Засоби масової інформації дізналися про плани apple запустити виробництво безпілотних автомобілів технології і медіа рбк

ЗМІ дізналися про плани Apple запустити виробництво безпілотних автомобілів

Засоби масової інформації дізналися про плани apple запустити виробництво безпілотних автомобілів технології і медіа рбк

Американська корпорація Apple має намір в 2024 році випустити пасажирський безпілотний автомобіль. Про це пише Reuters з посиланням на кілька джерел.

Агентство відзначає, що компанія почала займатися розробкою власного автомобіля ще в 2014 році в рамках проекту Titan. З тих пір, пише Reuters, вона значно просунулася в цьому питанні і тепер має намір створити автомобіль для своїх клієнтів.

Співрозмовники агентства стверджують, що зараз Apple зосередилася на розробці акумулятора власної конструкції, який представляє собою велику одноелементна батарею. Планується, що він повинен бути дешевше у виробництві і більш енергоємним у порівнянні з широко вживаними акумуляторами з декількома осередками харчування.

Джерела не уточнили, про який тип автомобіля (електромобіль або звичайний, з двигуном внутрішнього згоряння) йдеться. Початок промислового виробництва може бути відкладено мінімум до 2025 року, відзначає агентство.

Apple ніколи офіційно не оголошувала про плани створення безпілотного автомобіля. Про це тільки писали ЗМІ, посилаючись на просочування інформації з компанії. В якості орієнтовних дат презентації автомобіля називалися 2017 і 2019 роки.

У червні минулого року стало відомо, що Apple придбала стартап Drive.ai по розробці ІТ-систем для безпілотних автомобілів. Ця покупка надала їй права на технології Drive.ai, якими були оснащені безпілотні мікроавтобуси, експлуатовані на коротких відстанях в двох містах Техасу — Арлінгтоні і Фріско. Десятки інженерів по апаратному та програмному забезпеченню з Drive.ai були найняті для роботи над проектом Apple. Угода, як писав Axios, підтвердила, що компанія Тіма Кука вирішила не відмовлятися від свого проекту безпілотного автомобіля.

За рік до цієї угоди, як писав The Verge, Drive.ai здавався одним з найбільш перспективних стартапів, які працюють над безпілотними автомобілями. Популярність компанії тоді принесло те, що вона використовувала методи глибокого машинного навчання (deep learning), щоб машини були здатні розпізнавати і уникати зіткнення з об’єктами на дорозі. У 2017 році в Drive.ai, як писала San Francisco Chronicle, заявляли, що планують тестувати роботизовані таксі разом з сервісом Lyft; проте згодом інформації про старт цього проекту не надходило.

Заснована в 1976 році Apple виробляє смартфони iPhone, планшети iPad, комп’ютери iMac, ноутбуки MacBook, музичні плеєри iPod і іншу високотехнологічну техніку. Корпорація зі штаб-квартирою в Купертіно, штат Каліфорнія, вважається однією з найбільших в світі.

Apple збирається випустити безпілотний електрокар в 2024 році

Про проект Titan, в рамках якого Apple планує розробити і випустити на дороги «яблучний» електрокар, стало відомо ще в 2014 році. Тоді вперше з’явилася інформація про те, що компанія почала проектувати власну машину.

За повідомленням Reuters, зараз компанія націлена на створення легкового транспортного засобу для масового ринку вже до 2024 року.

Також відомо, що Apple сфокусується на розробці нової батареї, яка може «радикально» знизити вартість акумуляторів для електрокарів і збільшити час автономної роботи автомобіля.

Apple планує використовувати унікальний дизайн «моноелемента», який збільшує обсяг окремих осередків в батареї і звільняє простір. Це означає, що всередині акумулятора може бути упаковано більше активного матеріалу, що дозволяє автомобілю працювати більше часу без підзарядки.

Компанія також має намір використовувати літій-залізо-фосфатний акумулятор, який менш схильний до перегріву і тому безпечніше, ніж інші типи літій-іонних батарей.

Однак створення автомобіля — не найпростіше завдання навіть для такого IT-гіганта, як Apple, відзначають експерти.

Перш за все, компанія може зіткнутися з проблемами в ланцюжку поставок. До сих пір залишається неясним, хто буде збирати електрокар, проте джерела очікують, що компанія націлена на тих виробників, з якими вже має партнерські відносини. Крім того, є ймовірність того, що Apple доведеться виробляти занадто великий обсяг електрокарів. Щоб отримати прибуток, виробники автомобілів часто запитують великі партії, що може представляти проблему навіть для купертіновцев.

«Щоб мати життєздатний складальний завод, вам потрібно випускати звідти 100 000 автомобілів щорічно», — заявив один з джерел Reuters, знайомий з ситуацією.

Керуючий партнер Gullane Capital Partners, одного з інвесторів Apple, Тріп Міллер вважає, що компанії з Купертіно може бути важко виробляти великі обсяги автомобілів. На його думку, їй слід сконцентруватися на створенні прогресивних технологій для машин, а виробництво самих електрокарів залишити для профільних корпорацій.

«Мені здається, що якщо Apple розробляє якусь передову операційну систему або технологію батареї, то її краще всього використовувати в партнерстві з існуючим виробником за ліцензією», — заявив Міллер.

Є ймовірність, що «яблучний» гігант вирішить випустити автономну систему водіння, яку можна буде впровадити в автомобіль, випущений іншою компанією. Аналітик «Фрідом Фінанс» Валерій Ємельянов не виключив, що суть проекту в результаті буде не в створенні свого «заліза», а в «яблучної» прошивці для електрокарів інших фірм, яка буде об’єднуватися в загальну екосистему iOS.

«Apple, можливо, створить цифрову начинку для електрокара, яка буде близька до ідеалу — благо, це її профіль. Але зібрати весь свій автомобіль з комплектуючих інших виробників, який би при цьому був хітом ринку, поки не вдавалося нікому. Потрібні інновації, яких немає у інших компаній », — розповів експерт« Газеті.Ru ».

Повідомляється, що Apple вирішила залучити зовнішніх партнерів для створення елементів системи, включаючи лідарні датчики, які допомагають самоврядним автомобілів отримувати тривимірне уявлення про навколишній світ. Після новини про те, що «яблучна» компанія збирається випускати свій автомобіль з використанням лидаров, акції двох виробників даних датчиків виросли. Так, цінні папери Velodyne подорожчали в понеділок майже на 23%, а Luminar — більш ніж на 27%.

Posted on