Збільшення акцизів на паливо приведе до зростання цін на інші товари, заявив Ремезков —

Збільшення акцизів на паливо приведе до зростання цін на інші товари, заявив Ремезков

Збільшення акцизів на паливо приведе до зростання цін на інші товари, заявив Ремезков -

Збільшення акцизів на паливо приведе до зростання цін на інші товари і негативно відіб’ється на інфляції, вважає перший заступник голови Комітету Держдуми з бюджету і податків, депутат від фракції «Справедлива Росія» Олександр Ремезков. Про це йдеться на сайті партії.

Він вважає, що підвищення акцизів на бензин позначиться на економіці, так як «складова в будь-якому продукті від енергоносіїв істотна».

Раніше сьогодні газета «Ведомости» з посиланням на неназваних федеральних чиновників повідомила, що в Росії можуть підвищити акцизи на паливо. Планується, що підвищення пройде в два етапи — з 1 січня і з 1 липня 2018 року — по 50 копійок за 1 літр. Міністр фінансів Росії Антон Силуанов пізніше підтвердив, що пропозиція дійсно надійшло і Уряд розгляне його 18 вересня. Він пояснив, що виручені від підвищення акцизів кошти спрямують на розвиток дорожньої мережі в Росії, зокрема, в Криму та Калінінграді.

1 736

Цікаве за тиждень

«Парламентська газета» — офіційне щотижневе видання Федеральних Зборів РФ. Видається з 1997 року. Засновники газети — Державна Дума і Рада Федерації РФ. Видання є офіційним публікатором федеральних законів, постанов, актів та інших документів Федеральних Зборів. «Парламентська газета» має пункти друку і представництва в десяти суб’єктах федерації. Розповсюджується за передплатою і в роздріб, в органах виконавчої і представницької влади федерального і регіонального рівня, в поїздах далекого прямування і «Сапсан», в літаках ГТК «Росія», «Аерофлот», а також регіональних авіакомпаній.

Сайт «Парламентської газети» — це оперативні новини і достовірна інформація про прийняті в країні законах і діяльності депутатів і сенаторів. При використанні матеріалів сайту «Парламентської газети» активне посилання на pnp.ru обов’язкове.

У рубриці «Ділова експертиза» можуть публікуватися матеріали на правах реклами

«Укртатнафта» пропонує зменшити акциз на бензин і підвищити на ДТ і LPG

ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) звернулося з листом до Міністерства економічного розвитку і торгівлі з пропозицією зменшити акциз на бензин і підвищити на дизпаливо і зріджений газ.

«Укртатнафтою» пропонується вирівняти ставки акцизного податку для бензинів і дизельного палива на рівні euro; 164 / тис. л і розглянути встановлення ставки податку на скраплений газ в 2 рази менше, ніж на бензин до euro; 87 / тис. л.

«Це означає зменшення ставки для бензинів на euro; 49,5 / тис. л і збільшення податку на дизельне паливо на euro; 24,5 / тис. л . і зріджений газ на euro; 35 / тис. л », — йдеться у зверненні до міністра економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву.

«Надмірний податковий тягар на бензин і, навпаки, податкові преференції для дизпалива і зрідженого газу сформували таку структуру споживання в Україні, коли не може нормально працювати жоден вітчизняний НПЗ, а внутрішній попит можна задовольнити тільки за рахунок імпорту», ​​- повідомив Голова Правління ПАТ «Укртатнафта» П. Овчаренко.

В «Укртатнафті відзначають, що в разі прийняття пропозиції і нормалізації структури споживання нафтопродуктів збільшаться обсяги переробки в Україні, зменшиться залежність від російського імпорту і зростуть доходи бюджету України на 4,7 млрд грн в рік.

Відзначимо, що з початку 2017 року дії податкова ставка на бензини становить — euro; 213,5 / тис. л, на дизпаливо — euro; 139,5 / тис. л і на скраплений газ — euro; 52 / тис. л.

У свою чергу, останній прецедент зниження акцизів на паливо стався в квітні 2011 року.

Нагадаємо, навесні «Укртатнафта» звернулася в МЕРТ із заявою про проведення спецрозслідування щодо зростання обсягів імпортних нафтопродуктів в Україні. «Укртатнафта» пропонувала ввести квоти на імпорт бензинів і дизельного палива з 1 травня 2018 року. 20 квітня міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) відмовила ПАТ «Укртатнафта» в проведенні спецрозслідування щодо імпорту нафтопродуктів.

