Засоби масової інформації renault може об’єднатися з nissan і з fiatchrysler, щоб стати автогігантом. інші сторони

А чи потрібен Альянс? Nissan може виявитися на узбіччі угоди FCA-Renault

ЗМІ: Renault може об’єднатися з Nissan і з FiatChrysler, щоб стати автогігантом. Інші сторони не хочуть

Автовиробник Renault планує відновити переговори про конгломераті з Nissan протягом найближчого року, щоб в подальшому, вже спільно з японцями, спробувати купити концерн Fiat Chrysler Automobiles (FCA). При цьому поки що і Nissan, і FCA об’єднуватися з французами не хочуть.

У разі, якщо плани Renault здійсняться, французам вдасться створити третього за величиною автовиробника в світі після Toyota і Volkswagen, пише 27 березня Automotive News Europe з посиланням на джерела Financial Times.

Ці плани поки що ні зустрічають позитивної реакції з іншого боку. Існує версія, що «справа Карлоса Гона» Японія затіяла для того, щоб зупинити це злиття, основним натхненником і провідником якого був саме Гон.

Декілька факторів викликають особливе занепокоєння і побоювання японської сторони. Renault претендує на головну роль в об’єднаній компанії, при тому що Nissan за обсягом виробництва і ринкової капіталізації перевершує французьку компанію в два рази. Крім цього побоювання викликає, що Renault це частково державна компанія, а значить, при об’єднанні французький уряд практично отримає під контроль третього за величиною японського автовиробника.

Чи не жадає об’єднання і італо-американський концерн FCA. Раніше концерн відкинув аналогічну пропозицію іншої французької компанії — альянсу Peugout і Citroеn, в якому у держави також є значна частка. Незважаючи на те що глава FCA Майкл Менлі заявив, що він в принципі не проти угоди з французами, в цілому керівництво італо-американського концерну, ключову роль в якому грають знамениті власники Fiat і Ferrari сім’я Аньєллі, в об’єднанні не зацікавлені.

У планів Renault є і серйозні прихильники. Перш за все це президент Франції Еммануель Макрон. Він навіть обговорював цю тему з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе в січні 2019 року в ході спеціального телефонної розмови, приводом для якого було все те ж «справа Карлоса Гона». Французький президент заявив тоді, що вважає альянс Nissan-Renault символом промислового співробітництва між двома країнами і хоче, щоб дві компанії «зберегли і зміцнили своє стабільне партнерство».

При цьому французькій стороні вдалося вдало замінити Карлоса Гона на Жана-Домініка Сенара на посаді глави альянсу Renault-Nissan, незважаючи на бажання японської сторони мати на чолі об’єднання свого співвітчизника.

Франко-японський альянс володіє більш ніж половиною акцій найбільшого російського автовиробника АвтоВАЗ.

Колишній глава альянсу Renault — Nissan — Mitsubishi Карлос Гон був затриманий 19 листопада минулого року. Всього колишній топ-менеджер провів в ув’язненні 108 днів. Поліція Японії підозрює його в ухилянні від податків. За її даними, для цього він умисно спотворював інформацію про розмір власних виплат. Слідчі почали розслідування відносно топ-менеджера після повідомлень анонімного інформатора всередині автоконцерну.

65-річний Гон був відпущений з в’язниці під заставу.

Карлос Гон був відправлений у відставку з поста голови ради директорів Nissan Motor Co. 22 листопада. Пізніше керівництво японського автоконцерну Mitsubishi також прийняло рішення звільнити Карлоса Гона з поста голови ради директорів. Нарешті, 23 січня стало відомо, що Гон покинув пост гендиректора Renault.

Posted on