують достатньо. Згідно з опублікованою документації Tesla, заробітна плата, наприклад, фінансового директора Закарі Кіркхорна (Zachary Kirkhorn) за 2020 рік склав $ 46,6 млн, а в 2019 році вона була $ 21,2 млн.

Пан Маск може дозволити собі працювати з нульовою зарплатою, оплата його роботи в Tesla проводиться за дещо іншою схемою, і фактичні доходи все одно залишаться високими. У 2018 році акціонери затвердили 10-річний план, згідно з яким перед Tesla під керівництвом Маска поставлено 16 певних цілей. Якщо 12 з них буде виконано, і капіталізація компанії досягне $ 650 млрд, глава компанії отримає винагороду у вигляді опціону на право покупки великого пакета акцій за фіксованою ціною, яка значно нижча за ринкову.

Капіталізація Tesla вже перевищила встановлену величину, і шість з поставленої мети вже досягнуто. Тому Маск має всі шанси отримати винагороду повністю, але на даний момент акціонери вже дозволили передати йому чотири транші акцій з 12, на які поділений весь опціон. В результаті, за оцінкою Bloomberg, розрахункова премія за 2020 рік, якщо Маск реалізує отримані опціони, складе в районі $ 6,7 млрд, що зробить Маска найбільш високооплачуваним керівником в США. Але формально ніяких грошей від Tesla він в минулому році він не отримував.

Сам Маск ставиться до свого винагороді філософськи. «Причина використання опціонів на акції в тому, що вони потрібні, щоб заплатити людству, щоб дістатися до Марса через 10ndash; 20 років», — написав він у Twitter.

«Якщо тільки спрацюємо добре» — Ілон Маск про нову оцінку Tesla в $ 3 000 за одну акцію

Гендиректор Tesla Ілон Маск готовий погодитися з оцінкою Ark Invest, що Tesla (TSLA) коштує 3000 доларів за акцію, «якщо компанія спрацює дуже добре». Про це він повідомив співробітникам у внутрішньому листі персоналу, копія якого виявилася в розпорядженні Electrek.

Ілон Маск раніше неодноразово розмірковував про ціну акцій свого автомобільного підприємства і прямо називає її завищеною — у 2020 році він заявив, що Tesla коштує занадто дорого (тоді акції компанії коштували по 760 доларів за штуку), а в липні назвав черговий стрибок курсу «божевіллям». Зараз Tesla залишається найдорожчою автомобільною компанією в світі з ринковою капіталізацією 730 млрд доларів, а вартість її акцій становить 733,57 долара за один цінний папір (якщо пам’ятаєте, в серпні Tesla провела спліт акцій в співвідношенні п’ять до одного).

На Уолл-стріт деякі називають Tesla переоціненою, але є й ті, хто вважає компанію недооціненою. До таких відноситься і Ark Invest, яка недавно підвищила оцінку вартості акцій Tesla до $ 3 000 за один цінний папір до 2025 року. У своїх оціночних моделях Ark Invest вказує, що Tesla відвантажить від 5 до 10 мільйонів автомобілів вже до 2025 року. У своїй оцінці аналітики Ark Invest роблять велику ставку на сервіс роботаксі Tesla Network, який компанія спочатку планувала запустити в 2020 році.

Справедливості заради, Ark Invest — один з великих акціонерів Tesla (вона володіє часткою акцій автовиробника через свої інвестиційні фонди).

Коментуючи оцінку Ark Invest у внутрішньому листі співробітникам глава компанії Ілон Маск назвав її реалістичною, але тільки за умови «якщо ми будемо працювати дуже добре». Напередодні Tesla відклала випуск споркаров Roadster і бронепікапа Cybertruck — до 2023 року.

Tesla поки залишається лідером ринку електромобілів з часткою 15%. Нещодавно компанія Ілона Маска відзначилася значним досягненням — її молодший седан Model 3 (найбільш продаваний електромобіль в світі) розійшовся сукупним тиражем більше 1 мільйона екземплярів, а її загальні поставки ось-ось перевалять за 2 мільйони. У минулому кварталі Tesla вперше зафіксувала понад $ 1 млрд чистого прибутку і за цей рік компанія повинна випустити щонайменше 750 тис. машин, а можливо навіть вийде на мільйон. Раніше глава Tesla Ілон Маск обережно припустив, що до 2030 року компанія вийде на обсяг продажів в 20 млн машин, а інвестиційний банк Goldman Sachs в кінці 2020 го спрогнозував вихід Tesla на обсяг продажів в 20 млн автомобілів до 2040 року.

Ілон Маск анонсував появу робота-гуманоїда Tesla у 2022 році

За планами розробників, робот-гуманоїд матиме зріст близько 172 см і вага близько 56 кг. Він буде оснащений системою штучного інтелекту, а також набором датчиків, що застосовуються в електромобілях, яких Tesla виробляє вже сьогодні.

«Якщо задуматися, Tesla вже зараз можна назвати найбільшим в світі виробником роботів, тому що наші машини нагадують напіврозумних роботів на колесах», — цитує слова Маска ТАСС.

Виступаючи на корпоративній конференції, що транслювалася на сайті Tesla, бізнесмен зазначив, що розроблені його компанією технології «було б логічно наділити в людиноподібну форму».

Замість обличчя у робота-гуманоїда буде встановлено монітор, на якому буде відображатися корисна інформація. Робот, виготовлений з легких матеріалів, зможе піднімати предмети вагою до 20 кг. Завдяки системі з 40 приводних механізмів робот Tesla буде ходити трохи швидше звичайної людини — зі швидкістю близько 8 км / год.

За планами Маска, робот-гуманоїд буде являти собою доброзичливого помічника, призначеного для «виконання складних і нудних завдань». Наприклад, йому можна буде доручити похід в магазин за покупками. Завершити роботу по створенню першого робота-гуманоїда в Tesla мають намір вже «протягом наступного року».

Заснована Ілона Маском в 2003 році компанія Tesla має штаб-квартиру в американському місті Пало-Альто в Каліфорнії. Спочатку Tesla спеціалізувалася на виробництві електромобілів, а потім зайнялася створенням сонячних батарей та інших енергонакопітельних систем. Інша компанія Маска SpaceX, що займається освоєнням космічного простору, наданням супутникового інтернету і запуском об’єктів на навколоземну орбіту, в минулому році залучила приватних інвестицій більше, ніж отримала вся Федеральна космічна програма Росії.

Шостого червня відбувся черговий успішний виведення супутника зв’язку на орбіту компанією Ілона Маска. Ракета Falcon 9 підняла в космос супутник зв’язку SXM-8 радіокомпанії SiriusXM. Завданням семитонних супутника — забезпечити радіомовлення в Північній Америці в S-діапазоні, тобто, на дециметрових і сантиметрових хвилях.

Нагадаємо, що на початку березня багаторазова перший ступінь ракети-носія Falcon 9 зробила успішне приземлення на плавучій платформі після 22-го за рахунком виведення на орбіту супутників Starlink компанії SpaceX Ілона Маска. Основний конкурент Маска в космосі — мільярдер Джефф Безос. На початку серпня суд відхилив протест Blue Origin Безоса, в якому містилася скарга на рішення NASA укласти контракт на участь в місячної місії «Артеміда» з компанією Ілона Маска. Однак, як показує черговий крок Джеффа Безоса, він все ще не втрачає надії перехопити контракт.

Posted on