Мартін Хельме: підвищити акциз на дизельне паливо — значить самому вистрілити собі в ногу

Колишній міністр фінансів Мартін Хельме. Автор: Siim Lõvi / ERR

За словами колишнього міністра фінансів, голови EKRE Мартіна Хельме, повертати з наступної весни акциз на дизельне паливо на колишній рівень недоцільно, і скасовувати його зниження рівнозначно тому, що самому вистрілити собі в ногу. Хоча попередній уряд відзначило в законі зниження акцизу як тимчасовий захід, за словами Хельме, це було зроблено на прохання партії «Батьківщина».

«Зниження акцизів на дизельне паливо, а також на газ і електроенергію зробили рік тому тимчасовим заходом на прохання партії «Батьківщина», — сказав Хельме ERR. Однак що знаходиться зараз в опозиції партія «Батьківщина» внесла в четвер законопроект про скасування підвищення акцизів.

За словами Хельме, зниження акцизу прописали в законі як тимчасовий захід в результаті компромісу, і пізніше він, як міністр, хотів зробити це безстроковим. «Логіка, за якою ми його знизили, полягала в тому, що як тільки зниження буде зроблено, всі зрозуміють, що це розумно, і обговоренню не буде», — сказав він.

Колишній міністр фінансів вважає, що зниження акцизів позитивно позначилося на бюджеті, тому що цей захід підтримує вітчизняних підприємців. «Вплив на бюджет насправді менше, ніж передбачалося. Позитивний вплив дуже велике. Ми втратили більше акцизів через коронавируса, ніж через зниження податків», — вважає Хельме.

«Якщо ми зараз збережемо ставку податку на низькому рівні, ця діра буде відновлена ​​з виходом з коронакрізіса», — пояснив Хельме. За його словами, надходження акцизу на паливо виявилося нижчим за очікуваний, і це зниження з кожним роком буде менше.

Хельме зазначив, що загальна вигода для економіки від нижчого рівня акцизу набагато вище, але це важко підрахувати. Економіка і споживання зростають за рахунок більш дешевого палива за рахунок як податку з обороту, так і податків на робочу силу. «Про це або не знають, або не хочуть це враховувати», — додав він.

За словами Хельме, з боку нинішнього уряду нещиро прикриватися тим, що це рішення попереднього уряду, і навіть якщо це прописано в законі таким чином, це все одно підвищення податків. «Я неодноразово запитував Каю Каллас, чи мають намір вони піднімати податки, і вона повторювала, що не планує підвищувати податки. У цьому випадку вони не виконають своє коаліційну угоду і обіцянку, дану громадськості», — сказав він.

«Підвищувати акцизний податок на дизельне паливо до колишнього рівня — це нерозумно з економічної та бюджетної точок зору», — сказав Хельме.

Підвищення акцизу знизить частку естонських компаній на ринку

Голова фінансової комісії Рійгікогу Еркі Савісаар сказав, що зниження акцизу також вплине на торгівлю викидами в Естонії, і чим більше держава забруднює природу дешевим паливом, тим менше угод може полягати в торгівлі викидами. У той же час необхідно враховувати кліматичні цілі на 20-30 і 2050 роки.

За словами Хельме, розмови про збільшення викидів — це скоріше пропаганда. «Якщо хтось хоче сказати, що нам потрібно використовувати менше викопного палива, то тут знову — чи буде комусь дійсно вигідна заправка естонських вантажівок в Латвії, наскільки це врятує світ?»

Мінфін у весняному економічному прогнозі відзначав, що в зв’язку з підвищенням акцизу надходження акцизу на паливо в наступному році збільшаться на 60 млн євро. «Я не вірю в ці 60 мільйонів. Те, що швидко і різко почнуть заправлятися знову не в Естонії, немає ніяких сумнівів, це зробить нам дуже велику діру», — сказав Хельме.

За словами Хельме, з підвищенням ставок акцизів ринкова частка естонських компаній явно зменшилася, і зниження акцизів початок відновлювати її. «Якщо ми звернемо цей процес назад, ми знову наступимо на ті ж граблі», — додав він.

За словами голови EKRE, зниження податків — складне завдання, і уряд вирішив на користь більш простого варіанту. «У мене таке відчуття, що вони йдуть по шляху більш легкого опору. Оскільки я сам був міністром, я знаю, що боротьба з будь-якими скороченнями податків — це як плисти проти течії, що вимагає жахливих навантажень. Сьогодні я не бачу, що в уряді є люди, які будуть боротися за благо суспільства», — сказав він.

Майбутнє ставки акцизу на дизельне паливо буде розглянуто урядом в ході розпочатого в п’ятницю обговорення стратегії державного бюджету.

Posted on

Добавить комментарий